PSV rolt de Feyenoord komt in troosteloos duel ook niet langs Willem II Straks vliegen de scheidsrechters de hekken in 26 Maandag 19 maart 2007 pzc Karakteristieken AOO Den Haag-Sparta 2-4 (0-2). 36. Polak 0-1 (straf schop), 43. Polak 0-2, 56. Lo pes 0-3, 60. Rankovic 1-3, 77. Krohn-Dehli 1-4, 80. De Vries 2-4. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Loumpoutis, Bunjev- cevic (ADO Den Haag), Lopes, Van Bueren (Sparta). Bijzonderheid: wedstrijd in Zui derpark zonder publiek ge speeld door straf van KNVB. SC Heerenveen-NAC Breda 4-2 (2-1). 9. Alves 1-0,19. Sal mon 1-1, 40. 2-1 Alves, 64. 3-1 Nilsson, 68. 4-1 Alves, 82. Salmon 4-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Zuiver- loon (SC Heerenveen), Penders (NAC Breda). Aantal toeschou wers: 25.300. NEC-Excelsior 0-1 (0-1). 39. Slory 0-1. Scheidsrechter: Lies veld. Gele kaart: Olsson, Barre- to (NEC), Slory, Bandjar (Excel sior). Aantal toeschouwers: 12.000. Feyenoord-Willem II 0-0. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Boutahar (Willem II). Aantal toeschouwers: 41.000. FC Groningen-FC Twente 1-1 (0-1). 26. Tourna 0-1, 69. Sua- rez 1-1. Scheidsrechter: Vink. Geel: Fledderus, Suarez (FC Groningen), El Ahmadi (FC Twente). Aantal toeschouwers: 19.764. FC Utrecht-Vitesse 2-0 (1-0). 20. Dickoh 1-0, 51. Caluwé 2-0. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Caluwé, Pieters (FC Utrecht), Sansoni, Frankel, Due (Vitesse). Aantal toeschouwers: 21.400. Bijzonderheid: Trainer Aad de Mos kreeg in de 22e minuut de rode kaart. Heracles Almelo-AZ 0-0. Scheidsrechter: Jol. Aantal toe schouwers: 8500. PSV-Ajax 1-5 (0-2). 17. Huntel- aar 0-1, 44. Sneijder 0-2, 68. Kluivert 1-2, 72. Huntelaar 1-3, 74. Gabri 1-4, 89. Perez 1-5. Scheidsrechter: Braamhaar. Ge le kaart: Grygera, Heitinga, Gab ri, Emanuelson (Ajax). Aantal toeschouwers: 35.100. Feiten Eredivisie. 29e speeldag, 9 wedstrijden. Toeschouwers: 169.282, totaal: 4.683.846. Best bezochte wedstrijd: Feye- noord-Willem II, 41.000. Slechtst bezochte wedstrijd: ADO Den Haag-Sparta, 0. Rode kaarten: 0, totaal 58. Gele kaarten: 26, totaal: 908. Meeste kaarten: FC Utrecht-Vit- esse (Wegereef) 5x geel. Doelpunten: 28, totaal: 773. Hoogste score: 6 goals, ADO Den Haag-Sparta 2-4, PSV-Ajax 1 -5, Heerenveen-NAC 4-2. Snelste treffer: 9. Alves (Hee renveen). Topscorer van de dag: Alves (Heerenveen) 3. Jupiler League. 32e speeldag, 10 wedstrijden. Toeschouwers: 28.834, totaal: 1.015.414. Best bezochte wedstrijd: MW-FC Dordrecht, 5160. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Eindhoven-Fortuna Sittard, 1203. Rode kaarten: 6 (Auassar/FC Dordrecht, Wellens/FC Eindho ven, Molenaar/FC Omniworld, De Vries/BV Veendam, Moisander/FC Zwolle, Lintjens/MVV, totaal: 66. Gele kaarten: 23, totaal: 1099. Doelpunten: 27, totaal: 978. Gevreesde zesde plaats komt steeds dichterbij voor Rotterdammers. door Hans Leber rotterdam - De Kuip beleefde gis teren het hardste fluitconcert van het seizoen. Ruim 41.000 toeschou wers, waaronder twee bussen vol uit Tilburg, zagen een wedstrijd die misschien ook wel de slechtste van het jaar was. Tegen Willem II bleef het 0-0, mede door twee red dingen van een doelman die vol gens de Rotterdammers Kuipvrees heeft, maar door de Tilburgers maar al te graag definitief van Feye noord wordt overgenomen: huur ling Maikel Aerts. Aerts bleef vorig jaar in de rust van de thuiswedstrijd tegen FC Twente (4-2) op eigen verzoek in de kleedkamer achter. De druk van de grote club was voor Feye- noords aanstaande doelman - want dat was de bedoeling - te groot. Koeman en de technische staf wilden van de doelman niets meer weten. Carrière voorbij, zo leek het. In de winterstop ging hij over naar Willem II. Aerts oogt in Tilburg als herboren. Erwin Koe man zag de man van wie hij niets meer wilde weten, gisteren belang rijke reddingen verrichten. „Ja, ze ker. Aerts zit bij de goeie club voor hem. Iedere speler komt uiteinde lijk op zijn eigen niveau te spelen." Of er meer spelers zijn die na dit seizoen hun 'eigen niveau' elders mogen opzoeken, is de vraag. In Rotterdam wordt steeds over twee of drie stevige aankopen gespro ken. Pierre van Hooijdonks ver trek is bekend, die stopt, maar wie zullen er nog meer sneuvelen? Gek genoeg was bij een collectieve wanprestatie gisteren invaller Ka- rirn Saidi de enige die met doel man Henk Timmer een voldoende haalde. De rest verstopte zich voor al achter de tegenstander, leek de bal vooral niét te willen hebben. Koeman moet iedere week zeggen dat het allemaal bekend is. En dat het dit hele seizoen zo zal blijven. De afstand tot Heerenveen, de nummer zes op de ranglijst, be draagt na dit weekeinde twee pun ten. Het gevreesde scenario, géén play-offs, komt steeds dichterbij. Zeker als Theo Lucius niet mee doet (al snel uitgevallen met een weer opspelende hamstringbles- sur) en Angelos Charisteas (zelfde probleem) ontbreekt, stelt Feye noord héél weinig voor. En dan blijft een goede wedstrijd met een punt (0-0) in Alkmaar, zoals vori ge week, een kleine opleving in een troosteloos seizoen. V Feyenoorder Stein Huysegems is dicht bij de 1-0, maar stuit op zijn voorma lige ploeggenoot Maikel Aerts (rechts). foto Ed Oudenaarden/ANP Zware nederlaag in eigen huis voor koploper: 1-5. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Niemand wilde de kampioensschaal gistermiddag al vast een beetje omarmen. Trainer Ronald Koeman noemde de af straffing tegen Ajax (1-5) een inci dent, maar uitte ook zijn vrees dat het seizoen voor PSV wel eens een paar weken te lang kan gaan du ren. „Met al onze personele proble men kan het nog moeilijk wor den." Zijn collega Henk ten Cate hield zich wel heel erg op de vlakte. „Het gat is nu vijf punten. Met nog vijf wedstrijden te gaan, is dat een hele hoop. Echt veel. Wij heb ben de druk op PSV ietsje opge voerd vandaag." Ajax bewees in het Philips Stadion dat het, mits op volle sterkte, men taal gegroeid is dit seizoen. De tus sentijdse komst van Edgar Davids heeft de ploeg onverzettelijkheid gebracht. „Met hem erbij hebben we nog niet verloren", memoreer de Ten Cate. PSV voelde gisteren vanaf de eer ste minuut het gemis van Alex en Koné. Koeman was geschrokken van de impact die met name Alex' afwezigheid had. „Ik had niet ver wacht dat we qua agressiviteit en in de persoonlijke dekking zó in de problemen zouden komen. We boezemden geen enkele angst in. Met Alex erbij heb je dat probleem niet." Koemans opmerking was een un derstatement. Waar Ajax meteen de toon zette met enkele forse overtredingen, en daarvoor ook ge le kaarten voor Grygera en Heitin ga incasseerde, legde PSV de loper uit voor de meest balvaardige Am sterdammers. Alcides had nauwe lijks vat op Babel en Huntelaar was vaak veel slimmer dan Da Cos ta en Salcido. „Ik geloof niet dat wij één overtreding hebben ge maakt op die twee", mopperde Koeman. Illustratief was het gemak waar mee Huntelaar de 0-1 mocht bin- nenkoppen. Hij timede perfect op een prachtige hoekschop van Sneij der. Salcido bleef staan, Gomes was kansloos. Ajax verdiende de voorsprong, omdat het feller en verbetener was. De spelers vonden elkaar ook wat gemakkelijker. PSV speelde werkvoetbal, dat na een half uur bijna een doelpunt opleverde. Een volley van Méndez en een schitterende kopbal van Co- cu eindigden beide bij doelman Stekelenburg. Tekenend voor het kwaliteitsver schil gisteren was ook het spel van Sneijder en Afellay. De twee Utrechters, beiden opgeroepen door bondscoach Marco van Bas ten, ontlopen elkaar nog behoor lijk. De twee jaar oudere Sneijder was altijd dwingend aanwezig. Hij provoceerde, tackelde en irriteer de, maar bracht ook rust en struc tuur in het spel van zijn ploeg. Af ellay was totaal onzichtbaar, leek zich zelfs te verstoppen op het middenveld en gaf in de duels niet thuis. Subliem was de 0-2 van Sneijder. Culina mocht het zich aantrekken dat de Ajacied vrij kon uithalen. Diens trap met links was fenome naal en verraste Gomes, nadat die eerder groggy was geweest toen een knal van Davids via de lat in zijn gezicht kwam. Koemans doelstelling om dit sei zoen attractiever spel te laten zien, bleef ook gisteren ver buiten be reik. Qua positiespel was het rond uit armetierig wat PSV liet zien. Het knokte zich met minimale middelen echter toch over de te genslag heen. Koeman bracht Klui vert en later ook Tardelli. Eerstge noemde onderscheidde zich met een gehaaid doelpunt (1-2), de Bra ziliaan struikelde en knoeide dat het een aard was. Door de wissel Kluivert-Da Costa moest PSV zes posities anders in vullen. Simons (in de laatste lijn) en Méndez (centraal op het mid denveld) voelden zich niet op hun gemak. Kwalitatief kwam PSV ge woon flink tekort, ook vanwege de kwantitatieve krapte van de selec tie. Ajax liet zien wat een goede bank vermag. Ten Cate bracht met De Mul een echte rechtsbuiten en die trok de krakkemikkige verdediging van PSV nog wat verder uiteen. De Mul was bij drie treffers betrok ken. De eenvoud waarmee de kop loper zich daarbij liet slachten, doet vermoeden dat de strijd om de titel nog wel eens erg heet kan worden. AJAX-PSV door Gérard de Nooijer Kan het nog gekker. Nog even en de scheidsrechters vliegen straks de hek ken in, of ze gaan de vierde man om- helsen. En dat alleen, omdat ze een goede beslissing hebben genomen. Wat Eric Braamhaar gisteren bij PSV-Ajax deed was natuurlijk lachwekkend. Ik heb meer dan 500 wedstrijden in het betaalde voetbal erop zitten, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Hij heeft geschiedenis geschreven. Ik weet zeker dat de hele wereld over gaat en dat de reclamebureaus hier massaal op zullen duiken. Dit moment gaat nog zeker 30 jaar mee. Het had er natuurlijk verdacht veel weg dat Braamhaar stond te juichen bij die vijfde goal van Ajax. Hij maakte met zijn rechter arm duidelijk een vreugdegebaar, toen Pere- ze scoorde. Ik dacht eerst nog dat-ie medelij den met Perez had. Die lag afgelopen week immers onder vuur bij Ajax. Later legde Braamhaar op televisie uit dat hij blij was dat de voordeelregel, die hij toe paste, goed was uitgepakt. Hij vertelde het met een grote glimlach op zijn gezicht. Hij was er duidelijk trots op. Dat de indruk was gewekt dat hij voor een doelpunt van Ajax juichte, deed hem niks. Natuurlijk zijn scheidsrechters ook maar mensen en zullen ze best hun voorkeuren hebben, maar je moet elke schijn zien te ver mijden. En dus kun je op zo'n moment niet juichen, ook al gaat het om totaal iets an ders. Ok, het was komisch, maar tegelijker tijd ook naïef Als Braamhaar dit op een WK zou doen, zou hij meteen naar huis kunnen. Ik ver wacht dat zijn baas, Jaap Uilenberg, wel zal reageren vandaag. Uilenberg had ook een mening over die overtreding met gestrekt been van Demy de Zeeuw, dus dit zal ook niet onbesproken blijven en ik verwacht dus dat hij op de vingers getikt zal worden. Maar daar moet het dan in mijn ogen wel bij blijven. Hij moet weten dat het niet kan, maar daarmee is de kous af Het zou schan dalig zijn als hij nu van wedstrijden van Ajax afgehaald zou worden. Het gebeurde gewoon in een opwelling. Ik weet zeker dat Braamhaar gisteren heel veel mensen een geweldige zondag dag heeft bezorgd. Eigenlijk had de wedstrijd PSV-Ajax het hoogtepunt moeten zijn, maar de arbiter stal de show. Braamhaar juichte harder dan Patrick Kluivert. Gewel dig toch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28