De palingrestanten gaan mee naar huis 1269 KRAS.NL i)e $mak m ïïitlt f$eooïdelittq THAILAND in Vogelvlucht Amazing THAILAND Zuidelijke Parels waarom zou je verder zoekert PZC Zaterdag 17 maart 2007 3 7 Danny de Moerlooze bakt paling; zoon Bas houdt toezicht foto Peter Nicolai In De Smaak van Edith en Raymond laten redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel zich deze maand leiden door tips van lezers. Deze keer: Raymond in palinghuis Baron in Bier vliet. - Hoe wij hier op deze don derdagavond zijn beland, vraagt medewerkster Remke de Smet. „We wa ren op route, wilden iets eten en zijn het eerste dorp dat we tegenkwamen ingegaan", zeg ik. Ach, een leugentje om bestwil... moet kunnen, toch? Dat we voor de PZC komen eten komt wel aan bod als de rekening is betaald. Daarmee is in elk geval het risico van een speciale behandeling op voorhand gevloerd. De uit Gent afkomstige chefkok Danny de Moerlooze en gastvrouw Bri gitte Mussche zweren bij gemoedelijkheid. Sa men timmeren zij nu tien jaar aan de weg in Biervliet. Tot twee jaar geleden deden ze dat on der de naam Tobbetje, dat tegelijkertijd als café dienst deed. De combinatie weerhield veel men sen er echter van om te komen eten, zegt Brigit te. „We hebben daarom gekozen voor aparte in gangen en een andere naam. En dat werkt. In het weekend kap je in maart bij ons al niet meer terecht." Vanavond is het een stuk rustiger. Sterker nog, na een uurtje stappen de an dere vier gasten op en zit ten we nog alleen in een knus hoekje. Toch hebben we niet het idee dat we de enige eters zijn. Het vele houtwerk, oude spulletjes als een Pfaff-naaimachine, een handboor, antiek ser vies geven Baron iets huise lijks. Baron (een samenvoe ging van de twee telgen van de eigenaren: Bas en Ron) richt zich haast volle dig op de bereiding van pa ling uit Ierse zoetwaterri vieren. De kaart telt vijf tien, hoofdzakelijk gestoof de, palinggerechten. Mijn tafelgenote kiest de paling in rozemarijnsaus (nor maal 20,95 euro, maar deze maand 17,50 euro), ik ga voor de paling op de wijze Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Het is maar een kleinigheid, maar toch: surf eens naar de website van Baron en wordt deelge noot van hoe een keyboard niet moet worden gebruikt. Eén druk op de knop en een blikkerig orkest blaast tij dens het scrollen een vervelend deun tje mee. Dan nog liever de paling sound. Conclusie: Verzorgd, veel en lekker eten. Restaurant straalt gemoedelijk heid en warmte uit. Kijk voor eerdere afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende matig voldoende van de chef (in kreeften- roomsaus, 20,95 euro). Maar niet voordat we een voorgerecht hebben geno men. De acht scampies in knoflookboter (12,75 euro) zijn al net zo lekker als de amuse (zes gefrituurde scampies voor twee perso nen). De knoflook over heerst niet en het geheel is mooi opgemaakt met een aardbeitje, radijsje en cherrytomaatje. Diezelfde toevoegingen vind ik bij mijn gerookte Noorse zalm, die boterzacht en zeker niet te zout is. Fijngesneden uitjes erbij, schijfje limoen en citroen, en dat ook nog eens opgediend op een leuk gekruld bord. De paling wordt wat minder speels geserveerd. Een re chaud houdt de paling en saus warm, de prima zelfgemaakte frites en wat simpele salade wor den eveneens apart op tafel gezet. De kreeften roomsaus is sterk van smaak, maar dat neemt niet weg dat het toch vooral de paling is die de dienst uitmaakt. En niet veel later ook in onze buiken. Allemachtig, 350 gram per persoon in dit soort sauzen is meer dan machtig! Voor mijn tafelgenote is het zelfs zeven stukjes te veel. Daar hebben ze in Baron wat op gevonden, blijkt als onze borden worden opgehaald. „Wilt u het res tant mee naar huis ne men?", vraagt Remke. Huh? Dat doen ze toch vooral in Amerika in zo- genheten doggy bags? Oh ja, in België doen ze het ook wel. „Inderdaad, en daar heb je het al, hè: onze chef is ook een Belg", grapt ze. Iets later kunnen we toch de verleiding van een ijsdessert niet weerstaan. De coupe caramel (4,50 eu ro) met caramelblokjes en de coupe baron (5,20 euro) met onder meer een passie vrucht, stukjes appel en ki wi zijn oké, maar het minst verheffend van de avond. Palinghuis Baron, West straat 1, Biervliet. Tel: 0115-482637. Internet: www.palinghuisbaron.nl. Di en wo gesloten. Pinnen: ja. Rokersvrij: kan. Vegeta risch: vooraf aangeven. goed uitstekend Nergens voordeliger! vanaf 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Chiang Mai en Pattaya Vertrek vrijwel iedere woensdag van 26/4 t/m 17/10 Deze reis biedt een ideale combinatie van highlights en strand! De eerste week laten we u kennismaken met de groene oerwouden, eindeloze rijstvelden, een ogenstrelend berglandschap en natuurlijk historische bezienswaardigheden in het bruisende Bangkok en de voormalige hoofdsteden Ayutthaya en Sukothai.Ook staat u oog in oog met tamme olifanten nabij Chiang Mai! De laatste week brengt u door in de populaire badplaats Pattaya/Jomtien en staat geheel in het teken van het heerlijke klimaat, langgerekte palmstranden en de diepblauwe zee, waar kleurige vissersbootjes op het aangenaam warme water dobberen. Waar wacht u nog op? Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.023, zie www.kras.nl/25023 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Bangkok, River Kwai, Ayutthaya, Sukothai en Chiang Mai Vertrek vrijwel iedere donderdag van 20/4 t/m 19/10 Deze afwisselende'Amazing Thailand' laat u van de ene verbazing in de andere vallen! KRAS heeft namelijk een heel bijzondere reis voor u samengesteld langs de mooiste plekjes van dit fasci nerende land van 'de Eeuwige Glimlach! We beginnen in Bangkok en bezoeken de beziens waardigheden om en nabij de River Kwai met de beroemde brug en het erekerkhof, de histori sche stad Ayutthaya, het aan de Nan rivier gelegen Phitsanulok, Sukothai, de Akha- en Yao-berg- stammen.de Gouden Driehoek aan de Mekong rivier waar Birma, Laos en Thailand samenkomen en Chiang Mai.Tot slot kunt u ontspannen op het paradijselijke strand van de badplaats Cha-Am Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 74.745, zie www.kras.nl/74745 15-daagse vlieg-/rondreis Thailand Met o.a. Bangkok, Phang IMga Bay, Krabi, Ko Phi Phi en Phuket Vertrek vrijwel iedere maandag van 1/5 t/m 15/10 Deze exotische rondreis gaat van start in het levendige Bangkok. Van hieruit dalen we, na onder meer een indrukwekkende fietstocht door het échte Bangkok, af naar het zuiden. Hier belan den we in schitterende natuurgebieden als het Khao Sok National Park met zijn fascinerende wildernis en de wereldberoemde Phang Nga Bay met de verbijsterende rotsformaties in zee. U gaat daarnaast genieten van strandbestemmingen aan de noordelijke Andamanse kust, waar onder Krabi, het oogverblindend mooie tropische eiland Ko Phi Phi en levendig Phuket. Dit zijn de parels van het zuiden waar u kunt luieren op hagelwitte zandstranden. Op naar Thailand! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.036, zie www.kras.nl/25036 Langs highlights et o.a. Bangkok, Chiang Mai, Ayutthaya, de Gouden Driehoek en Phuket Vertrek vrijwel iedere dinsdag van 2/5 t/m 9/10 Ontdek zowel het noorden als het zuiden van Thailand met deze unieke 22-daagse rondreis 'Grand TourThailand'! We reizen vanuit Bangkok naar het mooie noorden van Thailand en zakken dan weer langzaam af naar het diepe zuiden. We schenken onderweg aandacht aan talloze schit terende hoogtepunten zoals de beruchte 'Bridge on the River Kwai', het bergstadje Nan, Chiang Rai, de Gouden Driehoek, Chiang Mai, Phitsanulok, de ruïnestad Ayutthaya, de badplaats Cha- Am en het vissersdorp Chumphon. De laatste 3 dagen brengen we door op de tropische stran den van het zonnige Phuket. Kortom, een magnifieke rondreis boordevol Thaise highlights! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 74.751, zie www.kras.nl/74751 boek online of bel 0900 - 9697 -1 SU sS: tSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95