'Geen uitstel aanleg getijdennatuur' Clowns brengen glimlach in Ter Weel Delta blijft Zeeuws en zelfstandig ziekenhuis onderzoekt schade 7 0 van terugkerende mrsa-bacterie PZC Zaterdag 17 maart 2007 [35 Natuurbescherming wil ontpolderen gelijk laten lopen met verdieping. door Rinus Antonisse ZEIST - De natuurbescherming wil dat de ontpoldering langs de Wes- terschelde zonder uitstel wordt uit gevoerd. Afspraak is afspraak, stelt Bert Denneman van Vogelbescher ming Nederland, projectleider van de campagne De Schelde Natuur lijk. De aanleg van 6oo hectare getij- dennatuur, nodig om de rivier meer ruimte te geven, moet gelijk op lopen met de derde verruiming van de vaargeul, die eind dit jaar gepland staat. Lukt dat niet, dan moet de verdieping maar even wachten, zegt hij. „Voor ons is de koppeling: geen natuurherstel is geen verdieping. Denneman wijst erop dat de ver gunning die volgens de Natuurbe schermingswet voor de verdieping nodig is, er nog niet ligt. „Die is mede afhankelijk van een passen de beoordeling. En die is nauw ver bonden met de kwaliteit van de natuur in de Westerschelde. Het is te optimistisch te veronderstellen dat de baggermolens dit jaar kun nen draaien." Hij verzekert dat de hele natuurbe scherming in het geweer zal ko men als het zogenaamde 'natuur- luik' in de Schelde niet van de grond komt. „In de verdragen tus sen Nederland en Vlaanderen zijn termijnen afgesproken. Zowel De natuurbescherming vindt dat de afspraak over natuurherstel in de Westerschelde door ontpolde ren, zonder vertraging moet wor den nagekomen. voor de verdieping als het natuur herstel is 2007 als startdatum ge noemd. Voor het middengebied is dat tot ons ongenoegen opgerekt tot 2010. Maar de Hedwigepolder en het Zwin zitten in het pakket dat in 2007 in uitvoering moet ko men." Hij acht ontpoldering langs de Westerschelde onvermijdelijk, om dat alleen daardoor de natuurscha- de te herstellen is. Uitwijken naar andere gebieden buiten de Wester schelde is volgens hem geen oplos sing. Zo biedt terugbrengen van (licht) getij op de randmeren Kram mer-Volkerak en Zoommeer geen soelaas voor de Westerschelde, legt Denneman uit. Een Wester- schelde-milieu is in de randmeren niet haalbaar, beklemtoont hij. „De meest simpele reden is dat het gaat om herstel van het natuur- type estuarium, in Nederland toe gekend aan twee gebieden, de Eems-Dollard en de Westerschel de. Je kunt van alles bedenken, maar je kunt geen natuurtype her stellen waar het niet voorkomt en ook niet beoogd wordt." Hetzelfde geldt voor de Braakman-Zuid. GOES - Faria-Clowns Mimi, Foleo en Jaja bezochten gisteren zorgcentrum Ter Weel in Goes. De clowns zijn gespecialiseerd in ouderen op verpleeg- of verzorgafdelingen. Op de afdeling bijzondere zorg reageren de bewoners enthousiast. Slechts een enkeling zondert zich af, anderen maken na wat aftasting al snel contact. Met grapjes, liedjes en muziek bre ken de clowns het ijs. „Het mooie is het diepe en intense con tact hebben. Soms is een aanraking of oogcontact al voldoen de", zegt clown Mimi. Vanwege het vijfjarig jubileum van de Faria-Clowns kwamen ze als cadeau optreden in Ter Weel. De komende tijd bezoeken ze nog meer locaties van de zorg groep. foto Willem Mieras Onderzoek onder belanghebbenden bevestigt bedrijfsbeleid. door Ben Jansen MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta moet groeien, in Nederland, in Vlaanderen en eventueel in Euro pa. Tegelijkertijd moet de onderne ming de binding met de Zeeuwse thuismarkt behouden. Vertegenwoordigers van de aan deelhouders van Delta (provincie en gemeenten), bedrijfsleven, poli tiek en maatschappelijke organisa ties vinden dat Delta op de goede weg is met haar streven Zeeuws en zelfstandig te blijven en een breed dienstenpakket te leveren. Dat blijkt uit een onderzoek onder deze belanghebbenden. Ze vragen zich wel af of Delta de ze koers kan volhouden. In de energiewereld is sprake van een fu sie- en overnamegolf Onderne mingen worden steeds groter, waardoor Delta naar verhouding kleiner wordt. Andere bedenkin gen gelden de globalisering van de energiemarkt en de toenemende Europese wetgeving. De belang hebbenden zijn er niet van over tuigd dat Delta zich daarin op den duur staander kan houden of ont wikkelingen kan beinvloeden. Mis lukt het groeiscenario dat Delta voor ogen staat, dan is dat een be dreiging van de zelfstandigheid. In het onderzoek geven de belang hebbenden - klanten en medewer kers zijn al eerder ondervraagd - aan dat ze energievoorziening als de belangrijkste taak van Delta be schouwen. Vooral met het oog op innovatie zien ze daarnaast water als een kansrijke activiteit. Voorwaarden voor behoud van de binding met de Zeeuwse thuis markt zijn prijs, kwaliteit, be trouwbaarheid en dienstverlening. door Marcel Modde GOES - Voor de derde keer in vier maanden tijd is in het Oosterschel- deziekenhuis in Goes de MRSA bacterie ontdekt. Volgens zorgma nager C. Soethout beperkt de be smetting zich tot één patiënt. De vrouw ligt inmiddels afgezonderd op een eigen kamer en wordt be handeld. De patiënte kwam van de interne geneeskunde. Om de kans op ver spreiding te verkleinen, ging de af deling deze week dicht. Daar is in middels geen reden meer voor, al dus Soethout. Andere patiënten en personeel zijn getest. Bij hen werden geen sporen van de bacte rie gevonden, werd gisteren be kend. Het ziekenhuis gaat onderzoeken hoe groot de financiële schade is van de steeds terugkerende proce dures rond de MRSA de laatste maanden, zegt Van Soethout. Ge probeerd wordt dat bedrag te clai men bij de verzekering. Of patiën ten door de regelmatige ontdekkin gen uitwijken naar een andere in stelling, en Goes ook langs die weg schade leidt, is onbekend. Een be smetting is lastig te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93