'Geen sprake van gijzeling' is Plan voor kliniek in Wolphaartsdijk Kamperduin mag nieuw hotel bouwen bij Banjaardstrand MODESHOW voorjaarscollectie 2007! makelaar M2Makelaars.nl Woningprijzen in Zeeland zijn te hoog In sneltreintempo door Tholen Wij presenteren onze nieuwe goes - De huizenprijzen in Zee land zijn te hoog. Daardoor stokt de doorstroming op de woning markt en wordt de provincie als woongebied minder aantrekkelijk. Gedeputeerde H. van Waveren uit te die waarschuwing gisteren bij de opening van de Woningexpo in de Goese Zeelandhallen. Met de beurs presenteert Zeeland zich als aantrekkelijke woonprovin- cie. Zeeland moet echter oppassen dat ze zich niet uit de markt prijst. Volgens gedeputeerde Van Wave- ren zijn de huizenprijzen gemid deld te hoog. Zat Zeeland enkele ja ren terug nog bij de goedkope pro vincies van Nederland, inmiddels hoort ze bij de middenmoot. De gedeputeerde roept inwoners, in het bijzonder makelaars, op de vraagprijzen voor bestaande hui zen te matigen om meer beweging in de woningmarkt te krijgen. Dat is ook van belang voor men sen die zich in Zeeland willen ves tigen. Juist die nieuwkomers heeft de provincie nodig, want de bevol kingsgroei staat vrijwel stil. Wpzc Zaterdag 17 maart 2007 33 sint-annaland - Burgemeester Nuis (rechts) en wethouder Goossen flankeren Karla Peijs als ze in de Noorse woning bij het streekmuseum in Sint-Annaland een paar oude kranten bekijkt. De nieuwe commissaris bracht gisteren een kennis makingsbezoek aan de gemeente Tholen. In snel treinvaart bezocht ze per bus de dorpen Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Sint Philips- land, Tholen en Scherpenisse. foto Willem Mieras Hulstenaar onder meer verdacht van bedreiging zware mishandeling. door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De 34-jarige Hul- stenaar die deze week zijn woon plaats tot twee keer toe op stelten zette, wordt niet verdacht van gij zeling van directeur 1. Valckx van de Woonstichting Hulst. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) gisteren laten weten, nadat de verdachte is voorgeleid bij de rechter-commissaris in Middel burg. De rechter-commissaris heeft bepaald dat de man in elk ge val de komende twee weken nog vast blijft zitten. Hij verschijnt op 27 maart weer voor de raadkamer. De Hulstenaar wordt nu officieel verdacht van bedreiging met zwa re mishandeling en het voorberei den van brandstichting. Hij werd dinsdag aangehouden door de politie in het kantoor van de Woonstichting Hulst. Daar heeft hij volgens justitie Valckx echter niet gegijzeld. In eerste in stantie gingen ook de gedachten van de officier van justitie er naar uit om de Hulstenaar dat ten laste te leggen. De officier heeft er van afgezien omdat de verdachte vol gens de verklaringen tegen de di recteur van de Woonstichting heeft gezegd dat hij het kantoor ge woon mocht verlaten. Ook de poli tie zou dat geadviseerd hebben. Valckx koos er echter zelf voor met de man in gesprek te gaan. Volgens V. Serrarens, de advocate van de 34-jarige Hulstenaar, is de actie van haar cliënt een wan hoopsdaad geweest uit angst dat hij op straat zou komen te staan. De Woonstichting had in verband met aanhoudende huurachterstan den via de rechter al afgedwongen dat de woning zou worden ont ruimd. „Mijn cliënt heeft ook moeite met het gebruik van het woord 'magne- De 34-jarige Hulstenaar die deze week na een wanhoopsdaad gear resteerd werd bij de Woonstich ting Hulst, wordt niet vervolgd voor ontvoering. tronbom'", laat Serrarens verder weten. „Hij heeft weliswaar twee busjes insectenverdelger en een busje met aanstekervloeistof in zijn magnetron gezet, maar hij wil de zijn buurtgenoten geen mo ment in gevaar brengen. Daarom heeft hij vrij snel na zijn aanhou ding ook al verklaard over de aan wezigheid daarvan in zijn wo ning." Woordvoerster E. Kool van het par ket in Middelburg deelde nog mee dat Justitie een persoonlijk heidsonderzoek laat instellen naar de man. Daarnaast doet de technische recherche van de poli tie nog nader onderzoek naar het door de verdachte geprepareerde explosief. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle door Frank Balkenende goes - Wolphaartsdijk krijgt moge lijk een kliniek voor alcoholver slaafden. De eigenaar van het voor malige bejaardenoord Zorgvliet wil het pand verkopen aan een stichting die er mensen van hun verslaving wil afhelpen. De eigenaar, die gisteren niet be reikbaar was voor een toelichting, heeft bij de gemeente Goes een bouwaanvraag ingediend. Doel is het beeldbepalende, aan Nazareth gelegen Zorgvliet uit te breiden met het oog op de nieuwe functie van verslavingskliniek, die plaats moet bieden aan tien tot vijftien mensen die hun zucht naar alco hol de baas willen worden. Het college van burgemeester en wethouders wil in principe mee werken aan het bouwplan. „Maar", zegt wethouder J. Adriaan- se (SGP/ChristenUnie, gezond heidszorg). „we willen als college eerst de precieze plannen horen en uiteraard bouwschetsen zien, want Zorgvliet is een bijzonder pand. Als je aanbouwt, moet dat zorgvuldig gebeuren." door Luc Oggel MIDDELBURG - Kamperduin BV kan in principe beginnen met de bouw van een nieuw hotel bij het Banjaardstrand in Kamperland. Een verzoek van de vereniging van eigenaren van recreatiepark De Banjaard om de bouwvergunning te schorsen, is door de bestuurs rechter in Middelburg afgewezen. De vereniging heeft vooral moeite met de hoogte van het te bouwen hotel. Ze had eerder al bot gevan gen bij de gemeente, maar legde zich daar niet bij neer. Donderdag kwam de zaak voor de rechtbank. Bestuursrechter T. Damsteegt deed gisteren uitspraak, zijn moti vering volgt over twee weken. In afwachting van de beslissing op het beroepschrift wilde advocaat J. Cloïn namens de vereniging af dwingen dat Kamperduin BV in de tussentijd niet met de sloop- en bouwwerkzaamheden zou be ginnen. Dat verzoek is afgewezen, tot teleurstelling van Cloïn. Directeur van der Voort van Kamperduin BV reageerde gisteren zeer verheugd op de uitspraak. Hij wil in mei beginnen met de sloop van het huidige hotel Kamper duin. IN ONZE ZAAK DONDERDAG 22 MAART DINSDAG 20 MAART AANVANG: AANVANG. 10.00 - 13.30 - 16.00 - 19.00 uur 10.00 - 13.30 - 16.00 uur gratis toegang, reserveren is wel gewenst KOOPZONDAG 1 APRIL TEL.NO. 0118 - 612036 KOOPZONDAG 25 MAART WALSTRAAT 199 VLISSINGEN DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91