'Geen sprake van gijzeling' Boek en lessen over Michiel de Ruyter Vrijwel alle leegstanden panden in Renesse komend seizoen bezet MODESHOW voorjaarscollectie 2007! Zierikzeese scholieren bezoeken Rotterdamse Mevlana-moskee M2Makelaars.nl Politie plukt snelheidsduivel van de weg Wij presenteren onze nieuwe ROTTERDAM - „Wow, zulke zachte vloerbedek- ren in de Rotterdamse Mevlana-moskee. Ze kre- bidden? Wij hebben geen moskee", vroeg een king wil ik thuis ook wel", fluisterde een leerling gen er onder meer uitleg over islamitische ge- jongen. Geen probleem, meldde gids Resul. „Dat van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee giste- bedsrituelen. „Hoe moeten moslims in Zierikzee mag ook gewoon thuis." foto Marijke Folkertsma IN ONZE ZAAK DONDERDAG 22 MAART DINSDAG 20 MAART AANVANG. 10.00-13.30- 16.00- 19.00 uur gratis toegang, res KOOPZONDAG 1 APRIL FT T6 MIDDELBURG TEL.NO. 0118 -61 2036 AANVANG: 10.00-13.30- 16.00 u erveren is wel gewenst KOOPZONDAG 25 MAART WALSTRAAT 199 VLISSINGEN TEI B PZC Zaterdag 17 maart 2007 33 Valckx koos er echter zelf voor met de man in gesprek te gaan. Volgens V. Serrarens, de advocate van de 34-jarige Hulstenaar, is de actie van haar cliënt een wan hoopsdaad geweest uit angst dat hij op straat zou komen te staan. De Woonstichting had in verband met aanhoudende huurachterstan den via de rechter al afgedwongen dat de woning zou worden ont ruimd. „Mijn cliënt heeft ook moeite met het gebruik van het woord 'magne to De 34-jarige Hulstenaar die deze week na een wanhoopsdaad gear resteerd werd bij de Woonstich ting Hulst, zit in elk geval ook de komende twee weken nog vast. tronbom'", laat Serrarens verder weten. „Hij heeft weliswaar twee busjes insectenverdelger en een busje met aanstekervloeistof in zijn magnetron gezet, maar hij wil de zijn buurtgenoten geen mo ment in gevaar brengen. Daarom heeft hij vrij snel na zijn aanhou ding ook al verklaard over de aan wezigheid daarvan in zijn wo ning." Woordvoerster E. Kool van het par ket in Middelburg deelde nog mee dat Justitie een persoonlijk heidsonderzoek laat instellen naar de man. Daarnaast doet de technische recherche van de poli tie nog nader onderzoek naar het door de verdachte geprepareerde explosief. rilland - De politie heeft gister ochtend op de Oude Rijksweg bij Rilland de bestuurder van een be drijfsauto aangehouden, omdat de man veel te hard reed. De bestuur- Hulstenaar onder meer verdacht van bedreiging zware mishandeling. door Harold de Puysseleijr middelburg - De 34-jarige Hul- stenaar die deze week zijn woon plaats tot twee keer toe op stelten zette, wordt niet verdacht van gij zeling van directeur J. Valckx van de Woonstichting Hulst. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) gisteren laten weten, nadat de verdachte is voorgeleid bij de rechter-commissaris in Middel burg. De rechter-commissaris heeft bepaald dat de man in elk ge val de komende twee weken nog vast blijft zitten. Hij verschijnt op oostkapelle - Jeugdboekenschrij ver Peter van Beek uit Kootwijker broek heeft gisteren op basis school De Regenboog in Oostka- pelle zijn nieuwste boek Mail uit Barbarije gepresenteerd. Het boek gaat over de zoektocht van twee brugklassers, Anna en Abdel, naar oude brieven van Michiel de Ruyter. Het boek speelt zich onder meer af in Vlissingen en Agadir. Het boek is ook de rode draad door een nieuw lespakket over de 27 maart weer voor de raadkamer. De Hulstenaar wordt nu officieel verdacht van bedreiging met zwa re mishandeling en het voorberei den van brandstichting. Hij werd dinsdag aangehouden door de politie in het kantoor van de Woonstichting Hulst. Daar heeft hij volgens justitie Valckx echter niet gegijzeld. In eerste in stantie gingen ook de gedachten van de officier van justitie er naar uit om de Hulstenaar dat ten laste te leggen. De officier heeft er van afgezien omdat de verdachte vol gens de verklaringen tegen de di recteur van de Woonstichting heeft gezegd dat hij het kantoor ge woon mocht verlaten. Ook de poli tie zou dat geadviseerd hebben. zeeheld. De lessen zijn samenge steld door Pabo-studenten van de Hogeschool Zeeland en bedoeld voor de groepen 5 tot en met 8 van basisscholen door heel Neder land. Afhankelijk van de leeftijd van de kinderen, gaan de lessen over het leven aan boord van de schepen, over de vloot en over hoe de opva renden destijds contact hielden met het thuisfront. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het lespakket. door Melita Lanting renesse - Bijna alle leegstaande winkel- en horecapanden in Re- nese krijgen een nieuwe be stemming. Daarnaast verwisselen een paar horecazaken van exploi tant. Voormalig restaurant 't Seepaerdje aan de Hogezoom krijgt een nieu we invulling. Het restaurant is overgenomen door vier partners, de broers M. en R. Fennet, E. van de Venne en H. van Leeuwen. Het pand wordt opgesplitst in twee los se bedrijven. De ene helft wordt brasserie. Aan de andere kant van de zaak komt een fresh-food res taurant. Steakhouse Rietnesse aan de Oude Moolweg wordt een TexMex-eetge- der, een veertigjarige inwoner van 's Gravenzande, trapte het gaspe daal tot 150 kilometer per uur in, terwijl op de Oude Rijksweg een maximumsnelheid van 80 kilome ter per uur geldt. Hij moest ter plekke zijn rijbewijs inleveren. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Laatste strao van het jaar in Serooskerke serooskerke (s) - De laatste tradi tionele paardenvoetwassing (de strao) van dit jaar vindt vandaag plaats in Serooskerke. Om 12.00 uur worden de versierde paarden gekeurd bij d'Ouwe Smisse. Daar na gaan ze naar het strandje van Serooskerke. Om 14.30 uur volgt een rondgang door het dorp, waar het feest wordt geopend. Voor de kinderen is er om 12.45 uur ringste ken met versierde fietsen. legenheid en krijgt een andere ex ploitant. In de voormalige bouwmarkt aan de Hogezoom komt een vestiging van Bouwman met luxere kado's en kleding. Voorzitter L. Hart van de on der nemervereniging Renesse is ge lukkig met de nieuwe onderne mers. DELSCHER Grote Markt 11 -13 Goes Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83