Zealand Verkeersexamen voor opa en oma Plan voor kliniek in Zorgvliet Kamperduin BV kan beginnen Tholen zoekt plek met bouw hotel bij Banjaard mantelzorgwoningen Lintje voor Hollestelle Motorrijder bij Tholen gewond VOLVO OCCASIONDAGEN 17 t/m 24 maart 30 Zaterdag 17 maart 2007 pzc Veilig Verkeer Nederland viert 75 jaar verkeersdiploma's. door Willem van Dam kapelle - Voor veel kinderen is het 't tweede diploma dat ze beha len. Eerst prikken ze het zwemdi ploma boven het bed, daarna volgt het verkeersdiploma. Dit jaar doen in Nederland naar schatting tweehonderdduizend leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen verkeersexa men. En omdat er een jubileum valt te vieren, mogen hun oma's en opa's meedoen. „Dan kunnen die aan den lijve ondervinden dat het helemaal niet zo makkelijk is als vaak wordt gedacht", zegt Ma rianne Lavrijssen, adviseur educa tie van Veilig Verkeer Nederland, afdeling De Bevelanden. Het verkeersexamen wordt dit jaar voor de 75e keer afgenomen. Re den voor een feestje, vindt Veilig Verkeer Nederland. „Het betekent namelijk dat basisscholen verkeers- onderwijs belangrijk vinden. En dat is maar goed ook." De cijfers spreken voor zich, zegt Marianne Lavrijssen. In 2005 kwa- 75 jaar geleden, toen er nog nau- welijks auto's in Nederland rond reden, werd het eerste verkeers examen afgenomen. Dat is reden voor een feestje. men in Nederland 35 kinderen in de leeftijd van nul tot vijftien jaar in het verkeer om het leven. Daar naast raken er jaarlijks ongeveer tweeduizend kinderen in het ver keer ernstig gewond. Tegen die achtergrond, zegt Lavrijssen, is het belangrijk dat kinderen zich op straat kunnen redden. „De meeste scholen besteden aandacht aan ver- keersonderwijs. Er zijn er echter ook waar verkeersonderwijs nog altijd een beetje ondergeschoven kindje is." Het verkeersexamen bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. Het theoretisch examen is op donderdag 19 april. Op die dag worden ook zo'n honderd opa's en oma's in de gelegenheid gesteld om een schriftelijke proeve van bekwaamheid af te leggen. Dat gebeurt in De Vroone in Kapel le. Daar zullen minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat (via een internetverbinding), gedeputeerde Poppelaars, politiechef Prince en een wethouder van de gemeente Kapelle de examenkandidaten een aantal vragen voorleggen. „En er zullen pittige vragen tussen zit ten", verwacht Lavrijssen. Wanneer zij zelf verkeersexamen deed? „Dat was in 1967, op de dag dat prins Willem-Alexander werd geboren. Hartstikke zenuwachtig was ik." En? Geslaagd natuurlijk. Met vlag en wimpel! J. Hollestelle, lid in de Orde van Oranje Nassau. goes - Zijn bedrijf draagt al gerui me tijd het predikaat koninklijk, sinds gisteren wordt de linker re vers van zijn streepjescolbert ge sierd door een koninklijke onder scheiding. J. Hollestelle, ruim vijftien jaar al gemeen directeur van het tech nisch bedrijf Koninklijke Hollestel le in Goes, werd vrijdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. De onderscheiding werd hem opgespeld door burgemeester D. van der Zaag. Dat gebeurde tij dens een druk bezochte receptie in de Grote Kerk ter gelegenheid van het afscheid van de algemeen directeur. Hollestelle was 37 jaar aan het familiebedrijf verbonden. Hij was ook actiefin diverse onder nemersorganisaties, zoals de Bra bants- Zeeuwse Werkgeversvereni ging en het Ondernemers Contact Goes (OCG). Wolphaartsdijk krijgt wellicht centrum voor alcoholverslaafden. door Frank Balkenende wolphaartsdijk - Wolphaartsdijk krijgt mogelijk een kliniek voor al coholverslaafden. De eigenaar van het voormalige bejaardenoord Zorgvliet wil het pand verkopen aan een stichting die er mensen van hun verslaving wil afhelpen. De eigenaar, die gisteren niet be reikbaar was voor een toelichting, heeft bij de gemeente Goes een bouwaanvraag ingediend. Doel is het beeldbepalende, aan Nazareth gelegen Zorgvliet uit te breiden met het oog op de nieuwe functie van verslavingskliniek. Die moet plaats bieden aan tien tot vijftien mensen die hun zucht naar alco hol de baas willen worden. Het college van burgemeester en wethouders wil in principe mee werken aan het bouwplan. „Maar", zegt wethouder J. Adriaan- se (SGP/ChristenUnie, gezond- Het oude bejaardenoord Zorg- vliet in Wolphaartsdijk wordt mo gelijk een kliniek voor alcoholver slaafden. De gemeente wil er in principe aan meewerken. heidszorg). „we willen als college eerst de precieze plannen horen en uiteraard bouwschetsen zien, want Zorgvliet is een bijzonder pand. Als je aanbouwt, moet dat zorgvuldig gebeuren. We zullen dus mogelijk voorwaarden stel len." Binnen de Goese grenzen is al een verslavingscentrum: Emergis ver slavingszorg, waarin drie jaar gele den het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs is op gegaan. De kliniek De Reilof in Oostmolenpark, naast Emergis, maakt daar deel van uit. Wethouder Adriaanse vindt het geen probleem dat er een andere speler bijkomt. Wolphaartsdijk acht hij een geschikte plaats. Over last wacht hij niet. „Het wordt een kliniek voor welgestelde mensen." De Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk is inmiddels op de hoog te gesteld van het plan. Voorzitter S. Huissoon heeft er nog geen me ning over. „We moeten de instel ling leren kennen, weten wat het plan inhoudt en of het gevolgen heeft voor het dorp en de verkeers situatie." Wethouder Adriaanse wil in elk geval de dorpsvereniging bij het verdere proces betrekken. „Het bes te is: alle partijen om de tafel." Kinderen hebben elke dag met verkeer te maken. Verkeersonderwijs is daarom heel belangrijk, vindt Veilig Verkeer Nederland. foto Ruben Oreel THOLEN - Een 38-jarige motorrijder uit de gemeente Tholen is donder dag aan het einde van de middag gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Oud Vossemeersedijk- Deltaweg bij Tholen-stad. Een automobilist (21) uit Tholen reed hem aan. Hij had de motorrij der niet gezien. Bij de aanrijding kwam de motorrijder ten val. Hij klaagde onder meer over pijn in zijn rug en is per ambulance ter observatie naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Ruim 70 Volvo Used Cars CAR VILLAGE Uitgestelde betaling: VOLVO max. 25.000,- tot mrt. '08 www.degroene-goes. nl 0113-275000 Rechter ziet geen reden om werkzaamheden tijdelijk te verbieden. door Luc Oggel MIDDELBURG - Kamperduin BV kan in principe beginnen met de bouw van een nieuw hotel bij het Banjaardstrand in Kamperland. Een verzoek van de vereniging van eigenaren van het naastgelegen re creatiepark De Banjaard om de bouwvergunning te schorsen, is door de bestuursrechter in Middel burg afgewezen. De vereniging heeft vooral moeite met de hoogte van het te bouwen hotel. Ook zijn procedures volgens haar niet op de juiste manier door lopen. De vereniging had eerder al bot gevangen bij de commissie voor bezwaar- en beroepsschrif ten, maar legde zich daar niet bij neer. Afgelopen donderdag kwam de zaak voor de rechtbank. Be stuursrechter T. Damsteegt deed gisteren uitspraak, zijn motivering volgt over twee weken. In afwachting van de beslissing op het beroepschrift wilde advocaat J. Cloïn namens de vereniging af dwingen dat Kamperduin BV in de tussentijd niet met de sloop- en bouwwerkzaamheden zou be ginnen. Dat verzoek is dus afgewe zen, tot teleurstelling van Cloïn. „Jammer, we dachten zeker een kans te maken. Het is nu wachten op de motivering en de afloop van het beroep." Directeur J. van der Voort van Kamperduin BV reageerde gisteren verheugd op de uitspraak. Hij wil in mei beginnen met de sloop van het huidige hotel Kamperduin. Daar kleeft wel een zeker risico aan, omdat de rechter bij de inhou delijke behandeling nog zou kun nen terugkomen op zijn oordeel Van der Voort zegt daar niet bang voor te zijn. Met de uitspraak lijkt een einde te zijn gekomen aan de lange en moeizame weg die Kamperduin BV heeft moeten afleggen om tot nieuwbouw te komen. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het gemeen tebestuur van Tholen onderzoekt of binnen de gemeentegrenzen en kele mantelzorgwoningen ge bouwd kunnen worden. Die toezegging doet wethouder M. Velthuis aan de WD-fractie. Die denkt dat de woningen het le ven van chronisch zieken kunnen veraangenamen. Deze mensen vin den het volgens raadslid E. Frigge vaak fijn om dicht bij hun mantel- zorger te wonen. Dat kan met de zogeheten mantelzorgwoning. Dat is een tijdelijke unit die op het erf van de mantelzorger kan worden geplaatst. Volgens de liberalen kun nen mensen zo langer op zichzelf blijven wonen. Bovendien kan de tijdelijke woning makkelijk wor den weggehaald op het moment dat de zieke hem niet meer nodig heeft. De wethouder is bereid het initia tief te onderzoeken, maar bena drukt dat de mantelzorgwoningen niet zomaar overal geplaatst kun nen worden, „Het gaat om units die aardig wat vierkante meters in beslag nemen. Dan moet je al een behoorlijke tuin hebben." De gemeente denkt dat woningcor poratie Castria wellicht kan hel pen bij het creëren van de gevraag de woningen. „We zullen binnen kort eens met elkaar in conclaaf gaan", aldus Velthuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80