Zeeland PZC Provincie vindt huizen te duur CHAR ZONDAG GEOPEND Sloepoort is binnen Brugman BEVELANDEN-THOLEN 35 29 42 en 42 Tunnel dicht door rookwolk Uitzicht In sneltreintempo door Tholen Jubilerende clowns in zorgcentrum Ter Weel 'Mosselkwekers zijn feitelijk natuurbeheerders' Zaterdag 17 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Gedeputeerde vreest dat Zeeland zich uit de woonmarkt prijst. door Frank Balkenende GOES - De huizenprijzen in Zee land zijn te hoog. Daardoor stokt de doorstroming op de woning markt en wordt de provincie als woongebied minder aantrekkelijk voor mensen van binnen en bui ten Zeeland. Gedeputeerde H. van Waveren liet die waarschuwing gisteren horen tijdens de opening van de Woning- expo Zeeland in de Goese Zeeland hallen. Op de beurs staan onder meer de provincie, negen gemeen ten, projectontwikkelaars, bouwbe drijven en woningcorporaties. Met de beurs presenteert Zeeland zich als aantrekkelijke woonprovin- cie. Zeeland moet echter oppassen dat ze zich niet uit de markt prijst. Volgens dagelijks provinciebestuur der Van Waveren zijn de huizen prijzen gemiddeld te hoog. Zat Zeeland enkele jaren terug nog bij de goedkope provincies van Neder land, zoals Groningen en Fries land, inmiddels is ze opgeklom men naar de middenmoot. Dat baart Van Waveren zorgen. „Huizen staan te lang te koop, om dat verkopers te hoog inzetten. Daardoor verdwijnt de dynamiek uit de woningmarkt." De gedeputeerde roept inwoners, in het bijzonder makelaars, op de vraagprijzen voor bestaande hui zen te matigen om meer beweging in de woningmarkt te krijgen. Dat is ook van belang voor men sen die zich in Zeeland willen ves- Volgens gedeputeerde Van Wave- ren moeten makelaars de vraag prijs van huizen temperen, an ders verliest de provincie de slag als aantrekkelijke woonprovincie. tigen. Juist die nieuwkomers heeft de provincie nodig, want de bevol kingsgroei staat op dit momenteel vrijwel stil. Daar tegenover staan ambitieuze plannen van de Zeeuwse steden. Gisteren spraken drie wethouders van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Goes op de woon beurs wervende woorden over hun paradepaardjes, zoals Dokkers- haven in Vlissingen (het voormali ge Scheldeterrein), Mortiere in Middelburg en Waterstad in Goes (omvorming van het haven indus trieterrein). Om voor al die duizenden nieuwe woningen bewoners te vinden, zal nadrukkelijk buiten de provincie Zeeland moeten worden gewor ven. Overigens is een aantal van die gro tere projecten alleen haalbaar met subsidie van de rijksoverheid. Zo komt de gemeente Goes bijvoor beeld nog vijftien miljoen euro te kort voor Waterstad. Vooral met de verplaatsing van watergebon den bedrijven is veel geld ge moeid. Zeeland moet dan ook als de wie deweerga bij het nieuwe kabinet aankloppen, aldus gedeputeerde Van Waveren. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De dorpsraden van Nieuwdorp en 's-Heerenhoek zijn bereid het verzet tegen de komst van het bedrijventerrein Sloepoort op te geven, als lawaaierige catego rie 4-bedrijven zich er niet meer mogen vestigen. Havenschap Zeeland Seaports gaat bekijken of Sloepoort kan worden ontwikkeld zonder categorie 4-be drijven. Dat is de twee dorpsraden en de gemeente Borsele deze week toegezegd tijdens een gezamenlijk overleg. Concludeert Zeeland Seaports dat het terrein ook zonder die bedrij ven kan, dan leggen de dorpsra den zich bij Sloepoort neer. „We hebben dan in elk geval de garan tie dat de overlast binnen de per ken blijft", aldus H. van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp. „Veel meer kunnen we toch niet berei ken." Sloepoort is tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek gepland bij de krui sing Westerscheldetunnelweg-Sloe- weg. Haven- en industriegebied Vlissingen-Oost verlaat met Sloe poort de 'natuurlijke' begrenzing. Dit blijft de dorpsraden tegen de borst stuiten. „Maar", stelt Van Dam, „we moeten realistisch zijn." Er zijn grote belangen mee ge moeid en een meerderheid in Bor sele (CDA en SGP/ChristenUnie) lijkt voor de komst van het bedrij venterrein te zijn. TERNEUZEN - Beide buizen van de Westerscheldetunnel zijn gister middag enige tijd gesloten ge weest. Aanleiding voor de stremming was een vrachtauto, die wegens een technisch mankement hevig begon te roken. Hierdoor ont stond in de tunnel ook een rook ontwikkeling. De brandweer heeft de buizen toen een half uur gesloten, om de tunnel weer schoon te kunnen bla zen. van 11.00 tot 17.00 uur Uitsluitend keukenshowroom - Van 12.00 tot 18.00 uur Goes Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 Hulst' Absdaalsewea 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Tip? redactie@pzc.nl De dames zijn fraai behuisd. Ze wonen in appartementen, vlak naast elkaar, aan de Scheldedijk in Terneuzen en genieten daar dagelijks van een steeds verande rend uitzicht. Tot deze week. Op de Westerschelde, vlak voor hun neus, lag een zeeschip voor anker. De ene vrouw tegen de an dere: „Wat zou er loos zijn? Dat ding ligt al dagen hiervoor de deur" De buurvrouw beaamde: Ja, bij mij ook." SINT-ANNALAND - Burgemeester Nuis (rechts) en Sint-Annaland een paar oude kranten bekijkt. De treinvaart bezocht ze per bus de dorpen wethouder Coossen flankeren Karla Peijs als ze in nieuwe commissaris bracht gisteren een kennis- Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Sint Philips- de Noorse woning bij het streekmuseum in makingsbezoek aan de gemeente Tholen. In snel- land, Tholen en Scherpenisse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79