PZC 'Geen sprake van gijzeling' CHAR ZONDAG GEOPEND Studie naar salaris van alphahulp Brugman 35 29 42 en 42 Uitzicht Zeehondjes voor vrijheid en geborgenheid Jubilerende clowns in zorgcentrum Ter Weel 'Mosselkwekers zijn feitelijk natuurbeheerders' Zaterdag 17 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Gedeputeerde sluit niet uit dat deel thuiszorgers minder gaat verdienen. BRESKENS - Gedeputeerde G. van Heukelom draaide er gisteren niet omheen. De Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (W-MO) is er in de eerste plaats voor de hulpbehoevende burgers, de cliën ten. Dat het salaris van een aantal al- phahulpen, thuiszorgers, mis schien naar beneden moet, kan volgens hem wel eens komen door dat mensen in het verleden te snel een hoge ^orgindicatie hebben ge kregen. Daardoor is personeel ho ger opgeleid en voor meer taken beloond dan eigenlijk nodig was, aldus Van Heukelom. De gedeputeerde - uitgedaagd op de officiële opening van het Bres- kense zorgcomplex Hooge Platen - sloot niet uit dat een aantal thuiszorgers op termijn minder salaris krijgt. BRESKENS - Het Breskense woonzorgcentrum Hoo ge Platen is genoemd naar het gelijknamige na tuurgebiedje voor de kust van Nummer Een. De zandplaat is thuishaven voor een groeiende popu latie zeehonden. Reden voor de Stichting Woon- goed om gisteren, tijdens de officiële opening, een aantal Breskense kinderen te verblijden met een knuffelzeehond. De zeehonden symboliseren zowel vrijheid als 'knuffelachtige geborgenheid', wat Hooge Platen zijn bewoners wil bieden. Be langstellenden kunnen vandaag een kijkje nemen tijdens een open huis. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur kunnen ze zien dat ze ook als niet-bewoners gebruik kunnen maken van voorzieningen in het tehuis. foto Wim Kooyman Hij beloofde wel dat dat de eerste anderhalf jaar niet gebeurt, omdat de provincie eerst een grondig on derzoek wil uitvoeren naar de si tuatie van de alphahulpen. Hulstenaar onder meer verdacht van bedreiging zware mishandeling. door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De 34-jarige Hul stenaar die eerder deze week zijn woonplaats tot twee keer toe op stelten zette, wordt niet verdacht van gijzeling van directeur J. Val- ckx van de Woonstichting Hulst. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) gisteren laten weten, nadat de verdachte is voorgeleid bij de rechter-commissaris in Middel burg. De rechter-commissaris heeft bepaald, dat de man in ieder geval de komende twee weken nog vast blijft zitten. Hij verschijnt op 27 maart weer voor de raadka mer. De Hulstenaar wordt nu officieel verdacht van bedreiging met zwa re mishandeling en het voorberei den van brandstichting. Hij werd afgelopen dinsdag aangehouden door de politie in het kantoor van de Woonstichting Hulst. Daar heeft hij volgens justitie Valckx echter niet gegijzeld. In eerste in stantie gingen ook de gedachten van de officier van justitie ernaar uit om dat de Hulstenaar ten laste te leggen. Daar is door de officier van afgezien, omdat de verdachte volgens de verklaringen tegen de directeur van de Woonstichting heeft gezegd dat hij het kantoor ge woon mocht verlaten. Ook de poli tie zou dat geadviseerd hebben. Valckx koos er echter zelf voor met de man in gesprek te gaan. Volgens V. Serrarens, de advocate van de 34-jarige Hulstenaar, is de actie van haar cliënt een wan hoopsdaad geweest uit angst dat hij op straat zou komen te staan. De Woonstichting had in verband met aanhoudende huurachterstan den via de rechter al afgedwongen dat de woning zou worden ont ruimd. „Mijn cliënt heeft ook moeite met De 34-jarige Hulstenaar die deze week na een wanhoopsdaad gear resteerd werd bij de Woonstich ting Hulst, zit in elk geval ook de komende twee weken nog vast. het gebruik van het woord magne- tronbom", laat Serrarens verder weten. „Hij heeft weliswaar twee busjes insectenverdelger en een busje met aanstekervloeistof in zijn magnetron gezet, maar hij wil de zijn buurtgenoten geen mo ment in gevaar brengen. Daarom heeft hij vrij snel na zijn aanhou ding ook al verklaard over de aan wezigheid daarvan in zijn wo ning." Woordvoerster E. Kool van het par ket in Middelburg deelde nog mee dat justitie een persoonlijkheidson derzoek laat instellen naar de man. Daarnaast doet de technische re cherche van de politie nog nader onderzoek naar het door de ver dachte geprepareerde explosief TERNEUZEN - Op de 'kiss and ride' strook bij het busstation in Terneu- zen moet een parkeerverbod wor den ingesteld voor langer dan een half uur parkeren. Daarvoor pleit raadslid C. Freeke (LCF) in schrifte lijk vragen aan het college van B en W. Bij het busstation liggen een langparkeerdersterrein en een 'kiss and tide' strook voor het afha len en brengen van buspassagiers. Volgens Freeke wordt deze strook echter vaak misbruikt door lang- parkeerders. „Daardoor wordt het aan de westelijke kant van het bus station soms een chaos", weet Freeke. De halers en brengers kun nen dan namelijk nog amper een plaats vinden op de itusstrook en blokkeren daarmee ook de weg voor de bussen." Terneuzen praat over klacht ouderenvervoer TERNEUZEN - De raadscommissie omgeving in Terneuzen praat dins dag over de vervoersmogelijkhe den voor ouderen. Aanleiding is een brief van inwoonster G. Meert waarin ze wijst op de slechte ver voersvoorzieningen. „Terwijl in veel gemeenten de 65-plussers taxivervoer tegen gere duceerde prijzen wordt aangebo den, moet men in Terneuzen le venslang gehandicapt zijn om daar voor in aanmerking te komen. De genen die nog enigszins kunnen lopen, dreigen te vereenzamen." van 11.00 tot 17.00 uur Uitsluitend keukenshowroom - Van 12.00 tot 18.00 uur Goes Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS ZEEUWSE QESSSjS"' 'hrJU Tip? redactie@pzc.nl De dames zijn fraai behuisd. Ze wonen in appartementen, vlak naast elkaar, aan de Scheldedijk in Terneuzen en genieten daar dagelijks van een steeds verande rend uitzicht. Tot deze week. Op de Westerschelde, vlak voor hun neus, lag een zeeschip voor anker. De ene vrouw tegen de an dere: „Wat zou er aan de hand zijn? Dat ding ligt al dagen hier voor de deur." De buurvrouw be aamde hetJa, bij mij ook."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71