Hulst stelt eisen aan groei ZeelandFresh MODESHOW voorjaarscollectie 2007! Zeeuws-Vlaamse kaarters strijden om kampioenstitel makelaar M2Makelaars.nl Grote Kuis in de binnenstad van Hulst Kruising wordt niet aangepast Wij presenteren onze nieuwe Z pzc Zaterdag 17 maart 2007 33 Gedeputeerde vreest dat Zeeland zich uit de woonmarkt prijst. door Frank Balkenende goes - De huizenprijzen in Zee land zijn te hoog. Daardoor stokt de doorstroming op de woning markt en wordt de provincie als woongebied minder aantrekkelijk voor mensen van binnen en bui ten Zeeland. Gedeputeerde H. van Waveren liet die waarschuwing gisteren horen tijdens de opening van de Woning- expo Zeeland in de Goese Zeeland- hallen. Op de beurs staan onder meer de provincie, negen gemeen ten, projectontwikkelaars, bouwbe drijven en woningcorporaties. Met de beurs presenteert Zeeland zich als aantrekkelijke woonprovincie. Zeeland moet echter oppassen dat ze zich niet uit de markt prijst. Vol gens gedeputeerde Van Waveren zijn de huizenprijzen gemiddeld te hoog. Zat Zeeland enkele jaren terug nog bij de goedkope provin cies van Nederland, zoals Gronin gen en Friesland, inmiddels is ze opgeklommen naar de midden moot. Dat baart Van Waveren zor gen. „Huizen staan te lang te koop, omdat verkopers te hoog inzetten. Daardoor verdwijnt de dynamiek uit de woningmarkt." De gedeputeerde roept inwoners, in het bijzonder makelaars, op de vraagprijzen voor bestaande hui zen te matigen om meer beweging in de woningmarkt te krijgen. Dat is ook van belang voor men sen die zich in Zeeland willen ves tigen. juist die nieuwkomers heeft de provincie nodig, want de bevol kingsgroei staat op dit momenteel vrijwel stil. Daar tegenover staan ambitieuze plannen van Zeeuwse steden. Gis teren spraken drie wethouders van de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen en Goes op de woonbeurs wer vende woorden over hun parade- Volgens gedeputeerde Van Wave- ren moeten makelaars de vraag prijs van huizen temperen, an ders verliest de provincie de slag als aantrekkelijke woonprovincie. paardjes, zoals Dokkershaven in Vlissingen (het voormalige Schel- deterrein), Mortiere in Middelburg en Waterstad in Goes (omvorming van het havenindustrieterrein). Om voor al die duizenden nieuwe woningen bewoners te vinden, zal nadrukkelijk buiten Zeeland moe ten worden geworven. Overigens is een aantal van die gro tere projecten alleen haalbaar met rijkssubsidie. Zo komt Goes bij voorbeeld nog vijftien miljoen eu ro tekort voor Waterstad. Vooral met de verplaatsing van waterge bonden bedrijven is veel geld ge moeid. Zeeland moet dan ook als de wiedeweerga bij het nieuwe ka binet aankloppen, aldus Van Wave- hulst - De binnenstad en histori sche veste in Hulst worden dins dag 3 april weer grondig schoonge maakt. De actie Grote Kuis begint om 9.00 uur bij 's Landshuis, Steenstraat 37. Middenstanders, vrijwilligers en scholieren zullen stickers verwijderen, paaltjes en verkeersborden schoonmaken en zwerfvuil opruimen, 's Middags start een nieuwe schoonmaak ploeg om 13.00 uur. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle AXEL - Kaartclub Ons Genoegen uit Axel stond gisteravond voor de 37e keer garant voor de or ganisatie van het Zeeuws-Vlaams Kampioen schap Kaarten. Cultureel Centrum De Halle in Axel was het strijdtoneel van de kampioenschap pen bieden en jokeren. Een honderdtal mannen en vrouwen uit verschil lende Zeeuws-Vlaamse plaatsen speelde tegen el kaar. foto Wim Kooyman terhole - Het Hulster college van B en W ziet geen aanleiding om het kruispunt Notendijk-Hoof- straat in Terhole aan te passen. De dorpsraad gaf in een brief aan het gemeentebestuur aan dat de ver keersveiligheid op deze plaats te wensen overliet. Een nadere in spectie leerde het dagelijks bestuur echter dat er geen aanleiding is om wijzigingen aan te brengen. vogelwaarde - De gemeente Hulst wil alleen meewerken aan de uitbreiding van het land- en tuinbouwbedrijf ZeelandFresh in Vogelwaarde als de provincie toe staat dat het vrachtverkeer van en naar het bedrijf wordt afgewikkeld via de Schoolstraat, een stukje van de nieuwe parallelweg en de rijks weg 61. Volgens wethouder P. Weemaes mag het namelijk niet zo zijn, dat de groei van ZeelandFresh leidt tot een toename van vrachtverkeer door het dorp. De inwoners van Vogelwaarde hebben momenteel immers al last genoeg van het vrachtverkeer dat door het dorp rijdt. ZeelandFresh verwerkt witlof en wortelen en heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend voor de bouw van twee grote nieuwe op slagloodsen. Ook wil het bedrijf de buitenopslag van kisten over kappen. Omwonenden willen het liefst dat het bedrijf helemaal ver huist, maar daar ziet de gemeente op korte termijn geen mogelijkhe den voor. Buizen tunnel even gesloten terneuzen - Beide buizen van de Westerscheldetunnel zijn gister middag enige tijd gesloten ge weest. Aanleiding voor de stremming was een vrachtauto, die wegens een technisch mankement hevig begon te roken. Hierdoor ont stond in de tunnel ook een rook ontwikkeling. De brandweer heeft de buizen toen een half uur geslo ten, om de tunnel weer schoon te kunnen blazen. Kijkje in de keuken van zorginstellingen terneuzen - Verschillende zorgin stellingen in Zeeuws-Vlaanderen zetten vandaag hun deuren open voor het publiek, ledereen kan tus sen 10.00 en 15.00 uur een kijkje achter de schermen nemen bij De Stelle in Oostburg en Ter Schorre in Terneuzen en de De Blide in Terneuzen, 't Verlaet in Westdor- pe (vanaf 13.00 uur), de Redoute in Sas van Gent, Rozenoord in Sluis en de Hooge Platen in Bres- kens. Terneuzenaren gewond bij aanrijdingen terneuzen - Twee inwoners van Terneuzen zijn gisteren gewond ge raakt bij verschillende aanrijdin gen in hun woonplaats. In de Axelsestraat werd een 18-jarige bromfietser rond 18.30 uur aange reden door een auto. Hij is met verwondingen aan zijn hand naar het ziekenhuis vervoerd. Rond 18 uur was in de Kastanjelaan een 20-jarige fietsster door een auto aangereden. Zij is met een zere knie naar het ziekenhuis gebracht. IN ONZE ZAAK DONDERDAG 22 MAART AANVANG: 10.00-13.30- 16.00 -19.00 uur gratis toegan KOOPZONDAG 1 APRIL LANÖE.'OELFT 16 MIDDELBURG TEL.NO. 0118 - 612036 DINSDAG 20 MAART AANVANG: 10.00- 13.30- 16.00 uur eserveren is wel gewenst KOOPZONDAG 25 MAART WALSTRAAT 199 VLISSINGEN DELSCHER Grote Markt I l-l3 Goes Tel.:0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67