Zeeland Golfsport is voor Ondergrondse opslag Kaaiwal niet haalbaar Wandelnetwerk rond Philippine in de maak Rademakers Slaapkenner VOLVO OCCASIONDAGEN 1 7 t/m 24 maart CAR VILLAGE" ft Piet Brakman zet zich meer in voor Unicef 30 Zaterdag 17 maart 2007 PZC Kies voor kwaliteit Kies voor Svedex Svedex, de kast die bij je past www.slaapkennerrademakers.nl Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen -Tel. 0115-613130 y door Gino van den Broecke AXEL - De Axelse Stadsraad was eind vorig jaar nog zeer verguld met de toezegging dat Axel een on dergrondse containeropslag zou krijgen. De realisatie van de opslag aan de Kaaiwal blijkt echter niet mogelijk te zijn. „Het is werkelijk te belachelijk voor woorden dat we nu tot de conclusie moeten komen, dat die ondergrondse opslag daar nooit kan komen", zegt voorzitter P. Eijs- ackers. Nadat vertegenwoordigers van de gemeente Terneuzen en de stadsraad onlangs een rondgang maakten, kwamen ze tot deze con clusie omdat er op de bewuste plek rioleringsbuizen, elektriciteit skabels en boomwortels in de weg liggen. Wethouder J. van Schaik geeft toe dat de gemeente in gebre ke blijft. „Dit verdient niet de schoonheidsprijs en het heeft te lang geduurd. Maar als men nog al tijd een ondergrondse opslag wil, dan kan dat. Echter niet op de Kaaiwal. Het geld hebben we in ie der geval beschikbaar." Na overleg tussen de stadsraad en de betref fende ambtenaren is echter nu be sloten voor een andere oplossing. Ruim 70 Volvo Used Cars Uitgestelde betaling: max. 25.000,- tot mrt. '08 VOLVO WWW.DEGROENE-GOES.NL 0113-275000 Golfclub Brugse Vaart Oostburg speelt in op groei van sport. door Joeri Wisse OOSTBURG - Een balletje slaan op de green een elitaire aangelegen heid? Welnee, zegt Alex de Vos, di recteur van Golfclub Oostburg, de Brugse Vaart. „Het is de meest be oefende sport ter wereld. In Neder land spelen ruim 300.000 mensen golf. Het is hier de derde sport van het land. Dan kun je niet meer spreken van een elitaire sport." Dat golf alleen zou zijn weggelegd voor de gegoede burgerij is een misverstand dat alleen leeft in de lage landen, weet De Vos. „Dat komt omdat er tot voor kort in Ne derland en België maar weinig ac commodaties waren. Daar is de laatste tien tot vijftien jaar veran dering in gekomen, golf is gedemo cratiseerd: toegankelijk voor ieder een." Een ander vooroordeel is volgens De Vos dat golfen duur is. „Hier is het wat duurder, maar er zijn clubs waar je voor driehonderd eu ro een jaar lid bent. Daar staat te genover dat je 365 dagen per jaar zoveel kunt golfen als je wilt." Ook de Brugse Vaart doet mee aan de democratisering. „We hebben een golfshop waar je ook een goed kope uitrusting kunt kopen. Voor zeshonderd euro heb je alles. Daar kun je vervolgens jaren mee voor uit." Er is nog iets dat De Vos recht wil zetten. Het bezoeken van de golf club is niet alleen voorbehouden aan leden. „Ook de mensen uit Oostburg mogen hier op het terras een drankje komen drinken. Je hebt vanaf hier een prachtig zicht op de baan. Iedereen mag hier ook komen om te dineren of een pan nenkoek te eten in ons clubhuis." Overigens komen er al mensen uit West-Zeeuws-Vlaanderen regelma- ITJ Golfsport is bezig met 'democra- tisering'. Zo is in Puyenbroeck een baan voor de 'gewone man' aangelegd. De Brugse Vaart zet meer in op luxe voorzieningen. tig op de golfbaan. Van de negen honderd leden komen er zo'n tach tig uit de regio, de rest komt voor namelijk uit België, maar ook uit Noord-Frankrijk en Engeland. Bo vendien heeft de club vooral in de zomertijd een behoorlijk aantal be zoekers. Dat mensen van heinde en verre naar Oostburg komen om te gol fen, komt omdat de baan volgens zoon Bram de Vos bij de top van Europa hoort. „In de Randstad loopt een standaardbaan met een 'In de gemeente Sluis zijn we het minst bekend. Daar moet verandering in komen' normaal clubhuis ook goed. Maar om hier mensen naartoe te trek ken, moet je kwaliteit bieden, met een bijzonder clubhuis en een uit dagende baan. Mensen komen al leen naar deze streek als er iets bij zonders is, dat zie je ook bij restau rant Oud Sluis." Veel meer leden kan de Golfclub Oostburg er niet meer bijhebben. Aan bezoekers moet in de zomer- Uitbreiding golfbaan Oostburg maanden vaak 'nee' worden ver kocht. Tijd dus voor uitbreiding van de baan met negen holes, naar 27 in totaal. Het nieuwe gedeelte, tegenover de hoofdingang, zal er anders uit gaan zien dan de huidige golfbaan. Bram de Vos: „De visie op land schapsinrichting is de afgelopen ja ren sterk veranderd. De huidige baan is in '88 parkachtig ingericht. Er staan honderden soorten bo men, destijds kregen we daar zelfs subsidie voor. Sinds het begin van de jaren negentig moeten golfba nen er vooral natuurlijk uitzien. Veel grote bomen mag niet meer, maar struikjes en hagen wel." De Brugse Vaart mag blij zijn dat het hoofdterrein is aangelegd voor dat er een nieuwe wind ging waaien. „Dit parkachtige uiterlijk is juist de aantrekkingskracht van de golfbaan. Door de vele bomen heeft de wind minder invloed op het spel. Vooral buiten het zomer seizoen kan het met harde zuid westenwind en regen best guur zijn in Zeeland." De aanleg van de nieuwe golfbaan kan op z'n vroegst eind 2008 beginnen, voor spelt Bram de Vos. frWésrwn, Golfclub De Brugse Vaart heeft uitbreidingsplannen, i ST"1 I M I I I I I II t I M it II M I I I It t II I II I M I M It I ,\7 huidig golfterrein De Brugse Vaart (18 holes) huidig clubgebouw £2] uitbreiding met 9 holes Oostburg HH 35 nieuwe villa's locatie nieuw hotel PZC Willem Adriaansens Vóór de zomer halen voetgangers in en om dorp hun hart op. door René Hoonhorst Philippine - Dat je er fantastisch mosselen kunt eten, is wijd en zijd bekend. Maar dat Philippine ook een walhalla is voor wandelaars, weet lang niet iedereen. Niet zo gek, want de leuke wandel paadjes springen niet direct in het oog. Als het aan enkele fanatieke Philippiense lopers ligt, komt daar snel verandering in. Voor de wed strijd 'Win je eigen ommetje' dien den ze een plan in voor een aantal prachtige kuierroutes in en om het mosseldorp. De aanleg van routes wat verder buiten het dorp zal iets langer op zich laten wachten. Het water schap werkt momenteel nog druk aan de realisatie van duurzame wa tersystemen in de ecologische ver bindingszone Phiiippine-Vliet- beek. Als de nieuwe waterlopen, die bij de Philippineweg beginnen, klaar zijn, hopen de wandelaars over oeverpaadjes in de Sint Pieter polder te mogen struinen. Aan de westkant van het dorp, richting de Braakman en de Belgische grens, liggen ook heel wat mogelijkhe den om mooie routes over dijken in het agrarische landschap uit te zetten. De wandelliefhebbers hopen dat paden in het buitengebied over en kele jaren toegankelijk en begaan baar zijn. Ze rekenen op medewer king van diverse overheden, om dat openstelling van wandelpaden in ieders straatje te pas komt. Wan delpromotor Dolf de Bock: „Het Rijk draagt de boodschap uit dat wandelen gezond is, de provincie propageert wandelpaden om toe risten te lokken en de gemeente Mosselschelpenpaden moeten het aantrekkelijker maken om een rondje langs het Philippinekanaal te doen. foto Wim Kooyman maakt zich sterk voor voorzienin gen voor de eigen inwoners. Daar naast kan een wandelnetwerk ook mooi aansluiten bij het beter zicht baar maken van de Staats-Spaanse Linie." Dorpelingen, recreanten én toeris ten moeten al dit jaar een leuke wandeling kunnen maken in en om het dorp, verwachten De Bock en de zijnen. Een rondje langs het Philippinekanaal is nu alleen met laarzen aan te maken. Maar het is vrij eenvoudig om zowel het jaag pad langs het kanaal als op de dij ken - na een maaibeurt - paden aan te leggen. Hergebruik van het afval van de mosselrestaurants - miljoenen schelpen - geeft Philip pine de wandelpaden waar het dorp recht op heeft: originele mos selschelpenpaden. BRESKENS - De Breskense trouba dour Piet Brakman zet zich de ko mende jaren nog meer in voor het kinderfonds van de Verenigde Na ties, Unicef Brakman meent een 'ereschuld' in te moeten lossen jegens de Bra bantse 'witte pater' Kees van Gurp. Brakman schreef ooit een lied over de witte pelgrim en dankt daar zijn bekendheid in Bra bant en Limburg aan. Van Gurp heeft door malaria nooit in Afrika kunnen doen wat hij zich had voorgenomen, nooddruftige kinde ren helpen. Brakman wil zich daarom nog na drukkelijker inzetten voor hulpbe hoevende kinderen, zonder zijn publiek er tijdens zijn optreden mee lastig te vallen. Rondom de voorstelling in het Terneuzense Scheldetheater, zondag 25 maart, is Brakman te vinden in een Uni- cefkraampje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64