KRA5.NL Authentiek PORTUGAL From RUSSIA with love waarom zou je verder zoeken Highlights van TURKIJE Rondreis KRETA LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31, 4460 AA Goes 0113-315660lezersredacteur@pzc.nl (brieven, max. 150 woorden. We be houden het recht om bijdragen in te korten.) Koekoeksweg Afgelopen zondag is een fietsster aangereden op de Kaasboerweg. Zij is het tweede dodelijke slachtof fer op de Koekoeksweg/ Kaasboer- weg binnen anderhalfjaar. De afgelopen jaren is het Water schap Zeeuwse Eilanden door de dorpsraad Aagtekerke gewezen op de inherent onveilige situatie voor fietsers, die eind 2005 leidde tot het verongelukken van een jeugdi ge fietsster op de Koekoeksweg. Het klemmende pleidooi was: leg een vrijliggend fietspad aan langs beide wegen. De toenmalige voor zitter van de dorpsraad stelde vo rig jaar tijdens het inspreken bij de gemeente: „De dorpsraad vindt het onverdraaglijk als op de Koe koeksweg of de Kaasboerweg weer een ernstig ongeluk gebeurt en niet alles is gedaan om dit te voor komen." Dat laatste is niet ge beurd. Daarom is het beter een eind te maken aan de situatie dat in de ge meente Veere zowel de provincie, de gemeente, staatsbosbeheer als het waterschap zich bezighouden met wegbeheer. De provincie en/of de gemeente kunnen die klus vast prima klaren zonder het waterschap. H. Wiliems Thibautstraat 1Aagtekerke Drama Gelezen in de PZC van 13 maart: het zoveelste drama en menselijke leed, waarbij je jezelf gaat afvragen waarom onze samenleving zoveel steken laat vallen? Het is gewoon schreeuwen om aandacht! En niet dat deze personen zonodig zich zelf en ook nog hun eigen vlees en bloed willen doden. Het is een gewoonte geworden om stille tochten te organiseren voor het zo op het eerste gezicht modaal gezin. Terwijl een klein kind bijna kan bedenken dat dit al veel langer speelde, maar ergernissen binnen het gezin horen immers niet naar buiten te komen, totdat de bom barst. Want op een schreeuw voor hulp wordt niet gereageerd en afge daan dat je niet lekker in je vel zit. Ie lichaam en geest zijn op, met al le gevolgen van dien, zeer triest vind ik dat. Een signaal gaat altijd vooraf aan een drama. Ze maken mij niet wijs dat dat niet gebeurt. Tegenwoordig overvalt me het ge voel: jongens volgende gebeurtenis met fatale afloop. Met een goed verstand kan veel leed worden voorkomen. Nel Das Oosterscheldestraat 68, Middelburg Humor In de PZC van 12 maart staat een uitvoerige studie van Nico de Boer, 'zonder humor is de dichter verdacht'. Het is niet mijn bedoe ling de stellingen in ogenschouw te nemen en op hun waarheidsge halte te bevragen. Het gaat mij om de vraag: Wordt het begrip 'hu mor' door de Boer goed gedefini eerd? Ik denk dat dat niet het geval is. Zeker, Bomans wordt genoemd met zijn 'humor is overwonnen droefheid'. Maar dat is niets an ders dan een variatie op het twee eeuwen oude gezegde dat het in humor gaat om de vermenging van een lach en een traan, een defi nitie die onderuit wordt gehaald door wat er nog meer en telkens weer anders als typering van hu mor wordt gegeven. Dit is het over tuigend bewijs dat er van het be grip humor geen definitie te geven is. Het enige is na te gaan hoe hu mor ontstaat, en dit is niet zo moeilijk vast te stellen. Humor ont staat doordat een lezer, een kijker, een hoorder zich bewust wordt van de tegenstelling tussen wat er is en wat er zou moeten zijn. Voor waarde is wel dat de getuigen in staat zijn de betrekkelijkheid der dingen op te merken. A. Cornet Jasmijnstraat 1Goes Muzeeum Ik reageer op de brief van D. Roos 'Muzeeum PZC 14 maart'. Mijn in tentie was om aandacht te vragen voor de personele muzeeumpro- blematiek in het De Ruyterjaar. Niet de gezondheidsproblemen van De Ruyter tijdens de tocht naar Chatham. Mijn slechte woord keus, in bepaalde context overi gens, waarvoor toch excuus, kan de grootsheid van Michiel Adriaanszoon de Ruyter rechter hand van Nederland nimmer de ren. Trouwens, pleitte de heer Roos niet voor omdoping van het beeld 'de Vissersvrouw' tot vrou we Evertsen? Heer Roos, haal uw neus uit de boeken, steek de (rech terhand in eigen boezem en ga door met uw goede maritieme werk. R. Snoep M. van Coehoorngracht 51, Vlissingen N57 Jarenlang heeft Middelburg (én de provincie én Rijkswaterstaat) alles uit de kast gehaald om een nieuwe N57 aangelegd te krijgen. Nu die er eenmaal doorgedrukt is krijgt men in de gaten dat deze niks op lost voor Middelburg, integendeel. Als men zich echt verdiept had in de gevolgen van deze weg, dan was er wellicht een werkelijke op lossing gerealiseerd. Na voltooiing neemt het verkeer met 4000 au to's toe. „En dat is te veel!" spreekt wethouder Streng. Wanneer men indertijd de argumenten van bij voorbeeld het Platform N57 echt had willen horen, was er mogelijk een constructieve oplossing tot stand gekomen. Wat nu in Middel burg 'ineens' wordt ontdekt, is veel eerder gesignaleerd door men sen die zich echt verdiept hebben in het geheel en zich niet lieten verleiden tot een simpel wel- les-nietes spelletje. In het wegenstructuurplan 2002-2012 van de gemeente Mid delburg staat al dat de Schroebrug de belangrijkste invalweg van Mid delburg zal blijven. De N57 is al leen gemakkelijk voor wie Middel burg wil passeren. En wie in Mid delburg zelf moet zijn? De Schroe brug dus. Of de kaaienroute. Kort om: geen oplossing en wel een ver pest Walchers landschap. Johan Geerse De Meijstraat 6, Serooskerke Psychopaten Het artikel 'Help, mijn baas is een psychopaat' (PZC, 13-03) trof me. Hoewel slechts uitgerust met een gemiddelde dosis mensenkennis, psychologisch inzicht en zicht op groepsprocessen, opgegroeid tus sen fijne, veilige mensen, kreeg ik pas laat in het leven te maken met dit soort kabouters. Mijns inziens betreft deze doelgroep een soort karakterologische nitwits, wezens die hunkeren naar macht/ erken ning, geen zin of bevrediging in het 'gewone' leven vinden, geen blijf met zichzelf weten, en dit chronisch danwel tijdelijk op der den moeten afreageren. Helaas komt men ze in alle bioto pen van de maatschappij tegen, in clubjes, verenigingen, besturen, je eigen habitat (de plaatselijke 'bur gemeesters'), deze wolven in schaapskleren opereren overal. Zonder hen zou de wereld een stuk leuker zijn, en een stuk rusti ger. Monique Sturm Turkeye 10, Waterlandkerkje Rookbeleid Ik reageer op het artikel over kof fieshops en rookverbod (PZC 15 maart). In koffieshops mag je soft drugs kopen en ter plekke opro ken. Dat schijnt beter te zijn voor het illegale circuit en is belangrijk onderdeel van het softdrugsbeleid. In de horeca mag je straks hele maal niet meer roken, maar wel nog in de koffieshops. Conclusie; de koffieshops krijgen het lekker druk en tegelijkertijd krijgen we er nog 1.500.000 softdrugverslaafden bij. Vele hotels gaan van hun tuin huisje een koffieshop annex rook lokaal maken om toch maar te pro beren zoveel mogelijk F&B omzet te halen. Wat is gekker? Een alco holverbod in een kroeg of een rookverbod in een koffieshop? Wat is slechter? Een borrel met een sigaret of een blowtje? De hamvraag; wie bepaalt dat? Dames en heren van de TWeede Kamer, maakt u zich nou zorgen om de gezondheid van uw kiezers of om het feit dat de geloofwaar digheid van uw fundamentalis tisch beleid langzaam maar zeker afbrokkelt? Wij leven met z'n allen in een democratie of mogen we straks in ons eigen huis ook niet meer bepalen wat we doen? E. Izeboud Middelburgsestraat 112, Koudekerke Bomenkap Als het waar is dat populieren de veiligheid van de scheepvaart op de Westerschelde in gevaar breng en, is het maar goed dat ze alle maal worden gekapt. Dat denk ik dan als ik in de PZC van 15 maart een grote foto zie met een reeks van in opdracht van het Water schap Zeeuws Vlaanderen op ver zoek van Schelderadar Vlissingen gevelde bomen. Helaas ontbreekt in het bericht enigerlei natuurkun dige uitleg, want dan zou de lezer ook hebben begrepen hoe binnen- dijkse bomen de buitendijkse scheepvaart kunnen bedreigen. Als nieuwkomer in Zeeuws-Vlaan- deren geniet ik intens van het open landschap. Maar de weinige bomen die West-Zeeuws Vlaande ren telt zou ik toch willen koeste ren. Ik stel vast, dat er de afgelo pen maanden met zeer grote voort varendheid is gekapt en niet alleen bij de radartoren van Hoofdplaat. In de smalle duinstroken is rigou reus huisgehouden in de begroei ing langs wandel- en fietspaden. Vaak een welkome beschutting te gen de meestal harde wind is weg gevallen en hele stukken habitat voor vogels en andere dieren zijn verdwenen. Mijn vraag als nieuw komer: heb ik het helemaal mis of is het waar dat de Zeeuws-vlamin- gen een hekel aan bomen hebben? Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens Vertrek vrijwel iedere dinsdag van 3 /4 t/m 10/10 Alle hoogtepunten van dit geweldige en gastvrije land in één reis! Aan de prachtige zuid kust duiken we het Romeinse verleden in tijdens ons bezoek aan legendarische steden als Perge Aspendos. In het ruige binnenland zien we Konya, de grotwoningen in de Vallei van Göreme en natuurlijk ook Ankara! We trekken maar liefst 2 dagen uit voor het magische Istanbul en zijn mystieke bazaars, eeuwenoude paleizen en ranke moskeeën. Volgende hoog tepunt is het Griekse Troje en het antieke Pergamon, waarna we via het bijbelse Efeze Pamukkale en Hierapolis bereiken. Ook nemen we een kijkje in Myra.de stad van Sinterklaas! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 72.538, zie www.kras.nl/72538 Vertrek op donderdag van 3/5 t/m 18/10 Ontdek het wonderschone Griekse eiland Kreta! Een staalblauwe zee, pittoreske dorpjes met witte huisjes en kerken met koepeltjes gebouwd tegen de berghellingen, ravijnen, bossen, bloemvelden, wijnbouwgebieden, citrusplantages, olijfboomgaarden en niet te vergeten tallo ze culturele overblijfselen... u vindt het hier allemaal! Allereerst verkennen we het westen, van uit Rethymnon, en daarna verkassen we naar Aghios Nikolaos aan de oostkant van het eiland. We bezoeken prachtige plaatsen als Knossos, Chania, Heraklion, Elounda en Spinalonga .En na een dag vol excursies is het heerlijk luieren aan het strand. Een ideale combinatiereis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 24.067, zie www.kras.nl/24067 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Lissabon, Sintra, Coimbra, Porto, Nazarê en Obidos Vertrek op vrijdag van 4/5 t/m 5/10 Met KRAS vanaf slechts 659 naar het land van traditie, rijke cultuur en historie, prachtige natuur en een zeer aangenaam klimaat... Portugal! De rijke geschiedenis van dit land komt uitgebreid aan bod in onder meer de universiteitsstad Coimbra en de ommuurde middel eeuwse plaats Óbidos.We bezichtigen de religieuze kunstuitingen in Alcoba^a en gaan genie ten van een heerlijke portwijn in de gelijknamige stad. Uiteraard ontbreekt ook de Portugese hoofdstad Lissabon, met de ruines van het Sao Jorge kasteel, de Toren van Belém en de oude volkswijk Alfama, niet op ons programma. Een zeer veelzijdige reis die u niet mag missen! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 24.027, zie www.kras.nl/24027 15-daagse vlieg-/rondreis Rusland Met o.a. Moskou, Suzdal, Rostov, Kostroma en St. Petersburg Vertrek op donderdag van 3/5 t/m 20/9 Alle hoogtepunten van het Europese deel van Rusland in één reis! Natuurlijk vindt u een derge lijk reisavontuur bij KRAS! Vanuit de metropool Moskou, waar u uiteraard het machtige Kremlin zult bewonderen, volgen we een deel van de 'Gouden Ring', waar indrukwekkende historische steden de getuigen zijn van een levendige geschiedenis. Via onder andere Vladimir, Suzdal met de imposante abdij, het indrukwekkende Yaroslavl, het stoere Kremlin van Rostov en het spiri tuele bedevaartsoord Sergiev Posad reizen we naar het trotse St. Petersburg. Een heerlijke plek om de reis in stijl af te sluiten, want... wat een.indrukwekkende schatten zijn hier te vinden! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 24.124, zie www.kras.nl/24124 boek online of bel 0900 - 9697 let o.a. Aspendos, Cappadocië, Ankara, Istanbul, Troje, Efeze en Pamukkale vanaf 15-daagse vlieg-/rondreis PZC Zaterdag 17 maart 2007 1 3 8-daagse vlieg-/rondreis Griekenland Met o.a. Knossos, Heraklion en Aghios Nikolaos Nergens voordeliger. vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129