Vlaanderen eist ontpolderen Kans op extra hoge waterstand nrran i 2 en 3 Spectrum Krabbendijkse sleutelhanger valt in de smaak bij prinses Maxima 13° HET WEER: O Bewolkt Transportsector komt moeilijk aan chauffeurs Michiel Adriaanszoon De Ruyter 1607-2007 Zaterdag 17 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 65 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Parlementariërs houden Tweede Kamer aan gesloten verdragen. door Ernst Jan Rozendaal ANTWERPEN - Het Vlaamse parle ment wil niet dat de ontpoldering verdwijnt uit de Scheldeverdragen die met Nederland zijn gesloten. „We zijn na lang overleggen tot een overeenkomst gekomen waar bij Vlaanderen én Nederland con cessies hebben gedaan", zei het li berale Vlaamse parlementslid Van den Abeelen gisteren. „Wij vooral op het financiële vlak en Neder land op het gebied van de natuur- maatregelen. Zo is één geheel ont staan. Daar kunnen we niet één kaartje uit trekken. Dan stort het hele kaartenhuis ineen." Van den Abeelen voerde gisteren de delegatie van Vlaamse parle mentariërs (uit alle partijen) aan die op werkbezoek in de Antwerp se haven overlegden met een dele gatie van de 1\veede Kamer. De Nederlanders kregen een duidelij ke boodschap mee: treuzel niet lan ger met de goedkeuring van de ver dragen en begin met de uitvoe ring. Het Vlaamse parlement heeft de Scheldeverdragen vorige maand goedgekeurd. Voor de Kamer is de ontpoldering hét struikelblok. Er wordt druk ge zocht naar alternatieve maatrege len, bijvoorbeeld in het Volkerak en Zoommeer. Dat is geen optie, liet Van den Abeelen blijken. „Ik heb alle begrip voor de Zeeuwse si- Het Vlaamse parlement wil dat Nederland haast maakt met de uitvoering van de Scheldeverdra gen. De ontpoldering kan daar niet worden uitgehaald. tuatie. Daar moet 600 hectare wor den ontpolderd, maar bij ons 1100. Wat moet dat moet." Het verwondert de Vlamingen dat na het sluiten van de verdragen de discussie in Nederland is opge laaid. Toen pas heeft de Kamer een motie aangenomen tegen ge dwongen ontpoldering. Van den Abeelen suggereerde dat het kabi net die motie niet hoeft uit te voe ren. „In Vlaanderen kennen we bij voorbeeld een nooddecreet. De Nederlandse delegatieleider Ha verkamp (CDA) waarschuwde dat de regering het parlement niet op zij kan schuiven. Hij zei dat de Ka mer nog deze maand de procedure hervat om tot een oordeel over de Scheldeverdragen te komen. De Partij voor Zeeland wil Provin ciale Staten met een motie een dui delijke uitspraak ontlokken over de kwestie. Aanleiding is de uit spraak van gedeputeerde W. van Zandbrink in een blad van de Vo gelbescherming Nederland, dat hij 'met groot vertrouwen de uit komst van onze compensatie-op- dracht tegemoet ziet'. Pagina 35: 'Geen uitstel aanleg getij- dennatuur door Luc Oggel UTRECHT - Prinses Maxima krijgt uitleg over een sleutelhanger van Petra Westerbeke (15), leerling van het Calvijn College vestiging Kerkpolder in Krabbendijke. Maxima bracht gisteren een be zoek aan de Nationale Marktdagen van de Stich ting Jong Ondernemen in winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Tijdens deze Marktdagen verkopen studentenbedrijven uit heel Nederland hun innovatieve, veelal zelfontworpen producten aan het winkelend publiek. Het Calvijn College was met drie zogeheten mini-ondernemingen pre sent. Bij één ervan, Key Fob, hield de prinses halt om zich te laten informeren over het product: speciaal verpakte sleutelhangers die voorzien kunnen worden van een logo. Westerbeke was door Marcel Modde GOES - Rijkswaterstaat waar schuwt komende dagen voor een extreem hoge waterstand aan de kust. Zondag, maandag en dinsdag wordt in de middag een harde wind uit noord tot noordwest (kracht 6-7) verwacht. Het is ook springtij. Het peil bij Vlissingen kan bij hoogwater uitkomen op 3,70 meter boven NAP. Volgens de Stormvloedwaarschuwingsdienst komt zo'n hoge waterstand eens in de vijf jaar voor. Bij de januari-storm werd die hoogte bij Vlissingen niet bereikt. Rijkswaterstaat adviseert op basis van de verwachtingen beperkte dijkbewaking. De stormvloedke ring in de Oosterschelde wordt waarschijnlijk niet gesloten, omdat het waterhoogte daar onder het sluitpeil van 3 meter boven NAP blijft. gistermiddag nog vol van haar ontmoeting met de prinses. „Ze was heel geïnteresseerd, dat kon je echt merken." Speciaal voor de prinses had Key Fob twee bijzondere exemplaren laten ma ken: één met de naam van Amalia en één met de naam van Alexia. De koninklijke sleutels bunge len nu misschien aan een sleutelhanger van Krab bendijkse makelij. foto GPD/David van Dam Zeeland ontkomt niet aan ontpoldering reageer op www.pzc.nl UW Ook ik ga fluitend naar mijn werk WBÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊÊi 62% HESBM 38% TomTom in toekomst onderdeel rijexamen EDE - Vanaf volgend jaar maakt rij den met een TomTom of aanver want navigatiesystemen wellicht onderdeel uit van het rijexamen. „Een aantal rijscholen experimen teert er mee", zegt W. ten Buren van het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen. „Bij succes hoort het rijden met navigatie van af 2008 bij de rijopleiding." Huren gaan slechts met 1,1 procent omhoog DEN HAAG - De jaarlijkse huurstij- ging per 1 juli bedraagt maximaal 1,1 procent voor alle huurders. Dat zei minister Vogelaar gisteren. Zij stelde dat de stijging van de huur de afgelopen 25 jaar niet zo laag is geweest. De huren worden niet vrijgegeven. pagina 4: huurstijging historisch laag EN Zeeland: 2, 3, 29, 30, 31, 33, 35, 37, 39, 42 en 43; Meningen: 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 16 en 17; Buitengebied: 19, 20 en 21; Weer: 26; Cultuur: 40; Agenda: 41; Sport: 45 tot en met 51; Bijlagen: Spec trum en Prisma. Baby gedood door ongeval met laadklep HILVERSUM - Een meisje van zes tien maanden is gisteren in Hilver sum onder de laadklep van een vrachtwagen terechtgekomen en later in een ziekenhuis overleden. Een 37-jarige chauffeur was met zijn vrachtwagen bij haar ouders om tuinspullen af te leveren. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117