Marco van Basten gebruikt AZ 50 Zaterdag 17 maart 2007 PZC AZ-spits Danny Koevermans, hier zijn doelpunt tegen Newcastle United vierend, is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Demy de Zeeuw (rechts) zit er ook bij. foto Peter Dejong/AP Bondscoach haalt Koevermans en Afellay bij Oranje-selectie. door Dick Sintenie ZEIST - Marco van Basten was don derdagavond in Alkmaar getuige van het Europese spektakelstuk tussen AZ en Newcastle United (2-0). Wat hij zag, sterkte hem in zijn overtuiging vier spelers van AZ op te nemen in zijn definitieve selectie voor de EK-kwalificatie- duels met Roemenië en Slovenië. Onder die vier is ook aanvaller Danny Koevermans, die met een doelpunt en een assist het beuls werk verrichtte tegen Newcastle United en voor het eerst is opge roepen voor het Nederlands elftal. Hij neemt de plaats in van de ge blesseerde Ian Vennegoor of Hesse- link. Van Basten, gisteren tijdens een persconferentie in Zeist: „Dan ny maakt indruk, ook donderdag weer in een zware Europese wed strijd. En dat geldt voor heel AZ, de club en de spelers ontwikkelen zich goed. Wij maken daar dank baar gebruik van." Behalve Koever mans selecteerde Van Basten ook diens ploeggenoten Kew [aliens, Tim de Cler en Demy de Zeeuw. De Zeeuw werd eerder opgeroe pen voor Oranje (tegen Luxem burg), maar hij belandde destijds tot zijn grote teleurstelling op de tribune. In een interview met Voetbal International vertelde de middenvelder onlangs onomwon den dat hij geen goed gevoel had overgehouden aan zijn eerste erva ringen bij het Nederlands elftal. De bondscoach haalde er gisteren zijn schouders over op. „Demy heeft mij gebeld en gezegd dat het artikel hem niet lekker zat. Niet Markus Merk fluit duel met Roemenië ZEIST - De EK-kwalificatiewed- strijd tussen Nederland en Roeme nië staat volgende week zaterdag (24 maart) onder leiding van de Duitse arbiter Markus Merk. Het is de vijfde keer dat hij een duel fluit van Oranje. De meest memorabele was de halve finale op het EK van 2002 tegen Italië. Woensdag 28 maart speelt het Ne derlands elftal tegen Slovenië. Dat duel wordt gefloten door de Span jaard Eduardo Iturralde Gonzales. Hij floot Oranje nog nooit eerder. Vijf internationals staan op scherp ZEIST - Vijf spelers van het Neder lands elftal zijn bij een gele kaart in de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Roemenië (24 maart) ge schorst voor het volgende duel te gen Slovenië dat op 28 maart plaatsvindt. Het gaat om Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Klaas-Jan Huntelaar, Joris Mathijsen en Dan ny Landzaat. Als John Heitinga speeltijd krijgt tegen Roemenië of Slovenië bete kent dat zijn 25e interland. Oranje verloor nog nooit van Roemenië ZEIST - Het Nederlands elftal heeft nog nooit een wedstrijd verloren van Roemenië. De twee landen stonden tot op heden acht keer te genover elkaar. Nederland won zes keer. Twee keer eindigde een duel in een gelijkspel. De laatste ont moeting was 4 juni 2005, in de kwalificatie voor het WK 2006. Toen won Oranje met 2-0 door goals van Robben en Kuijt. dat hij iets terugnam van zijn woorden, maar hij wilde mij iets verduidelijken. Voor mij was één ding belangrijk en dat heb ik hem gevraagd: heb je wel zin? Dat heeft hij wel degelijk. Streep eronder. Hij is een jonge jongen, dit kan een keer gebeuren." Van de meest ervaren internatio nal, en veruit de belangrijkste van het stel, is het nog onduidelijk of hij tegen Roemenië (24 maart) en Slovenië (28 maart) wel inzetbaar is: doelman Edwin van der Sar heeft een kuitblessure. Maandag heeft Van Basten contact met zijn aanvoerder om te bespreken of Van der Sar zich dinsdag meldt in het trainingskamp in Noordwijk. „Op dit moment voelt hij zich nog niet goed genoeg", zei Van Basten. „En als hij het duel met Roemenië niet haalt, richten we het vizier op de uitwedstrijd tegen Slovenië, vol gende week woensdag." Om die re den heeft de bondscoach nog twee keepers geselecteerd: Maarten Ste kelenburg en Henk Timmer. De groep bestaat uit 23 spelers, onder wie ook debutant Ibrahim Afellay van PSV, om eventuele blessures en schorsingen na de interland van zaterdag op te kunnen van gen. Van Basten beschouwt de twee duels als 'cruciaal voor de kwalifi catie'. „En zo benaderen we de wedstrijden ook, als zijnde héél be langrijk." Sno en Beerens in selectie Jong Oranje ZEIST - Celtic-middenvelder Evan- der Sno en NEC-aanvaller Roy Bee rens debuteren in de selectie van Jong Oranje. Beide spelers zijn door bondscoach Foppe de Haan geselecteerd voor de oefeninter lands tegen Tsjechië (vrijdag 23 maart) en Ierland (dinsdag 27 maart). Sno maakte oorspronkelijk deel uit van de voorlopige selectie van het 'grote' Oranje, maar viel gisteren af Zowel hij als aanvaller Beerens kwam nog niet eerder uit voor Jong Oranje. Nederlands elftal speelt tegen Zwitserland ZEIST - Het Nederlands elftal speelt op 22 augustus in Genève vriendschappelijk tegen Zwitser land, dat samen met Oostenrijk gastheer is van het Europees kam pioenschap in 2008. Het duel wordt gespeeld in het Sta de de Genève, een van de vier Zwitserse stadions waar tijdens de EK wordt gespeeld. In de aanloop naar het wereldkampioenschap van 2010 treffen de landen elkaar op Nederlandse bodem. Sloveense bondscoach kijkt veel over de grens Ljubljana - De Sloveense bonds coach Matjaz Kek heeft voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ne derland voornamelijk spelers gese lecteerd die in het buitenland voet ballen. Slovenië speelt op 24 maart eerst tegen Albanië. Op 28 maart komt koploper Nederland op be zoek. Van de twintig geselecteer den komen er slechts zes uit in de Sloveense competitie. Door de benoeming van onze adjunct-directeur tot lid van de Raad van Bestuur, is er voor de regio Zeeland een vacature ontstaan van: Het kindercentrum maakt deel uit van de Stichting 'Prokino' te Amsterdam. Wij verzorgen hele dagopvang voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar., buitenschoolse opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar en weekendopvang voor kinderen van 0 tot 12 jaar en opvang in de vakanties 'Juultje-Terneuzcn' is gehuisvest op het terrein van het schippersinternaat 'Koningin Juliana" en heeft nog diverse locaties in Terneuzen, Philippine, Zuiddorpe en Hulst. Het internaat maakt deel uit van de Stichting Hervormde Internalen voor Schippersjeugd te Amsterdam, waartoe diverse internaten en leefgroephuizen behoren. Het internaat biedt huisvesting aan kinderen in de leeftijd van 6 tot 18 jaar. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bepaald conform de richtlijnen van de CAO. De adjunct-directeur is verantwoordelijk voor zowel schippersinternaat 'Koningin Juliana' als de verschillende locaties van 'Kindercentrum Juultje'. Taakomschrijving: De dagelijkse leiding over het schippersinternaat en de verschillende locaties van 'Juultje;. Het verder uitbouwen van de regio m.b.t. kinderopvang. Ondersteunende en adviserende rol naar de Raad van Bestur. Het begeleiden van de teams van het schippersinternaat. Leidinggeven aan groepsleiding, overige diensten en assistent leidinggevenden. Mede ontwikkelen en uitvoering geven aan het deel beleid. Kwaliteitsbeleid verder uitbouwen. Verantwoordelijk voor het pedagogisch beleid van de regio. Budgetverantwoordelijkheid. Functie-eisen: Leidinggevende en coachende ervaring. Affiniteit in het werken met kinderen en ouders. Een ondernemende ingesteldheid hebben waar niet uitgegaan wordt van belemmeringen, maar van mogelijkheden. Goede communicatieve vaardigheden. Procesmatig kunnen werken. Helikopterview hebben. Afgeronde en relevante HBO-opleiding', we denken hierbij aan een pedagogische en managementsopleiding. Kunnen denken en werken op beleidsmatig niveau. Positief christelijke levenshouding. Flexibele werkhouding. Telefonische informatie kan u verstrekt worden op onderstaand telefoonnummer. Heeft u belangstelling voor deze functie dan kunt u schriftelijk reageren vóór 30 maart 2007. De gesprekken vinden plaats op 13 en 16 april 2007. U kunt uw brief richten aan: Internaat 'Koningin Juliana'/Kindercentrum 'Juultje' i t.a.v. A. Lehembre, lid Raad van Bestuur Van Steenbergen laan 20 4531 HK Terneuzen tel.:06-22977150

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 108