Geldof moet Einde van biljarttijdperk in brasserie Ockenburgh Cricketers Zuid-Afrika rijgen records aaneen in WK-duel met Oranje 48 1 Zaterdag 17 maart 2007 pzc W Duel Delta/Frans Bevers tegen Van Wanrooi] slotstuk in Goes. door Joop van den Oudenhoven goes - Met het eredivisieduel tussen Delta/Frans Bevers en lijst aanvoerder Gebroeders Van Wan- rooij komt morgen een einde aan een acht jaar durend biljarttijd perk in de Goese brasserie Ocken burgh. Zo spectaculair als het begon met biljartkelders voorzien van liften, hangend in de kabels van een gro te kraan, zo geruisloos ondergaat een van de mooiste biljartarena's van Nederland zijn einde. Bouw vakkers zijn nu al schoorvoetend begonnen aan een gedaantewisse ling van het etablissement, maar als morgen de laatste strijd is ge streden gaat de zaak echt op zijn kop. Ockenburgh schreef als biljarttem pel geschiedenis en menig topspe- ler zal de Goese biljartzaal missen. Toen acht jaar geleden de biljartkel ders waren geplaatst en de oude naam Arpa Shipping was inge ruild voor Ockenburgh, kon op 2 januari 1999 de eerste thuiswed strijd van dat seizoen worden ge speeld. Dat was het begin van een, naar achteraf zou blijken, succes verhaal. De verf was nog maar amper droog toen Dick Jaspers met zijn toenmalige team Safety Holland (met Tonny Carlsen, Dion Nelin en Henk Habraken in de ploeg) over Ron Schumann, Martin Spoormans, John Tijssens en Ro land Forthomme heen walste met 0-8. De toon was gezet. De waar dering van alle toppers voor de accommodatie was groter dan voor de prestaties van het thuis- team. Maar daarin kwam verandering. De bemoeienis van Delta en de komst van Jean Paul de Bruijn kleurden niet alleen het team Zeeuws, maar vormden ook een impuls voor de prestaties. Het be reiken van de halve finale in het nationale bekertoernooi in 2003- 2004 was een eerste voorbeeld daarvan. Roland Forthomme schreef kort daarop geschiedenis toen hij in een superpartij Torb- jörn Blomdahl in elf beurten met 50-6 (net geen wereldrecord) naar de slachtbank leidde. Een jaar later volgde het hoogte punt in de Zeeuwse biljarthistorie met het kampioenschap van Ne derland in het seizoen 2004-2005. Na schitterende wedstrijden in de halve finales tegen Crystal Kelly thuis 4-4 en uit 2-6 volgde de apo theose tegen Twentevisie. Thuis werd het in een afgeladen, met heuse tribunes ingericht Ocken burgh, 6-2. Uit in Hengelo werd, onder toeziend oog van een busla ding supporters, met dezelfde cij fers het kampioenschap binnenge haald. Morgen valt het doek met een heu se topper en gaan beide partijen hun eigen weg. De biljarters van Delta/Frans Bevers maken het sei zoen af in Tapperij 's Lands Welva ren in Kwadendamme. Met ingang van volgend seizoen maakt de drie bandenformatie gebruik van een nieuwe accommodatie in de Zee landhallen. Eerst volgt morgen in nog het duel met Gebroeders Van Wanrooij. De ploeg komt met de topspelers Torbjörn Blomdahl (winnaar van het wereldbekertoernooi in Sluis kil), Daniël Sanchez, Jean van Erp en Clemie van Wanrooij naar Goes. De Brabantse formatie maakt een sterk seizoen door. Met vijf punten voorsprong en een teammoyenne van 1.587 voert die formatie de ranglijst aan voor Crystal Kelly. Delta/Frans Bevers staat derde. De ploeg heeft zeven punten ach terstand en een moyenne van 1.295. Roland Forthomme Kloetinge-verdediger staat al sinds januari met blessure buitenspel. door Jan Dagevos kloetinge - Joffrey Geldof rekent dit voetbalseizoen nergens meer op. De verdediger van Kloetinge staat al sinds januari met een knie blessure buitenspel en de hoop op een snel herstel is vervlogen. „Ik houd er rekening mee dat ik deze competitie niet meer in actie kom", zegt Geldof Op 6 januari na de sponsorloop en een korte training ging het mis. Geldof kreeg last van zijn rechter knie en moest afhaken. Toen de pijn vervolgens aanhield, raad pleegde hij een dokter en die con stateerde dat Geldof met een fric tiesyndroom in de knie kampte. „Er loopt een pees vanuit de heup en die eindigt op een botje in mijn knie. Dat botje is geïrriteerd geraakt. Zo erg, dat ik op een gege ven moment niet meer kon lo pen." „Het is een rotblessure. Het is er bij mij zomaar ingeschoten. De pijn was op een gegeven moment even weg. Ik ben toen begonnen, maar al snel speelde de blessure weer op. Het moet met rust over gaan. Drie keer in de week word ik met ultrasone geluiden behandeld. En sinds maandag zit ik op de ho metrainer. Op die manier werk ik aan mijn conditie." Aan voetballen denkt hij voorlo pig niet. „Ik reken nergens meer op, dan kan het alleen maar mee vallen", stelt Geldof, die in zijn car rière als voetballer nog nimmer zo lang geblesseerd was. „In de A-tjes van RCS heb ik mijn enkel ooit eens gekneusd, maar dat was het dan wel. Dit is vreselijk. Aan de kant staan is niks voor mij. Ik heb al aan de trainer gevraagd of ik de uitwedstrijden niet kan laten schie ten, maar hij vindt het goed dat ik betrokken blijf bij de groep. Zo is het natuurlijk ook, maar toekijken doet veel pijn. En zeker in deze tijd, met al die belangrijk en leuke wedstrijden voor de boeg." Zonder Geldof speelt Kloetinge vandaag tegen Bennekom. Het is voor de Bevelandse hoofdklasser wederom een cruciaal duel. Bij winst kan de formatie van trainer Diederik Hiensch een kloof slaan met de onderste ploegen en komt lijfsbehoud iets dichterbij. „We kunnen een gat van zeven punten Celdof: 'Dit is vreselijk. Aan de kant staan is niks voor mij' slaan", stelt trainer Diederik Hiensch. Kloetinge en Bennekom troffen el kaar op het hoogste niveau tot nu toe negen keer. Slechts eenmaal bleef Kloetinge aan de goede kant van de score. Dat was in 2001. Kloetinge won met 4-0 via doel punten van Erik de Groene, Emiel Dorst en Marcel Lourens (twee keer). „Elk jaar is ander", meent Hiensch, „maar Bennekom is voor osn altijd wel een lastig te bespe len tegenstander." Voor SSV'65 staat vandaag de uit wedstrijd tegen het hooggeklas- seerde Nunspeet op het program ma. In de jacht op de eerste zege Nederland houdt alleen in begin schijn van gelijkwaardigheid op. door Jeroen Bal den haag - De Nederlandse cricke ters hebben in hun eerste wed strijd op het WK in de West-In dies een ongekend pak slaag gekre gen. Grootmacht Zuid-Afrika reeg de records aaneen op weg naar het indrukwekkende totaal van 353 runs voor het verlies van drie wickets in 40 overs. Nederland kwam in zijn slagbeurt niet verder dan 132 en verloor met 221 runs. Vooraf gaf Oranje-captain Luuk van Troost zijn mannen nog wel een kans tegen de nummer één van de wereld. Eenmaal in het veld bleek de wens de vader van de gedachte. Alleen de eerste tien overs wist Nederland de schijn van gelijkwaardigheid op te hou den. Nadat Billy Stelling al met zijn tweede bal het wicket van AB de Villiers had opgeëist, hield de bow ler van HBS de slaglieden aanvan kelijk keurig in toom. Toen cap tain Graeme Smith en Jacques Kal- lis eenmaal gewend waren aan de Nederlandse bowlerij, was er ech ter geen houden meer aan. De ene na de andere bal vloog over de tou wen, waarna het herschrijven van de recordboeken kon beginnen. De eerste die van zich deed spre ken was Herschelle Gibbs. De Zuid-Afrikaan presteerde het om zes opeenvolgende ballen van de arme Daan van Bunge het veld uit te slaan en daarmee het nog nim mer vertoonde aantal van 36 runs uit een over te peuren. Gibbs werd na 72 runs gevangen, maar Mark Boucher nam het stokje over. Voor zijn eerste 50 runs had hij slechts 21 ballen nodig, wat een kampioen schaprecord betekende. Topscorer Kallis (128 runs) wreef nog eens extra zout in de Neder landse wonden door af te sluiten met de achttiende zes van de in ning, opnieuw een unicum in een eendaagse. Als de wedstrijd vanwege het nat te veld niet was ingekort tot 40 overs, zou de hoogste totaalscore ooit (de 443 runs) er ook wellicht aan zijn gegaan. De tweede inning was vervolgens een formaliteit. Ryan ten Doescha- te, de enige professional in het Ne derlandse team, stribbelde met 57 runs knap tegen, maar ook hij kon niet verhinderen dat het Oranje-to taal op 132 voor negen bleef ste ken. Onno Doeland verruilt Capelle voor TOCR goes - Onno Doeland speelt met ingang van komend seizoen voor TOGR. De uit Oost-Souburg af komstige aanvaller komt over van Capelle, waarmee hij strijdt tegen degradatie uit de hoofdklasse A. Capelle bezet met negentien pun ten de twaalfde plaats, maar TOGR staat er nog slechter voor. De Rotterdamse club is laatste, met vier punten minder dan Ca pelle. Doeland, oud-speler van onder meer Kloetinge en Hoek, volgt met de overstap het voorbeeld van zijn vrienden Louis van Kleef (al gestopt bij Capelle) en Boudy Hoo- gendoorn (nu ASWH). Onderzoek Uefa naar gedrag Kahn en Lucio münchen - De Europese voetbal bond Uefa heeft gisteren gezegd een onderzoek te zullen instellen naar doelman Oliver Kahn en ver dediger Lucio van Bayern Mün- chen. Het tweetal zou zich bij de doping controle na het duel met Real Ma drid in de Champions League 'be ledigend' hebben gedragen. Beide spelers lopen daardoor de kans te worden geschorst voor de kwartfi nale tegen AC Milan. Dat overkwam eerder al de Ne derlandse middenvelder van de Duitsers, Mark van Bommel. Hij kreeg een rode kaart in de return tegen Real. The Roadhouse Blues wint weer eens middelburg - De poolbiljarters van The Roadhouse Blues moch ten na twee zware nederlagen op rij weer eens het zoet van de over winning proeven. Tegen de voor laatste van de regionale eerste klas se Scooby's Part Two werd het 7-2 voor de thuisploeg. De uitslag lijkt simpeler totstandge komen dan de werkelijk was. Tot de laatste partij van Joris Lodder bleef de spanning er goed in. Dankzij een 5-1-zege op Michel Kouters waren de zege en de bo- nuspunten binnen. De Middelbur gers gingen hiermee streekgenoot Cue Action voorbij in de rang schikking en staan nu vierde. Sablikova rijdt toptijd op tien kilometer calgary - De Tsjechische schaats ster Martina Sablikova is als eerste vrouw op de tien kilometer onder de veertien minuten gebleven. De negentienjarige Europese allround kampioen zette het (officieuze) wereldrecord gisteren in Calgary op 13.48,33. Vorige week verbrak Sablikova het wereldrecord op de vijf kilometer al. Aanvankelijk wilde Sablikova niet starten op de Olympic Oval, om dat ze te vermoeid was. Coach Petr Novak haalde haar vlak voor het begin van de race over naar de baan te gaan, waarna ze zestien se conden van haar eigen toptijd op de tien kilometer afreed. Snookeraars nemen koppositie over middelburg - Na de 7-2-winst op Michielsen 1V2 uit Breda nemen de snookerspelers van The Roadhou se de leiding in de eerste klasse weer over van Snookerpalace Delft. De thuisploeg was stukken sterker dan de voormalige teamgenoten van Danny Cheuk a Lam, die nu zijn wedstrijden bij het Middel burgse team speelt. Zelf kwam hij twee keer tot winst, net als Marcel Mouwen. Chris van Renswoude bleef ongeslagen en noteerde der halve drie winstpartijen. Het team is nu al verzekerd van steun van hun sponsor voor het volgend seizoen. Fiirst bereikt finale Champions League heerlen - De tafeltennissters van TTV Fürst uit Heerlen hebben gis teravond ten koste van Postas/ Boe dapest de finale van de Cham pions League bereikt. De formatie was bij een tussenstand van 1-0 (zege Li Jiao) al zeker van een plek in de eindstrijd. TTV Fürst had het uitduel reeds met 3-0 gewon nen. De tegenstander in de finale zal waarschijnlijk Castelgoffredo zijn. Die Italiaanse club won de eerste wedstrijd met 3-0 van Langweid uit Duitsland. De eindstrijd van de Champions League wordt in de weekeinden van 27-29 april en 4-6 mei afgewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 106