PZC 45 Spyker worstelt met de banden Ook renners naar de rechter ALBERS 46 46 en 47 Jordy van Bremen moet na tien jaar weg bij NAC Tip? sport@pzc.nl AZ ontmoet Werder in kwartfinale van Uefa Cup Zaterdag 17 maart 2007 Nederlands Formule ï- team van achteren in vrije training. door René Croeneveld melbourne - Coureurs Christijan Albers en Adrian Sutil van het Ne derlandse Spyker Formule i-team hebben gisteren tijdens de vrije trainingen op Albert Park voor de Grand Prix van Melbourne geen grote indruk kunnen maken. Ze bleven wegens een probleem met de banden steken op de 20e en 21e positie. Daarmee hielden ze alleen Vitantonio Liuzzi achter zich. De teams moeten op het circuit in Melbourne verplicht met twee soorten banden rijden van leveran cier Bridgestone: een zachte com pound en een harde compound. Dat leverde volgens Albers minder goede rondetijden op voor Spyker. „Het was zwaar", maakte Albers duidelijk. „Ik had veel moeite om de banden op temperatuur te krij gen." Tweede rijder Adrian Sutil zette de beste rondetijd voor het Neder landse team op het bord. Ook hij sprak van een zware dag. De Duit ser legde de 5,303 kilometer 's och tends af in 1 minuut 31,108 secon de. Dat bleek 3,755 seconde langza mer dan de snelste coureur Felipe Massa. Coureur nummer één van het team, Nederlander Christijan Albers, was goed voor een ronde tijd van 1.31,175. Albers verwacht dat het banden probleem vandaag al grotendeels is opgelost. Het weer wordt war mer en ook het parkoers zal door het rubber iets meer wrijving en dus warmte veroorzaken. Boven dien zal Spyker er alles aan doen een betere balans in de bolides te vinden. „Dit is pas de vrijdag", be klemtoonde Albers. „We zullen morgen wel zien. Misschien kun nen we dan wat meer doorstoten." Volgens Victor Muller van de Ne derlandse renstal behoren hogere kwalificatieposities en eindposities in Melbourne zeker tot de moge lijkheden. „Dat is onze hoop en verwachting." Bij de topteams bleken de wagens van Ferrari het snelste. De Brazili aan Felipe Massa legde het par koers af in 1.27,353 af Zijn teamge noot Kimi Raikkonen finishte als tweede in 1.27,750. De Brit Lewis Hamilton, de eerste zwarte cou reur in de Formule 1, reed in zijn McLaren de derde tijd (1.27,829). Dubbelvoudig wereldkampioen en winnaar van vorig jaar, Fernando Alonso, belandde op de zevende positie met een rondetijd van 1.28,040. Op een droog parkoers ging het 's middags allemaal een stuk vlotter dan in de ochtendtrai ning, toen een druilerige motre gen de snelheid temperde. De Nederlander Giedo van der Garde mocht gisteren zijn debuut als testrijder voor het team van Spyker nog niet maken. Hij heeft nog geen superlicentie ontvangen. Albers en Spyker-teamgenoot Su til zijn in de vrijdagtraining meer dan drie seconden langzamer dan de snelste rijder, de Brazili aan Felipe Massa in een Ferrari. Quick Step-coureurs dienen klacht in tegen Het Laatste Nieuws. door Pascale Thewissen Brussel - Na manager Patrick Le- fevere en ploegdokter Yvan Van- mol slepen ook de wielrenners van Quick Step de Belgische krant Het Laatste Nieuws voor de rechter. Le- fevere eist een schadevergoeding van 20,5 miljoen euro; Vanmol wil twee miljoen zien na beschuldigin gen over dopinggebruik. Hun zaak werd gisteren ingeleid voor de rechtbank in Brussel. Lefevere en Van Mol hebben behalve de journa list ook de twee hoofdredacteuren en de uitgever gedagvaard. Afgesproken is dat beide partijen tot 5 maart 2008 stukken kunnen indienen en getuigen kunnen op roepen. Verwacht wordt dat de rechtszaak in april of mei 2008 wordt behandeld. De advocaat van Patrick Lefevere, Chris Declerck, kondigde bovendien aan dat ook de dertig renners van Quick Step een klacht zullen indienen tegen Het Laatste Nieuws. Die krant wijdde in januari van dit jaar een reeks artikelen aan de ver meende dopingpraktijken van de succesvolle manager van Quick Step. In de ploeg zouden epo en feestdrugs zoals cocaïne gebruikt worden. De beschuldigingen wa ren afkomstig van (voornamelijk anonieme) getuigen en enkele dis cutabele figuren, van wie sommi gen al verschillende keren met jus titie in aanraking waren geweest. Onder hen een oud-wielrenner die onlangs door de rechter werd ver oordeeld tot TBS, omdat hij eind vorig jaar had geprobeerd zijn buurman omver te rijden. De man zou psychisch totaal in de knoop zitten. Maar ook een wielrenner die op dit moment actief is bij Quick Step zou Lefevere hebben beschuldigd van dopinggebruik. Het is één van de redenen waarom hij ook zijn renners heeft gevraagd een klacht in te dienen tegen Het Laatste Nieuws, zo lichtte hij toe in de Vlaamse media. „Ik heb hun dat ge vraagd, maar ze zijn niet verplicht. Wie het echter niet doet, maakt zichzelf verdacht. Iemand van de ploeg zou immers tegen ons ge tuigd hebben. Gaat hij zo dom zijn om een klacht tegen zichzelf in te dienen?", aldus Lefevere. De manager zelf eist een voorlopi ge schadevergoeding van 20,5 mil joen euro, waarvan 3 miljoen voor zijn eigen persoonlijke schade en 17,5 miljoen omdat een geïnteres seerde sponsor door de artikelen reeks afhaakte. Hoe hoog de scha- de-eis van de renners zal zijn, is nog niet bekend. Ploegleider Lefevere eist een scha devergoeding van 20,5 miljoen euro van Het Laatste Nieuws. De renners van Quick Step nemen ook juridische stappen. Ricco wint etappe in Tirreno-Adriatico macerata - Riccardo Ricco heeft gisteren de derde etappe van de Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaanse wielrenner was na een rit over ruim 200 kilometer aan de finish in Macerata net iets rapper dan Alexander Vinokoerov uit Ka- zachstan en Andreas Klöden uit Duitsland. De Rus Alexander Are- kejev behoudt de leiding in het al gemeen klassement. Popovitsj grijpt dagprijs in Parijs-Nice manosque - Jaroslav Popovitsj heeft gisteren de vijfde etappe van Parijs-Nice gewonnen. De Oek raïense wielrenner arriveerde na een solo van bijna 40 kilometer. De rit ging over 178 kilometer van Sorgues naar Manosque. De Itali aan Davide Rebellin behoudt de leiding in het algemeen klasse ment. Hij pakte donderdag de lei derstrui met zijn tweede plaats in een bergetappe. RKC verslaat Roda JC en stijgt een plaatsje waalwijk - RKC heeft de zeven tiende plaats in de eredivisie weer verlaten. De Waalwijkse club won gisteravond van middenmoter Ro da JC: 3-2. Het winnende doelpunt kwam na rust van invaller Ricky van den Bergh, kort na de gelijk maker door Jamaïque Vandamme. Bij rust was het 2-1 door een eigen doelpunt van Davy de Fauw (1-0), Adil Ramzi (1-1) en Tim Janssen. Helling schaatst werelduurrecord salt lake city - Marathonschaat ser Casper Helling (34) heeft het werelduurrecord op het ijs van de Olympic Oval in Salt Lake City op 41 kilometer en 969,10 meter ge bracht. Het oude record stond sinds 2004 op naam van Henk Angenent. De winnaar van de laatste Elfste dentocht noteerde destijds in Calgary 41 kilometer en 669,49 me ter. Spyker-coureur Christijan Albers verontschuldigt zich voor het magere resultaat tijdens de vrije training. Hij hoopt op een merkbare verbetering in de kwa lificatietraining en de race zelf. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 103