v feitelijk natuurbeheerders TNT Post eert Michiel de Ruyter met serie Vlissingse postzegels versluis willeboer 'Schelpdieren zijn de motor in het systeem, in de kringloop van voedsel' Ad Smaal, hoogleraar duurzame schelpdiercultuur PZC Zaterdag 17 maart 2007 43 In 2006 geen klachten van klokkenluiders middelburg - Zeeuwse ambtena ren komen in de organisatie waar ze werken geen misstanden tegen of ze zwijgen erover. Dat blijkt uit het verslag van de Commissie Klokkenluiders Zeeland over 2006. Vorig jaar is geen enkele klacht in gediend. In 2005 kwam er één bin nen, maar die werd niet inhoude lijk behandeld. De onafhankelijke Commissie Klokkenluiders is in 2004 in het leven geroepen. Amb tenaren die denken een misstand op het spoor te zijn, kunnen dat melden. Voorwaarde is dat ze de kwestie eerst intern aankaarten. naar drie of vier kilo mosselen, dan heb je een enorme slag gemaakt. - Het lijkt erop alsof de mosselkweek zo eerder kunstmatiger wordt dan na tuurvriendelijker. Dat is een paradox, een schijnbare te genstrijdigheid. De huidige, nogal eens bekritiseerde extensieve mossel cultuur staat dicht bij de natuur. Van de andere kant wordt erop aan gedrongen de mosselkweek te inten siveren. Pas dus op. Voor je het weet, is de mosselkweek zo intensief geworden, dat dit weer kritiek op roept. De uitdaging is kortom: Wat is de op timale duurzame mosselkweek? Nieuwe technieken, zoals het gecon troleerd produceren van mosselzaad in broedhuizen, kunnen helpen. Het is aan mij als bijzonder hoogleraar om daar richting aan te geven, om nieuwe mensen te helpen opleiden, niet alleen in Wageningen, maar ook aan bijvoorbeeld het ROC Zee land en de Hogeschool Zeeland. Dat gebeurt nog te weinig. Leerstoel duurzame schelpdiervisserij Wageningen - Aad Smaal, senior onderzoeker bij de Imares-vestiging in Yerseke (het vroegere Centrum voor Schelpdieronderzoek), gaat voor vijf jaar de leer stoel duurzame scheipdiercultuur bekleden. - De leerstoel is een initiatief van producentenorganisatie mosselcultuur, be taald door de provincie, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en de sector. Aad Smaal (1951, Zwijndrecht) studeerde biologie in Amsterdam. Hij kwam in 1980 naar Zeeland om te werken bij de afdeling milieu en inrich ting van de Deltadienst van Rijkswaterstaat. Hij ging in 1997 aan de slag bij het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek en ontwikkelde zich tot autori teit op het gebied van schelpdierkweek. Klaverblad Zeeland steunt actie Drempels goes - Patiëntenorganisatie Klaver blad Zeeland roept mensen met een handicap of een chronische ziekte op te reageren op een onder zoek van Berenschot en de Eras mus Universiteit naar 'drempels'. De onderzoekers zijn benieuwd naar ervaringen met winkelen in een supermarkt, horecabezoek, het opzoeken van informatie op in ternet en bijvoorbeeld meedoen aan sport of het bezoeken van een wedstrijd. Reacties kunnen tot 4 april naar: drempels@berenschot.com Zeeuwse Muziekschool houdt open dagen middelburg - De Zeeuwse Muziek school houdt woensdag 21 maart van 14 tot 17 uur een open middag in de Goese vestiging aan de Van de Spiegelstraat 4. Docenten en leerlingen geven een demonstra tie. Belangstellenden kunnen ook zelf een muziekinstrument probe ren. Op zaterdag 24 maart staan de deuren van de Middelburgse vesti ging aan de Kuiperspoort 21 open van 10 tot 12.30 uur. De muziek school biedt mogelijkheden voor klassiek, maar ook jazz en pop. GroenLinks vraagt steun voor alphahulpen terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen moeten opkomen voor de zwakke positie van de alphahulpen (huishoudelij ke hulp) in de thuiszorg. Daarvoor pleit raadslid Peter Clijsen (Groen Links). Hij is geschrokken te zijn over de manier waarop huishoude lijke hulpen behandeld worden. Zo motiveert een zorginstelling de uurvergoedingsverlaging aan alpha hulpen als 'eigen bijdrage' in de be middeling tussen hulp en cliënt. Groenlinks vindt dit soort toestan den niet acceptabel. Arnesteinweg 27 4338 PD Middelburg tel. 0118-629056 info@versluisenwilleboer.nl IJk^} keur VLAKGLAS. KUNSTSTOF- EN ALUMINIUM KOZIJNEN door Ab van der Sluis GOES - TNT Post brengt vrijdag 23 maart een serie postzegels uit ter gelegenheid van de 400ste geboor tedag van Michiel de Ruyter. De ze gels zijn alleen te koop in Vlissin- gen. Op de postzegels heeft het stand beeld van Michiel de Ruyter een prominente plaats gekregen. Ach ter de zeeheld staat de moderne tijd in de vorm van onder meer een hoge windturbine en de Sar- dijntoren. Verder zijn onder meer de Oranjemolen, de Gevangento ren en een meeuw te zien. Op de postzegels overheerst een zand kleur. De serie maakt deel uit van de in februari 2005 begonnen reeks 'Mooi Nederland'. Per twee maan den wordt van twee plaatsen een eigen postzegel uitgegeven. Goes viel de eer te beurt in 2005. Dit jaar gaf TNT Post postzegels uit van Gouda en Groningen. De Vlissingse zegels zijn alleen te koop bij de reguliere verkooppun ten in Vlissingen, via www.tntpost.nl en bij de Collect Club in Groningen. De oplage van de serie is beperkt tot ongeveer 170.000 velletjes. 1 i 1 Illllii foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 101