Zeeland PZC Raad twijfelt aan sloopplan WALCHEREN 31 25 36 en 37 Wij geven u de helft cadeau! EDE Vragen over kap van bomen N57 Tuinaanleg Ruim honderd hardrijders beboet Scherts Speeltuinen bereiden zich voor op nieuw seizoen Marine ruimt bommen op voor Zeeuwse kust Herkeuring WAO'ers laat sporen na Vrijdag 16 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Vlissingse fracties springen op de bres voor bewoners door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - De een is 'op zijn zachtst gezegd verbaasd', de ander is zich rot geschrokken. Weer een ander noemt de sloopplannen voor Vlissingen 'te gek voor woor den'. Raadsleden kunnen zich niet vinden in de prestatieovereen komst die het college wil sluiten met woningcorporaties. Als het aan die partijen ligt, gaan de komende drie jaar 576 sociale huurhuizen in de Oude Stad, het Middengebied, Paauwenburg en Oost-Souburg tegen de grond. Te oud, te duur in onderhoud. De wo ningcorporatie wil ze vervangen door nieuwbouw voor ouderen, in diverse prijsklassen. Eengezinswo ningen die vrijkomen, zijn voor starters. De raad heeft nog geen goedkeu ring verleend. En ook al was het PvdA-wethouder T. Verhage die het plan lanceerde, haar fractie twijfelt. „Waar moeten de bewo ners heen?", vraagt B. Bruinooge zich af. „De brief die zij hebben ge kregen, gaat alleen over slopen. Meer niet." De sociaaldemocraten willen meer weten. „Zijn er ge noeg betaalbare woningen, staan mensen lang op een wachtlijst, heeft de huurdersvereniging met haar leden gesproken? Voor ons is het plan onzeker, en voor de bewo ners helemaal." pW Woningcorporatie l'Escaut willen de komende drie jaar 576 sociale huurhuizen slopen en vervangen door nieuwbouw voor ouderen. Raadsleden hebben hun twijfels. Coalitiegenoot CDA voelt zich ge passeerd. „De plannen worden ge presenteerd alsof alles is geregeld, terwijl ons nog niks is gevraagd. Zo kan een college niet met haar raadsleden omgaan." Bovendien, zegt R. J. Suurmond, is nog niks besloten over buurthuizen. „Hoe kan l'Escaut dan botweg stellen dat ze die gaat overnemen?" Vlissingen houdt weinig sociale huur over, voorspelt Suurmond. Daar is T. de Roos van de SP ook bang voor. „Alles wat er is, wordt gesloopt. Volgens mij willen de be woners niet weg. Wat ze terugbou- wen, is alleen voor ouderen. Zo erg vergrijst de samenleving ook weer niet." Bewoners zijn bang dat ze onbe taalbare woningen terugkrijgen, stelt L. Prevoo van de Partij Sou burg Ritthem. „Ik denk dat die angst terecht is. Mensen zijn ver plicht tot meer luxe, maar daar zit niet iedereen op te wachten." W. Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen vindt dat starters en eenvoudige Vlissingers worden de stad uitgejaagd. „We moeten niet vergeten dat Vlissingen een werk stad is." MIDDELBURG - De fractie van GroenLinks in Middelburg wil we ten of de gemeente een kapvergun- ning heeft verleend voor de bo men die langs het traject van de N57 stonden. Gemeenteraadslid A. van 't West einde heeft de indruk dat er meer bomen worden gekapt dan nood zakelijk is om ruimte te maken voor de nieuwe weg. Hij wil weten of er ook een kapvergunning is verleend voor bomen die niet moeten ver dwijnen voor de N57. De laatste weken wordt vooral rond de Nieuwlandseweg veel ge kapt. www.habohoveniers.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ,7! net alfabet van Zeeland RITTHEM - De politie heeft gisteren meer dan honderd automobilisten een bekeuring gegeven omdat ze te hard reden. Dat gebeurde bij twee radarcontroles in Ritthem en Middelburg. De controles waren vooraf aange kondigd. Toch reden veel bestuur ders op de Sloeweg-Noord in Rit them en op de Schroeweg in Mid delburg te hard. in Ritthem wer den tussen 7.45 en 9.15 uur 43 van de 350 gecontroleerde automobilis ten bekeurd. De snelheidslimiet op die weg is honderd kilometer per uur. In Middelburg werden ook 350 auto's gecontroleerd. Daar reden tussen 10.00 uur en 11.00 uur 69 bestuurders harder dan vijf tig- Tip? redactie@pzc.nl Wachtend achter een leeg compu terscherm tot de creatieve vonk haar zou treffen, tuurde ze uit het venster. Ze zoomt in op drie kleine jochies op de hoek van de straat. De schichtige manier waarop de drie knulletjes om zich heen ke ken, deed vermoeden dat ze kat tenkwaad in de zin hadden. Belle tje trekken leek haar aanneme lijk. Maar nee. De jongens waren er niet op uit nietsvermoedende buurtbewoners voor niets naar de voordeur te laten lopen. Het jeugdig trio kroop nog wat dichter bijeen, keek nog eens spie dend rond en kwam tot actie: een van de drie liet zijn broek zakken en toonde trots zijn piemeltje. Tot vermaak van de andere twee. Scherts kan zich zomaar aandie nen. Daar is niet per se een boe kenweek voor nodig. OOST-SOUBURG - De schommels worden uit de klaar voor het nieuwe jaar. De Souburgt in zaterdag 24 maart weer uitleven, en voor speel kast gehaald, trampolines opgespannen en Oost-Souburg (foto) gaat dinsdag voor het eerst tuin De Oude Stad in de Paardenstraat in Vlissin- draaiende toestellen gesmeerd. Nog even het open, bij De Lammerenburcht aan de Zuidbeek- gen begint het nieuwe seizoen op 31 maart, gras maaien en dan zijn de speeltuinen weer seweg in Vlissingen kunnen kinderen zich vanaf foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1