Holbrooke: Rusland moet Kosovo redden Buitenland KRAS.NL Hamas en Fatah vormen regering waarom zou je verder zoeken TURKIJE-KEMER TURKIJE-KEMER Abbas moet nog een minister van Binnenlandse Zaken kiezen, foto EPA gaza-stad - De Palestijnse par tijen Harnas en Fatah leggen de door hen gevormde regering van nationale eenheid zaterdag ter goedkeuring voor aan het parle ment. Dat hebben de Palestijnse premier Haniyeh (Harnas) en de Palestijnse president Abbas (Fa tah) gisteren afgesproken. De moeizame coalitiebesprekin gen zijn echter nog niet afgerond. De twee partijen moeten nog een minister van Binnenlandse Zaken aanwijzen. Die staat aan het hoofd van de veiligheidstroepen, een zware taak vanwege het vele ge weld in de Palestijnse gebieden. Aboe Roedeina, de woordvoerder van Abbas: „Meerdere namen wer den aan de president voorgelegd. Hij zal er een uitkiezen en zijn keu ze aan Haniyeh bekendmaken." Volgens ingewijden zou professor Fadel Aboe Hein, onbekend bij het grote publiek, de meeste kans maken. Wel is besloten dat de frac tievoorzitter van Fatah, Azzam al Ahmed, de nieuwe vicepremier wordt. Hij kreeg de voorkeur bo ven de econoom Salam Fayyad. Ha rnas krijgt in totaal negen kabinets- posten en Fatah zes. De twee partijen, waarvan de aan hangers kort geleden nog een bloe dige strijd leverden, hebben er be lang bij de coalitievorming af te ronden vóór de Arabische top la ter deze maand in Saoedi-Arabië. Bovendien komt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rice, volgende week waarschijnlijk naar het Midden-Oosten. Dwarsliggen Moskou kan leiden tot geweld op de Balkan. washington - Als Rusland niet meewerkt aan het bepalen van de toekomst van de Servische provin cie Kosovo, dan is het verantwoor delijk voor nieuw bloedvergieten op de Balkan. Daarmee staat ook de vrede en stabiliteit in Europa op het spel, inclusief de relatie tus sen Rusland en het Westen. Dat stelt Richard Holbrooke, de voormalige Amerikaans staatsse cretaris van Buitenlandse Zaken en degene die vrede in Bosnië-Her- zegovina wist te bereiken middels het akkoord van Dayton, in de Washington Post. Holbrooke (65) meent dat Rus land, door zich te keren tegen het plan van VN-gezant Ahtisaari voor Kosovo (dat voorziet in be perkte onafhankelijkheid) een tac tisch spel speelt, bedoeld om de ei gen positie in de wereld te verster ken. Hij noemt de redenen die de Russen gebruiken voor hun verzet echter vals. Zo hebben de Verenigde Naties zelf in 1999 besloten de toekomst van Kosovo te regelen. Er is dus geen sprake van een precedent, zo als de Russen beweren, dat elders in de wereld navolging zou kun nen vinden. Dat Moskou de vriendschappelijke band met Ser vië wil behouden en dus alleen een Kosovo-plan wil steunen waar mee Belgrado instemt, is een drog reden, aldus Holbrooke. De Rus sen hebben nooit enige warme ge voelens voor de Serviërs gehad. Indien het Kosovo-plan door de Russen in de VN wordt geblok keerd met een veto, dan zullen de Albanezen in Kosovo zichzelf onaf hankelijk verklaren. Het land zal erkend worden door onder meer de VS. De EU zal dat echter niet doen. Daarmee is een crisis in Eu ropa een feit. Die crisis zal, aldus Holbrooke, leiden tot nieuw ge weld op de Balkan. Oorlog in Joegoslavië Na de dood van Tito viel de so cialistische federatie Joegosla vië uiteen. In 1991 verklaarden Slovenië, Kroatië en Macedonië zich onafhankelijk. Servië, de dominante staat van de federatie, viel Slovenië bin nen. Na tien dagen trok het le ger zich terug. In Kroatië grepen etnische Ser viërs uit Krajina en Slavonië naar de wapens en stichten een republiek. De gebieden werden later terugveroverd door het nieuwe Kroatische leger. Het straatarme Macedonië werd ongemoeid gelaten. In Bosnië-Herzegovina stichten etnische Serviërs de Republika Srpska. Een bloedige burgeroor log was het gevolg. Luchtaanval len onder VN-mandaat dwon gen Belgrado tot de onderhan delingstafel. Dat leidde tot het akkoord van Dayton. Nieuw soort luipaard gevonden op Borneo gland - Wetenschappers hebben op het eiland Borneo een tot dus ver onbekende luipaardsoort ont dekt. Het dier behoort tot de fami lie van de nevelpanters, aldus het Wereld Natuur Fonds. De panter was al bekend, maar altijd is ge dacht dat het om een bekende soort elders in Azië ging. Onder zoekers ontdekten dat het om een aparte soort gaat. President bemoeit zich met ontvoering berlijn - De Duitse president Kohier heeft zich openlijk in de ontvoeringszaak van twee Duit sers in Irak gemengd. In een Duit se nieuwsuitzending richtte hij zich rechtstreeks tot de ontvoer ders. Het staatshoofd riep de da ders op de moeder en haar zoon onmiddellijk vrij te laten. Volgens Duitse media gisteren is een dergelijke oproep van een pre sident ongebruikelijk. Vaticaan veroordeelt opvattingen Sobrino rome - Het Vaticaan heeft gisteren de opvattingen van de bevrijdings theoloog Jon Sobrino veroordeeld. In een officiële bekendmaking van de congregatie voor de geloofsleer wordt de jezuïet Sobrino verweten dat hij te veel nadruk legt op de so lidariteit met de armen en onder drukten en dat hij te weinig oog heeft voor het geloof en de verlos sing door Jezus Christus. Unesco wil einde van opgraving in Jeruzalem Jeruzalem - Deskundigen van de VN-organisatie voor Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (Unesco) bevelen aan dat Israël opgravingen staakt die pal naast het islamiti sche Verheven Heiligdom, Haram ash Sharif, in het Arabische Oost-Jeruzalem worden gedaan. De reden zou echter niet zijn we gens de correct uitgevoerde werk zaamheden zelf, maar om politie ke redenen. Keuls bordeel geeft 66-plussers korting Keulen - Een van de grootste bor delen van Europa, Pascha in Keu len, geeft 66-plussers korting. Op de dagelijkse seniorenmiddag van 12.00 tot 17.00 uur kunnen zij voor de helft van de normale prijs aan hun gerief komen. Volgens eigen zeggen biedt het Duitse bordeel als enige ook een orgasmegarantie: niet goed, geld te rug. Kroes wil deel van kartelboetes houden brussel - Europees Commissaris Kroes wil een deel van de kartel boetes die zij uitdeelt voor verbo den kartelafspraken, zélf houden. Zij wil voor dit geld extra ambtena ren aanstellen voor haar afdeling, zodat er meer boetes kunnen wor den uitgedeeld. „Dat kan dan weer meer geld opleveren voor de EU", zei Kroes gisteren in de marge van een afscheidsreceptie van oud-mi- nister Zalm in Brussel. PZC Donderdag 15 maart 2007 7 Vertrek: vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 Voor de scherpe prijs vanaf slechts 299 boekt u nu bij KRAS al een 8-daagse strandvakan- tie naar Turkije, met verblijf in een ruim opgezette le klas vakantiedorp! U verblijft daarbij in het gezellige Hotel Eftalia Village op basis van all inclusive. Het hotel ligt op slechts ca. 50 m afstand van het strand. Het vakantiedorp beschikt over een televisieruimte, internetcafé, mini- markt, winkeltjes, buffet- én een la carte restaurant, 2 bars. Er is tevens een spacenter met o.a. jacuzzi, sauna en Turks stoombad, 2 zwembaden waarvan 1 met waterglijbanen, zonneterras met ligbedden en parasols. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel tafeltennis, tennis, aerobics, beachvolleybal, basketbal. Ook familiekamers! Reisnummer TZ72.137, zie www.kras.nl/72137 Vertrek; vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 Voor een prijs vanaf slechts 329 boekt u nu bij KRAS al een 8-daagse strandvakantie naar Turkije, met verblijf in een 4-sterren hotel! U verblijft daarbij in het gezellige 4-sterren Hotel Magie op basis van all inclusive. Het hotel ligt in het levendige centrum van de badplaats Kemer.op loopafstand van tal van leuke winkeltjes, bars, restaurants en een kleine jachthaven. Het hotel beschikt over een internetcafé, discotheek, buffet- én een a la carte restaurant, diver se bars, darts, tafeltennis en voetbal. Er is tevens een spacenter met kapsalonjacuzzi, sauna, Turks stoombad, massage, fitnesscenter en binnenzwembad. Verder is er een buitenzwembad met pool(snack)baren apart kinderbad. Reisnummer TZ72.076, zie www.kras.nl/72076 Vertrek: vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 Voor een zeer voordelige prijs vanaf slechts 339 boekt u nu bij KRAS al een 8-daagse strandvakantie naar Turkije, met verblijf in een 5-sterren hotel! U verblijft daarbij in het luxe 5-sterren Hotel Dinler op basis van all inclusive. Het hotel ligt op ca. 100 m afstand van een privé-zandstrand. Direct voor het hotel bevindt zich een bushalte waarmee u o.a. naar het cen trum van Alanya kunt. Het hotel beschikt over een televisieruimte, discotheek, winkeltjes, buf fetrestaurant met buitengedeelte, cafetaria en diverse bars. Er is tevens een spacenter met kap salon, jacuzzi, sauna, Turks stoombad, massage, vitaminebar en binnenzwembad. Verder is er een buitenzwembad, een aquapark met waterglijbanen en diverse (water)sportfaciliteiten. Reisnummer TZ72.136, zie www.kras.nl/72136 Vertrek: vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 Bij KRAS boekt u nu al een 8-daagse strandvakantie naar Turkije, met verblijf in een 5-ster- ren-de-luxe resort, vanaf slechts 445! U verblijft daarbij in het unieke 5-sterren-de-luxe Orange County Resort op basis van ultra all inclusive. Het hotel ligt direct aan het privé- strand, vlakbij het centrum van Kemer De opzet van het hotel is ronduit uniek, want het gehe le hotel is opgetrokken in Amsterdamse stijl. Het resort biedt veel faciliteiten, waaronder diver se restaurants en bars,discotheek, minimarkt, bowlingbaan en prachtige zwembaden.Tevens is er een spacenter met o.a. sauna, kapsalon jacuzzi, fitnesscenter, Turks stoombad en massa ge. Voor de sportievelingen is er tafeltennis, darts, beachvolleybal en fietsverhuur. Reisnummer TZ72.075, zie www.kras.nl/72075 boek online of bel 0900 - 96 9 7 s| 7$r Ruim opgezet 1e klas vakantiedorp direct aan het strand! vanaf 8-/11-/12-/15-/22-daagse strandvakantie Knus en gezellig 4-sterren hotel in hartje centrum! Super voordelig! vanaf 8-/11-/12-/15-/22-daagse strandvakantie Rustig gelegen luxe 5-sterren hotel voor een zeer scherpe prijs! In prijs verlaagd! vanaf 8-/11-/12-/15-/22-daagse strandvakantie 5-sterren ultra all inclusive vakantie direct aan het strand! KRAStopper! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7