Onderzoek magnetronbom PZC TSR Reiniging vecht boete aan Geen isolatie voor stallen Akkerbouwer oneens met boete Scholen staan stil bij bom Hulst Zonnemaire wil het leukste gat van Nederland worden B pzc Donderdag 15 maart 2007 29 Burgemeester Hulst vindt dat operatie 'geolied' is verlopen. door Raymond de Frel hulst - De 34-jarige gijzelnemer van directeur J. Valckx van Woon- stichting Hulst wilde dinsdaga vond een explosie in zijn huurwo ning aan de Sportlaan veroorza ken met een brandbare substantie in een magnetron. Het Explosie ven Opruimings Commando (EOC) vond daarnaast nog een aantal andere ontplofbare voorwer pen. Alle voorwerpen zijn onscha delijk gemaakt, maar bevonden zich gisteren in het kader van tech nisch onderzoek nog wel in de wo ning. De Hulstenaar, die Valckx 's ochtends onder bedreiging van een bijl een uur gijzelde in zijn kantoor aan het Godsplein, had verklaard dat er om acht uur een ontploffing zou plaatsvinden in zijn woning. Dat gebeurde niet, waarna de EOC om half negen op nieuw het huis betrad. Lange tijd leek het er op dat dit tweede on derzoek nachtwerk zou worden. In gemeenschapscentrum Den Dullaert werd daarom een nacht- opvang voor 53 geëvacueerde be woners ingericht. Die bleek echter niet meer nodig, want om half een 's nachts zetten de EOC en burgemeester J.F. Mulder het sein op Veilig'. Een kijkje door het raam van de woning gaf gisterochtend voeding aan het gerucht dat de Hulstenaar 1^ Met een brandbare substantie in een magnetron wilde een 34-jari- ge Hulstenaar dinsdagavond zijn woning aan de Sportlaan opbla zen. zijn magnetron had gebruikt om een explosief te maken. Het appa raat lag immers verwoest in de woonkamer. Mulder wilde in het kader van het justitieel onderzoek niets over de vondst zeggen, laat staan over wat er met het verdach te voorwerp is gebeurd. Politie woordvoerster E. Boot bevestigt wel dat er in de magnetron een brandbare substantie is gevonden. „We onderzoeken wat het precies is. De man wordt nog steeds ver hoord. Hij heeft zeker nog niet het hele verhaal verteld", aldus Boot. Mulder benadrukt dat de situatie zó dreigend was, dat een groot schalige aanpak noodzaak was. „De hele operatie is geolied verlo pen. Je kan het risico niet nemen om er maar vanuit te gaan dat het 'alleen maar woorden zijn'. Feit is dat het allemaal niet voor niets is geweest. Er is een hoop ellende voorkomen", aldus Mulder. Een aantal bewoners vond het vreemd dat Den Dullaert, gelegen op de rand van het risicogebied, werd in gericht als opvangcentrum. Mul der zegt dat daar zorgvuldig naar is gekeken. „Den Dullaert viel keu rig buiten de gevarenzone." zonnemaire - Zonnemaire moet op de kaart en vijfduizend euro voor een dorpsfeest is ook nooit weg. Daarom heeft Digna van den Broek (36) uit Zonnemaire haar dorp aangemeld voor de televi siewedstrijd Het leukste Gat van Nederland van SBS6. „Ik heb het impulsief gedaan. Iemand maak te mij attent op de wedstrijd en ik heb er meteen werk van gemaakt." Weerman Piet Paulusma be zoekt in april de genomineerde dorpen, maar Zonnemaire is dat nog niet. Van den Broek had gisteren goede hoop. „We staan momenteel op de tiende plaats." foto Dirk-Jan Gjeltema den haag - Transport Schepen en Reiniging TSR BV uit Borsele is het niet eens met de eerder door de politierechter in Middelburg op gelegde boete van 5000 euro voor het aannemen van een partij van 135 ton vervuild schroot. Het be drijf vocht de uitspraak aan voor de Raad van State. Het schroot was tijdens het trans port per schip door een lekkende tank vervuild geraakt. In totaal ver loor het schip 60 kubieke liter zwa re stookolie. De lading schroot is afgeleverd bij TSR, dat niet over een vergunning beschikte voor het aannemen van dit type afval. Het bedrijf houdt het erop dat slechts een klein deel van de gelekte stook olie in de lading schroot terecht is gekomen. Uiteindelijk zou na het wassen van het schroot slechts 500 liter olie over zijn gebleven. „Wij hadden niet de indruk dat daarmee de milieunormen van on ze vergunning werden overschre den", zei de woordvoerder van TSR tijdens de hoger beroepszaak. Hofaanklager J. Groen zei dat ver ontreiniging met zware stookolie niet meer dan 0,1 procent mag be dragen. Bij 500 liter was olie deze norm dus al drie keer overschre den. De hofaanklager eiste daar voor een boete van 5000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. Uitspraak volgt over 13 dagen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland den haag - Een 42-jarige akkerbou wer uit Ovezande is het niet eens met de eerder door de politierech ter in Middelburg opgelegde boete van 750 euro voor het storten van grond met aardappelresten. Zijn hoger beroep is gisteren behan deld door het Haagse gerechtshof De akkerbouwer heeft een bedrijf van 120 hectare, waarop deels aard appels worden geteeld. In 2005 stortte hij tarra-grond met enige aardappelresten tegen een dijk. Het gevolg was dat de milieu-in spectie proces-verbaal tegen hem opmaakte omdat het storten van aardappelresten verboden is. De akkerbouwer is het niet met de mi lieu-inspectie eens dat de grond met aardappelresten afval is. Hofaanklager Groen beriep zich echter op een uitspraak van de Raad van State die de grond met aardappelresten had aangemerkt als afval. Hij eiste een boete van 750 euro waarvan 400 voorwaarde lijk. Uitspraak over 23 dagen. den haag - De Nieuwdorpse melk veehouder J. Blok heeft bij de Raad van State vergeefs aangedron gen op isolatie van zijn veestallen die vlakbij industrieterrein Vlissin- gen-Oost staan. De Raad van State bepaalde gisteren in een uitspraak dat het 'Besluit grenswaarden bin nen zones rond industrieterrei nen' niet geldt voor bedrijfsgebou wen. Blok verzet zich al geruime tijd te gen uitbreiding van het industrie terrein. Zijn boerderij is een van de 284 woningen die volgens een beslissing van de provincie moge lijk geisoleerd gaan worden. Blok vindt dat de provincie ook zijn melkveestallen in de beslissing moet betrekken. Zijn vee zal schrikken van piekgeluiden en daardoor minder melk geven. Be drijfsgebouwen vallen echter niet onder het Besluit, zo liet de provin cie eerder al aan de melkveehou der weten. hulst - Op twee van de drie basis scholen in de Dullaertwijk in Hulst is gisterochtend aandacht be steed aan de dreigende bomexplo sie in een huurwoning in de Sport laan en de daarmee gepaard gaan de ontruiming van een deel van de wijk. Op de Reynaertschool konden ze moeilijk om het onderwerp heen, geeft directeur H. Mangnus aan. Ook op de Nobelhorstschool kwa men leerlingen spontaan met ver halen over de spannende situatie die zich op een steenworp afstand van de school voordeed. Nieuw in Goes ^fcA&esiesi/ o o Womans Business Koningstraat 9 - Goes Tel. 0113-212012 Openingslijden, dinsdag t/m vrijdag 10.00 -17.30 uur Zaterdag: 10.00 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73