Thoolse zwembaden moeten langer open Bemiddelaar moet helpen in slepend conflict Goese Polder loopt nauwelijks warm voor banenmarkt Noord-Beveland laat oren niet hangen naar Goes sociaal beleid n 26 j Donderdag 15 maart 2007 P£C Toneelvereniging Als 'n Dijk liet tijdens de banenmarkt zien hoe je een solli citatiegesprek voert en ook hoe het niet moet. foto Willem Mieras Gemeente en CWI mikken op wijk met relatief veel werklozen. door Luc Oggel GOES - De wijk Goese Polder telt relatief veel werklozen. Reden voor de gemeente Goes en het Centrum voor Werk en Inkomen om de eerste door hen samen ge organiseerde banenmarkt daar te houden. Onder het motto 'De Goese Pol der werkt!' waren gisteren in wijk- gebouw De Spinne en de naastge legen basisschool 't Noorderlicht bedrijven, branche-organistaties, opleidingsinstellingen en vrijwilli gersorganisaties present om werk zoekenden van informatie te voor zien. Ook waren er activiteiten als een competentietest en liet toneel vereniging Als 'n Dijk zien wat een goed en een slecht sollicitatie gesprek is. Doordat de banenmarkt flink was gepromoot was er in het begin be hoorlijk wat aanloop, maar veel be- De gemeente Goes en het Cen- trum voor Werk en Inkomen hiel den gisteren voor het eerst een gezamenlijke, specifiek op één wijk gerichte banenmarkt. zoekers hielden het ook weer rede lijk snel voor gezien. N. Govers vond dat er wat te weinig kraam pjes van werkgevers waren. Hij woont in Brielle, maar was met V. Geijs uit de Goese Polder meege komen. Govers is zijn baan als kas samonteur sinds twee maanden kwijt. Hij zoekt nu iets met com puters. Geijs is nog caissière, maar kijkt uit naar een administratieve functie. „Ik verwacht hier niet di rect werk te vinden." B. de Jong-Bertina van de AZZ- kraam vindt de markt een goed ini tiatief „Mensen kunnen zo dicht bij huis iets vinden." P. Breijer promoot ambachtelijke beroepen. Hij had anderhalf uur na het begin van de banenmarkt nog amper mensen aan zijn kraam gehad. Op andere markten waar hij staat, is dat volgens hem wel an ders. „Dit werk verdient meer aan dacht. Veel jongeren weten bijvoor beeld echt niet wat een keramist doet." De gemeente gaat de eerste wijkge richte banenmarkt grondig evalue ren, laat medewerkster M. Kluijf- hout weten. Alle bezoekers werd daarom gevraagd een enquête in te vullen. Daarin wordt onder meer gevraagd of de banenmarkt resultaat heeft opgeleverd. VVD wil ruimere tijden op zondag en tussen de middag. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De zwemba den in Tholen en Sint-Maartens dijk moeten vaker open zijn. Dat vindt de lokale WD-fractie. Voor al het feit dat de baden tussen de middag een half uur dichtgaan, is de liberalen een doorn in het oog. De partij pleit ook voor een ruim ere openstelling op zondag. De bezoekers worden in het half uurtje tussen de middag - als de badmeesters gaan lunchen - niet naar huis gestuurd. Ze mogen al leen de baden niet in. „Onzinnig", meent raadslid E. Frigge. „luist op dat tijdstip is het zo ongeveer het warmst. Dan willen de kinderen lekker het water in kunnen." Wethouder C. van Dis reageert af wijzend op het voorstel. Volgens hem is het met de huidige bezet ting niet mogelijk om de baden tussen de middag open te houden. „Als u dat wilt, moeten we meer mensen aantrekken", zei hij. „En dat kost geld." Hetzelfde geldt voor de zondag. Het zwembad gaat op die dag pas om half twee open. De WD wil dat tijdstip ver vroegen. Van Dis zegt dat de ge meente nog nooit klachten heeft ontvangen over de openingstijden van beide zwembaden. Ook de christelijke fracties in de raad voelen er weinig voor om aan de tijden te sleutelen. „Wil me vrouw Frigge de kosten die we daarvoor maken soms doorbereke nen in de toegangsprijs?", vraagt H. van Eenennaam (SGP) zich af. Frigge geeft daar nog geen ant woord op. Ze wil eerst van het col- De WD wil niet dat de zwemba den in Tholen en Sint-Maartens dijk tussen de middag dicht gaan. Het college en de christelij ke partijen zien geen probleem. lege horen hoeveel meer het gaat kosten om de baden tussen de middag en op zondag langer open te houden. „Maar zeker dat half uurtje tussen de middag moet vol gens mij kunnen zonder dat het bergen geld gaat kosten", zegt ze. SGP, CDA en Christenunie zijn te vreden over de huidige openingstij den en willen er niet meer over praten, maar PvdA en Algemeen Belang Tholen - die samen met de WD een nipte meerderheid heb ben in de gemeenteraad - willen er best eens over discussiëren. Daarmee doen ze overigens nog geen uitspraak over het al dan niet steunen van het WD-plannetje. Wel willen ze dat het college uit de doeken doet hoeveel extra geld gemoeid is met het langer open stellen van de baden. Het onder werp komt aan de orde tijdens één van de komende vergaderin gen van de raadscommissie samen leving. De zwembaden gaan in april weer open. Invloed van kleine partner in sociale dienst ruim gegarandeerd. door Mieke van der Jagt wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland heeft meer dan voldoende invloed op het beleid van de sociale dienst, dat de ge meente samen met Goes uitvoert. Volgens het college van burgemees ter en wethouders komt dat tot uit drukking in ruimhartiger uitkerin gen uit het declaratiefonds, een extra uitkering voor chronisch zie ken en meer presentiegeld voor le den van de cliëntenraad. In een antwoord op vragen van de PvdA-fractie oppert het college zelfs dat de Goese klanten van de sociale dienst garen hebben kun nen spinnen bij de samenwerking met Noord-Beveland. Goes heeft de criteria voor uitkeringen uit het dedariatiefonds onlangs in de rich ting van Noord-Beveland bijge steld, al blijven de regels voor Noord-Bevelanders soepeler. Het beeld dat Noord-Beveland de oren altijd maar laat hangen naar Goes, is dus verkeerd. Het is in een aan- Goese cliënten van de sociale dienst spinnen garen bij het ruim hartiger beleid van Noord-Beve land voor uitkeringen uit het de claratiefonds. tal gevallen zelfs andersom ge weest. De Noord-Bevelandse invloed op het beleid wordt gegarandeerd door het lidmaatschap van twee Noord-Bevelanders in de cliënten raad. Het college geeft rechtstreeks opdrachten aan de sociale dienst en komt regelmatig met voorstel len naar de gemeenteraad. Overigens is de beleidsruimte voor sociale zaken in alle gemeenten ui terst beperkt. De strakke kaders en dito budgetten worden in Den Haag gemaakt. De beleidsvrijheid, die Noord-Beveland dus wel dege lijk benut, moet altijd uit de ge meentelijke portemonnee worden betaald. Borsele doet voorstel aan eigenaren van Het Groene Weegje. door Harmen van der Werf kwadendamme - Het conflict gaat al terug tot 1996. Veel schot zat er tot voor kort niet in. De eigenaren van kwekerij Het Groene Weegje bij Kwadendamme en de gemeen te Borsele stonden onverzoenlijk tegenover elkaar. Het college van B en W heeft onlangs toch een stapje gezet en voorgesteld een on afhankelijke bemiddelaar in te schakelen. H. Wevers en A. Wevers-Stein, de eigenaren van de kwekerij, bera den zich op het voorstel. Vorig jaar wezen ze een bemiddelingspoging af. De gemeente Borsele wilde I. de Pooter, oud-gemeentesecreta ris van Kapeile, als bemiddelaar. Voor de Wevers was dit niet accep tabel. De Pooter zou te dicht bij de gemeente staan. B en W van Borsele hebben het voorstel voor bemiddeling nu in een ander jasje gegoten. De eigena ren zijn uitgenodigd zelf met een naam van een bemiddelaar te ko men. De gemeente stelt daarbij als voorwaarde dat hij of zij gecertifi ceerd moet zijn. Kwekerij en ge meente zouden de kosten moeten delen. Wevers en zijn vrouw hebben nog niet officieel gereageerd. „Een pro bleem is", geeft Wevers te kennen, 'Onze kwekerij beschikt over het volledige recht om te bouwen' „dat wij niet goed weten waarover Borsele bemiddeling wenst. Dat is namelijk in de brief aan ons niet aangegeven." Dé vraag is al sinds 1996 of er mag worden gebouwd op het terrein van Het Groene Weegje in het bui tengebied bij Kwadendamme. On der meer een kas, berging en land- bouwschuurtje zijn er in de loop der jaren verrezen. De kwekerij be schikt aldus Wevers over 'het volle dig recht' om te bouwen. Dat is volgens de gemeente juist niet het geval. Oeverloze procedures zijn tot nu toe het gevolg. De gemeente Borse le heeft alle stappen in het kort in een overzicht gezet. Het overzicht beslaat negentien bladzijden op A4-formaat. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) is in Borsele als eerste verantwoordelijk in deze zaak. Zij is te spreken over de opzet van Het Groene Weegje. „Die is zeker goed verzorgd." Maar dat ontslaat de gemeente volgens haar niet van de plicht de regels te handhaven. „Doen we dat niet en laten we deze bebouwing wel toe, dan geven we het verkeerde voor beeld." Borsele is al veel geld en tijd kwijt aan de kwestie. De Wevers sparen helemaal kosten noch moeite. Waarom? De in siergrassen en bamboes gespecialiseerde kwekerij is hun lust en leven. „En het is fijn zelfstandig ondernemer te zijn", aldus mevrouw Wevers, die zegt zestig uur per week actief te zijn in de kwekerij en haar man veer tig uur. Of bemiddeling iets kan oplossen, weet wethouder Vermue-Vermue niet. „Het is het waard om te pro beren." In de bewegwijzering is Het Groene Weegje wel erkend, foto Willem Mieras Het Groene Weegje 31 Vaste Planten siertuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70