Binnenland Bijna helft jongeren wil weg Ondiep komt tot bedaren Tweede Kamer wil strakke leiding van voorzitter Verbeet Keukenhof gaat bloeiend open PZC Donderdag 15 maart 2007 5 LISSE - Bloeiende narcissen in de Keukenhof. De de Zweedse kroonprinses Victoria wordt verricht, aan de voorbereidingen. Dit jaar valt bij de ope- bloembollententoonstelling maakt zich op voor Terwijl de narcissen en krokussen al volop in ning van het park in Lisse wél iets te zien, in te- de opening, die volgende week woensdag door bloei staan leggen medewerkers de laatste hand genstelling tot vorig jaar. foto Koen Suyk/ANP Jeugdkabinet biedt vandaag eigen regeerakkoord aan. utrecht - Van de Nederlandse jon geren wil 44 procent in de toe komst emigreren. Dat bleek giste ren uit onderzoek van Interview/NSS in opdracht van Vi- sie2i, een burgerinitiatief dat werkt aan een Tangetermijnvisie voor Nederland. Redenen om Ne derland te verlaten zijn volgens de jongeren het weer en de betere ontplooiingsmogelijkheden in het buitenland voor studie en werk. Ook vindt 94 procent van de jeugd dat er iets moet veranderen in Nederland. Zo moet de crimina liteit worden aangepakt (44 pro cent) en moet meer aandacht aan het milieu worden geschonken (43 procent). Zestig procent jongeren geeft aan trots te zijn op Neder land en dan vooral op het gebied van vrijheid. Bijna 10 procent zegt zich te schamen voor Nederland, daarvan noemt 25 procent racisme als oorzaak. Het onderzoek, onder ruim zes honderd jongeren, was voor Vi- sie2i aanleiding tot de oprichting van een jeugdkabinet. Dat kabinet, bestaande uit acht jongeren, heeft de afgelopen weken gewerkt aan een jeugdregeerakkoord. Het akkoord wordt vandaag in ho tel Lauswolt in Beetsterzwaag over ig Bijna één op de twee jongeren wil Nederland verlaten uit onvre de met het weer en de ont plooiingsmogelijkheden op het gebied van studie en werk. handigd aan minister Rouvoet van leugd en Gezin. Het jeugdkabinet wil hem daarna voortdurend blij ven informeren over de visies van de jeugd op het kabinetsbeleid voor jongeren. Het Nederlandschap blijft popu lair. Het aantal mensen dat een na- turalisatieverzoek indient is vorig jaar met ruim één derde gestegen ten opzichte van het jaar er voor: van 21.300 (2005) naar 28.200 (2006). Van alle aanvragen werd 83 procent ingewilligd, zei de Im migratie- en Naturalisatiedienst. Ongeregeldheden in Utrechtse wijk lijken enigszins getemperd. utrecht - Twaalf van de dinsdaga vond tijdens ongeregeldheden in en rondom de Utrechtse wijk On diep aangehouden mensen, horen bij een voetbalsupportersvereni ging. De politie verrichtte in totaal 135 arrestaties, veertien mensen van buiten Utrecht werden opge pakt, 97 kwamen elders uit Utrecht en 24 uit de wijk zelf. Dat heeft het Openbaar Ministerie gis teren bekendgemaakt. De onlusten in de Ondiep lijken enigszins getemperd. De straten in de volksbuurt gaven gisteravond een kalmere aanblik dan dinsdag. De Mobiele Eenheid was niette min weer in groten getale aanwe zig om 'reltoeristen' te weren en reTlen in de kiem te smoren. Bij de politie waren signalen bin nengekomen dat groepen hooli gans op weg waren naar Utrecht, maar hun aantal leek minder groot dan dinsdag, aldus korpschef S. Heijsman. Toen zouden er vol gens hem enkele honderden de reis naar Utrecht hebben onderno men. Volgens hoofdofficier van justitie M. van Nimwegen zitten nog zes relschoppers vast, onder wie de man die met zijn auto op een groepje ME'ers inreed. Hem wordt poging tot doodslag ten laste ge legd. De zes worden vandaag voor geleid aan de rechter-commissaris. De overige arrestanten zijn heenge zonden met een boete of dagvaar ding. Burgemeester Brouwer, die giste ren de inwoners van Ondiep be zocht, zei dat de stille tocht voor de zondagavond door een agent doodgeschoten Rinie Mulder van daag doorgaat. Het startpunt is het dartcentrum aan de Tomaatstraat. Over de route wilde de politie uit veiligheidsoverwegingen niets zeg gen. door Ap van den Berg den haag - TWeede Kamervoorzit ter Gerdi Verbeet moet de debat ten in het parlement met harde hand leiden. Deze conclusie trok gisteren het presidium, het be stuur van de TWeede Kamer. „Zij moet de voorzittershamer voortaan strak hanteren. Zij moet doortastend optreden. De beuk er in gooien", stelden Kamerleden na afloop. Verbeet zelf weigerde elk commentaar. De uit de PvdA afkomstige Kamer voorzitter werd onlangs flink bekri tiseerd vanwege de opwinding in een debat over de dubbele nationa liteit van de staatssecretarissen Aboutaleb en Albayrak en tumult bij het aanvragen van een spoed debat. Dat 'gedoe' was voor het presidium aanleiding om het func tioneren van de nog relatief oner varen Kamervoorzitter te bespre ken. Verbeet werd in november ge kozen ten koste van de toenmalige ministers Kamp (WD) en Van der Hoeven (CDA). Na de vergadering van het presi dium waren de meeste deelne mers gisteren niet scheutig met commentaar. Van Haersma Buma (CDA) deed er zelfs geheel het zwijgen toe. Dijsselbloem (PvdA) zei: „Wij willen dat Verbeet direc tiever is en meer haar bevoegdhe den gebruikt." Vrijwel iedereen vindt dat 'het rumoer van de afge lopen weken' niet louter aan de Kamervoorzitter te wijten was. „Vergelijk het met een schoolklas, die aan het begin van het school jaar de meester uitprobeert", aldus Van Gent (GroenLinks). Dijsselbloem: „Allerlei fracties staan maar wat te tetteren in de in terruptiemicrofoon, terwijl zij ook horen te weten wat er in het regle ment van orde staat." Van Gent wees erop dat andere Ka mervoorzitters ook aanloopproble men hebben gekend. „En met de meesten is het uiteindelijk goed af gelopen. Wij moeten het ftinctio- neren van de huidige Kamervoor zitter niet onnodig opblazen." Wegwerppersoneel bij strakke ontslagregels den haag - Door oude, strakke ontslagregels blijven werkgevers volgens minister Donner van So ciale Zaken zoeken naar meer 'weg werppersoneel'. Hij zei dat giste ren in de Tweede Kamer als reac tie op SP'er Ulenbelt die wees op de toename van tijdelijk personeel dat geen vast contract krijgt. De SP wil flexibel personeel meer ze kerheid bieden en ontslag moeilij ker maken. Ex-gijzelaars vormen stichting Bovensmilde bovensmilde - Vijf ex-gijzelaars die in 1977 op hun school werden vastgehouden door Molukkers, hebben gisteren stichting De school van Bovensmilde opgericht ter verwerking van het drama. De vijf oprichters, een oud-docent en vier oud-leerlingen, werden met honderd leerlingen en onder wijzers door Molukse actievoer ders ruim twee weken gegijzeld in de school. Verscherpt toezicht op fabrikant van hiv-test den haag - De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft MiraTes Europe onder verscherpt toezicht geplaatst. De reden is dat het be drijf in Rotterdam hiv-testen en andere zogeheten in-vitro diag- nostica verkoopt waarvan het de veiligheid en werking niet kan ga randeren. Verder is de aanprijzing van de test op darmkanker zo ver warrend dat het bedrijf de ver koop daarvan direct moet staken. Beeld Theo van Cogh mag in stadsdeel staan Amsterdam - Het Amsterdamse stadsdeel Oost/Watergraafsmeer mag zondag het beeld ter nage dachtenis aan Theo van Gogh ont hullen. De rechter wees gisteren een verzoek tot voorlopige voorzie ning van een inwoonster van het stadsdeel af De vrouw wilde de plaatsing van het kunstwerk voor komen. De Amsterdamse vreest dat het beeld zal leiden tot versto ring van de openbare orde. Negen jongeren Aalten bekennen vernielingen aalten - Negen jongeren in de leeftijd tussen de 17 en 19 jaar heb ben bij de politie bekend dat zij op 22 januari een spoor van vernielin gen aanrichtten in het centrum van Aalten. Overmatig drankge bruik speelde een belangrijke rol. De schade van bij elkaar enkele tienduizenden euro's varieerde van het ingooien van ruiten bij wo ningen tot vernielingen van ge meentelijke eigendommen. Verkrachte vrouw wil vergoeding tbs-kliniek poortugaal - Tbs-kliniek De Kij- velanden onderhandelt over een schadevergoeding voor een vrouw die is verkracht door een ontsnap te patiënt. De vrouw werd in okto ber verkracht door een tbs'er die tijdens zijn begeleid verlof op de vlucht sloeg. Minister Hirsch Bal- lin van Justitie oordeelde vorige maand dat de tbs-kliniek 'ernstig tekortgeschoten' is door de man op verlof te laten gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5