Sportclubs krijgen hetzelfde Bijdrage voor wandelpaden Belg wil schuur bouwen voor natuurbeheer Kakentoe brengt blijspel 't Was een beeld Mes in subsidie koersbaltoernooi NIEUW. VOLVO V50 SPORT ZPZC Donderdag 15 maart 2007 29 Terneuzen trekt subsidie jeugdleden in hele gemeente gelijk. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De sportverenigingen in de gemeente Terneuzen met jeugdleden krijgen volgend jaar sa men ruim 45.000 euro subsidie. Burgemeester en wethouders heb ben een nieuwe subsidiesystema- tiek en subsidiegrondslag ontwik keld voor een uniforme subsidië ring van de verschillende vereni gingen. In de voormalige gemeen ten Terneuzen, Axel en Sas van Gent werden verenigingen ver schillend gesubsidieerd. Daar komt nu met de harmonisatie van sas van cent - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen de subsidiekraan dichtdraaien voor het jaarlijkse Roger Spues- sens koersbaltoernooi in Sas van Gent. In de nieuwe subsidierege ling voor sportactiviteiten stelt het college dat het niet gebruikelijk is om recreatieve toernooien van subsidies een eind aan. Voor som mige clubs betekent het een flinke aderlating, andere verenigingen krijgen juist meer subsidie. Bij clubs die erop achteruitgaan, wordt de huidige subsidie in drie jaar afgebouwd tot waar ze vol gens de nieuwe regeling recht op hebben. In het verleden werd de jeugdsubsidie soms toegekend om huisvestings- en accommodatiepro blemen van clubs op te lossen. Dat is volgens B en W niet zuiver, want het toekennen van jeugd- sportsubsidie is bedoeld om te be vorderen dat jongeren tot en met 18 jaar gaan sporten. Het is de ge meente niet gelukt om alle vereni gingen over één kam te scheren. In de nieuwe regeling wordt dan ook sportverenigingen te subsidiëren. Tot nu toe betaalde de gemeente altijd de huur van de sporthal, zo'n 140 euro. Een nieuwe klap voor het toernooi. Eerder viel het doek bijna, omdat organisator S. Martens gebrek aan vrijwilligers had. Volleybalvereniging Savok bood aan vrijwilligers te leveren. een onderscheid gemaakt tussen buitensport-, en binnensportclubs en zwemverenigingen. Omdat volgens het college de aan tallen jeugdleden jaarlijks niet dras tisch stijgen of dalen - en ook om administratieve reden - geldt het nieuwe subsidiebedrag dat clubs met ingang van 2008 krijgen voor hun jeugdleden voor vijf jaar. Bui tensportverenigingen krijgen van af volgend jaar 5 euro subsidie per jeugdlid per jaar. Voor binnen sport- en zaalsportverenigingen Met extra bijdrage aan verenigin gen denkt het dagelijks bestuur van Terneuzen jongeren tot 18 jaar te kunnen aanzetten tot sporten. HOEK - Burgemeester en wethou ders van Terneuzen stellen de ge meenteraad voor 17.575 euro uit te trekken voor de aanleg van wan delpaden, het plaatsen van infobor den en banken bij cultuurhisto rische elementen rondom het dorp Hoek. De werkzaamheden vinden plaats in het kader van het landinrichtingsproject Hoek. In 2000 stelde het college al meer dan 26 mille in het vooruitzicht voor de aanleg van wandelpaden en voorzieningen. Omdat die pas vanaf 2008 gerealiseerd zouden worden, heeft de gemeenteraad destijds geen voorstel gekregen. Binnenkort begint echter de aan leg. Het ministerie van LNV be taalt ook een bijdrage van dik 16.000 euro. geldt een basisbedrag van 100 euro per vereniging, 3,50 euro per jeugd lid per jaar en een bijdrage van 25 procent in de kosten voor zaal- huur ten behoeve van jeugdleden. Zwemdubs krijgen een basisbe drag van 500 euro per vereniging, 5 euro per jeugdlid per jaar en een bijdrage van 15 procent van de zwembadhuur ten behoeve van jeugdleden. De huidige subsidiebe dragen voor gehandicaptensport (zwemvereniging Mindervaliden Kanaalzone en de G-elftallen van de voetbalverenigingen AZW en Terneuzense Boys) blijven gehand haafd. De subsidieregeling komt donderdag 22 maart om 19.30 uur aan de orde in de commissie be stuur en middelen. deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen, Gordijnen Dekbedden sint kruis - De Belgische eigenaar van 36 hectare aan het Eiland in Sint-Kruis wil over een jaar of twee, als hij met pensioen is, de in richting van zijn eigendom geheel afstemmen op het aangrenzende natuurgebied. Het grondgebied van de familie De Hemptinne ligt tegen natuurge bied De Plate aan en maakt onder deel uit van de ecologische hoofd structuur. De provincie en de Dienst Landelijk Gebied (DLG) zijn dan ook bereid om een be heersovereenkomst aan te gaan. Als de Belg zijn eigendom op speci fieke wijze onderhoudt en laat be- grazen, krijgen inheemse planten en dieren alle ruimte. De Hemptinnes kunnen haast niet wachten tot ze kunnen begin nen, maar vragen wel om een be stemmingsplanwijziging. Ze wil len een schuur op het erf bij de be staande woning bouwen om voer tuigen, gereedschappen en zaai zaad (benodigd voor het onder houd) in op te slaan. Daarnaast kunnen ook een aantal dieren op bepaalde tijden onderdak vinden in het gebouw. Een woordvoerder van het echtpaar De Hemptinne benadrukte deze week voor de commissie ruimte dat het echtpaar alleen denkt aan particulier na tuurbeheer en niet aan commer ciële verdiensten. biervliet - De club bestaat grotendeels uit men sen die voor het eerst op de planken staan. „Maar ze zijn verschrikkelijk enthousiast," vertelt Maarten Loskamp. Hij heeft ervaring met docu mentaires en toneel en meldde zich toen hij naar Zeeuws-Vlaanderen verhuisde aan bij Kakentoe. Hij zorgde met Nel Keyser voor de bewerking en regie van het blijspel 't Was een beeld, waarmee de groep op 24 maart debuteert. Het stuk is te zien op 24 en 30 maart in het Dorpshuis in Bier vliet. Kaarten via bakkerij De Block, 't Winckeltje of via 0115 482960. foto Camile Schelstraete Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. 7* het alfabet van Zeeland v.a. 28.985,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57