Sport Vier Belgen maken strijd internationaal Verschil in ervaring geen probleem tijdens derde Indoor Marathon Familieleden Braziliaanse voetballers moeten vrezen voor hun vrijheid Jos Breas naar NK bandstoten na superseizoen uit ST. Leverkusen, Bremen, Osasuna en Spurs naar laatste acht 42 Donderdag 15 maart 2007 PZC W Alle Zeeuwse judoclubs aanwezig op toernooi in Breskens. door Kevin van Boxel goes - Judovereniging Bres- kens-Eede houdt zaterdag een in ternationaal toernooi. Het evene ment, dat de meeste mensen waar schijnlijk kennen als de Open Zeeuwse kampioenschappen, wordt gehouden in sporthal Schel- deveste te Breskens. Ondanks het feit dat er maar één internationale ploeg, een Belgische vereniging met vier judoka's, aan het kam pioenschap deelneemt, wil de or ganisatie van de wedstrijd het toch een internationaal toernooi noe men. Er hebben zich 220 deelnemers voor de wedstrijd aangemeld. De judoka's zijn afkomstig van der tien verschillende sportscholen en verenigingen. Behalve de eerder ge noemde Belgische vereniging, heb ben alle Zeeuwse verenigingen die bij de judobond zijn aangesloten, zich voor het toernooi ingeschre ven. De resterende clubs komen al lemaal uit het zuidwesten van het land. De sporters zijn verdeeld over 41 poules. Elke poule vertegenwoor digt een eigen gewichtsklasse. Het toernooi, dat voor de zevenentwin tigste keer wordt gehouden, richt zich volgens voorzitter en speaker Leo Rammelaere vooral op de jeug dige judoka's. „Voor hen zetten wij ons toernooi op. Want deze jongeren zijn hopelijk onze toe komst." Over de mogelijke kanshebbers voor de verscheidene titels, wil de voorzitter niet al te veel zeggen. „Ik wil me niet aan voorspellingen WW Judovereniging Breskens-Eede or- ganiseert zaterdag een internatio naal judotoernooi. Er hebben zich 220 deelnemers ingeschre ven voor het evenement. wagen. Judo kan een verrassende sport blijken." Het meeste vuurwerk is te ver wachten in de open klasse voor mannen. Op voorhand lijkt vooral de confrontatie tussen Pim Schelle- man (Open Zeeuws kampioen) en Rob Kroonen (Zeeuws kampioen) een erg boeiende strijd te worden. Vooral nu de 'beer van Breskens', de bijnaam voor Martijn Loonen, andermaal heeft afgezegd. „Waarom de mensen volgens mij naar het toernooi moeten komen kijken? Om te kunnen zien wat een judotoernooi nou zo mooi maakt. Dat kun je alleen maar zien wanneer je daar echt ter plaat se aanwezig bent. De mensen zul len dan zien dat er een groot stuk discipline bij komt kijken. Die dis cipline kan de jeugd later ten goe de komen in hun verdere leven." Het internationale judotoernooi begint zaterdag om 10.15 uur in sporthal Scheldeveste te Breskens. De finales zijn rond 16.00 uur. Menwedstrijd in Renesse kent twee verschillende proeven. door Kevin van Boxel goes - Zaterdag houdt de fok- en menvereniging Schouwen-Duive- land voor de derde keer de Indoor Marathon. Voor dit toernooi, dat gehouden wordt bij manege Grol in Renesse, hebben zich tweeënt wintig menners aangemeld. Het evenement bestaat uit twee proeven. Zaterdagochtend om tien uur leggen de menners een dres- suurproef af. Twee uur later begint de mara thon. Bij deze discipline leggen de rijders twee keer een vaardigheids parkoers af waarin marathonhin dernissen zijn opgenomen. Op de ze hindernissen liggen gele balle tjes. Die mogen niet aangeraakt worden of op de grond vallen. Dat kost de deelnemer dan enkele straf- punten. Van de twee gereden manches wordt vervolgens de gemiddelde tijd genomen. Degene die er het minst lang over heeft nagedaan, wint de proef De deelnemende aanspanningen (paard koets) zijn verdeeld over vijf klassen. De pony's en paarden worden daarbij ingedeeld op maat. Alle dieren kleiner dan 1,58 meter, zijn pony's. Er zijn bij deze weds- tijd twee onderdelen voor paarden (enkel- en dubbelspan) en drie voor pony's (enkel-, dubbel- en vierspan). Aan de wedstrijd doen geen echte toppers mee. Maar dat hoeft vol gens Isabel Folmer, secretaris van de vereniging, zeker geen nadeel te zijn. „Het is een wedstrijd op regionaal niveau. Dat betekent dat er zowel ervaren als onervaren menners aan het evenement meedoen. Die nemen het, ondanks het soms enorme verschil in ervaring, ge woon tegen elkaar op." De Indoor Marathon bij manage Grol begint zaterdag om 10.00 uur. Achtste finale Uefacup Bayer Leverkusen (Dui) - RC Lens (Fra) 3-0 (1-0). 36. Voronin 1-0, 55. Barbarez 2-0, 70. Juan 3-0. Eerste wedstrijd: 1-2. Bayer Le verkusen naar kwartfinale. Werder Bremen (Oui) - Celta de Vigo (Spa) 2-0 (0-0). 48. Almeida 1-0, 61. Fritz 2-0. Eerste wedstrijd: 1-0. Werder Bremen naar kwartfinale. Osasuna (Spa) - Glasgow Ran gers (Sch) 1-0 (0-0). 71. We- bo 1-0. Eerste wedstrijd: 1-1. Osasuna naar kwartfinale. Tottenham Hotspur (Eng) - Sporting Braga (Por) 3-2 (2-1). 24. Huddlestone (eigen doel) 0-1, 28. Berbatov 1-1, 42. Berbatov 2-1, 61. Andrade 2-2, 76. Malbranque 3-2. Eerste wedstrijd: 3-2. Totten- ham Hotspur naar kwartfinale. Duels vanavond: Sjachtar Do- netsk-Sevilla (2-2), AZ-Newcast- le United (2-4), Espanyol Mac- cabi H. (0-0), Benfica-PSG (1-2) LEVERKUSEN - Andrei Voronin (mid den) wordt geknuffeld nadat hij Le verkusen op 1-0 heeft gezet tegen Lens. De Duitse ploeg won met 3-0 en bereikte zo de kwartfinale van het Uefacup-toernooi. Ook Werder Bremen (tegen Celta de Vigo), Osasuna (ten koste van Glasgow Rangers) en Tottenham Hotspur (tegen Sporting Braga) plaatsten zich gisteravond voor de laatste acht. foto Rolf Vennenbernd goes - Jos Breas van Biljart Vereni ging De Vier Linden strijdt ko mend weekeinde in het Neder lands Kampioenschap bandstoten vijfde klasse. De zeventienjarige Kloetinger is als vierde geplaatst en beleefd zijn seizoen als in een droom. Die begon toen hij in september debuteerde in de biljartwereld met een tweede plaats in de districtsfi nale en daardoor mocht deelne men aan de regiokampioenschap pen. Daar greep hij meteen de ti tel. Een betere basis is dus niet te be denken. Voor Breas was de goede start inspirerend. De keuze om op dezelfde weg verder te gaan was dan ook niet moeilijk. „Ik ben be smet met het biljartvirus. Een pret tige ziekte, vind ik. Ik denk dat dit seizoen nog lang één van de moos- te herinneringen in mijn leven blijft." door Frans Lindenkamp sao paulo - Pronkend met auto's, omhangen met gouden kettingen en een villa in plaats van een krot- tenwoning: jonge voetbaltalenten uit de Braziliaanse sloppenwijken die het tot prof hebben geschopt, verbergen meestal niet dat het hen financieel voor de wind gaat. Maar daarmee vestigen ze in de 'favelas' wel de aandacht op zich. Zeker van degenen die hun boterham verdienen in de misdaad. De gangsters hebben het vooral voorzien op familie van goedbe taalde voetballers. Deze week be vrijdde de politie de zus van AC Milan-aanvaller Ricardo Oliveira. Ze werd na een anonieme tip ge vonden in een flatcomplex in een arme buitenwijk van Sao Paulo. Gedurende haar gevangenschap van 159 dagen sloegen de ontvoer ders de vrouw herhaaldelijk in el kaar. Uit frustratie, want de Mi- lan-speler wilde het gevraagde los geld van anderhalf miljoen euro niet betalen. De kidnapping van Maria de Lourdes, de op één na langste in Brazilië, was de negende waarbij criminelen het gemunt hadden op het bovenmodale sala ris van Braziliaanse voetballers. De profs zelf lopen vrijwel geen ge vaar, de bestbetaalden hebben par ticuliere bewakers in dienst. Maar hun familieleden lijden des te meer. Het eerste geval van een 'voetbalkidnapping' betrof de va der van Romario. Hij bracht in 1994 zes dagen door in handen van criminelen. De ex-PSV'er be taalde geen losgeld. In 2005 wer den vier moeders van stervoetbal lers ontvoerd. Autoriteiten adviseren voetballers zich te weerhouden van openlijk vertoon van rijkdom. Clubs ma ken niet meer bekend wat voetbal lers verdienen of aan handgeld bij transfers opstrijken. Of het helpt? Ogenschijnlijk niet. De onderwe reld weet toch wel dat stervoetbal lers riante salarissen ontvangen, waar een doorsnee sloppenwijkbe woner alleen maar van kan dro men. BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse. Road- house Roadies - Cue Action 2 7-2: 9-ball. Dennis van Belzen - Jasper Vantricht 5-2; Stefan Wielemaker - Maarten Grashoff 2-5; Fokke Osterthun - Jasper Vantricht 5-4. 8-ball. Fokke Osterthun - Tim de Ruij- ter 2-4; Dennis van Belzen - Martine Pol 4-2; Arno van der Wal - Tim de Ruijter 4-3. WIELRENNEN ProTour. Parijs-Nice. Derde etappe, Li moges - Maurs-la-Jolie: 1. Kolobnev (Rus) 215,5 km in 4.59.35, 2. Boonen (Bel) 0.12, 3. Bennati (Ita), 4. Hayman (Aus), 5. Jean-Patrick Nazon (Fra), 6. Paoli- ni (Ita), 42. De Jongh, 51. Weening. Alge meen klassement: 1. Pellizotti (Ita) 2.21.59, 2. Bennati 0.02, 3. Millar (GBr) 0.06, 4. Kreuzinger (Tsj) 0.07, 5. Joly (Fra) 0.08, 6. Sanchez (Spa), 9. Posthuma 0.11, 37. Wielinga 0.27, 63. De Jongh 0.37, 76. Weening 0.40. ProTour. Tirreno-Adriatico. Eerste etap pe, Civitavecchia - Civitavecchia: 1. McEwen (Aus) 160 km in 4.34.24, 2. Frei- re (Spa), 3. Hushovd (Noo), 4. Eisel (Oos), 5. O'Grady (Aus), 6. Zabel (Dui), 33. Tankink, 46. De Kort, 74. HeiJboer. Al gemeen klassement: 1. McEwen 4.34.14, 2. Freire 0.04, 3. Hushovd 0.06, 4. Albizuri, Aransolo (Spa) 0.07, 5. Priamo (Ita) 0.08, 6. O'Grady 0.10, 35. Tankink. AGENDA donderdag Biljarten Snooker. Nationale eerste klasse. The Roadhouse - SC Michielsen 1 Vi. The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale eerste klasse. The Road house Blues - Scooby's Part Two. The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. p- Dammen PZDB-competitie. Hoofdklasse: Tholen/ DSVF-BDV. Tweede klasse: Oostkapel- le-Lammerenburg 2. Aanvang 19.30 uur. voor meer uitslagen: zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44