gevreesde 'Acht van Middelkamp' <rijgt het werk nu voorrang Raadtgever is nu ploegleider PZC Donderdag 15 maart 2007 41 PZC Willem Adriaansens Zeeuwse wielerclubs fietsende leden elites en beloften: 17 junioren: 14 nieuwelingen: 14 jeugd jongens: 13 amateurs: 10 vrouwen elites: 5 meisjes A: 6 meisjes junioren: 4 toerrijders/trimmers: 112 Zeeland heeft twee wielerclubs: Wielervereniging Zeeuws Vlaanderen en de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp. opgericht: 1968 voorzitter: Erik Cardon We I e f"VÊ rG11 i Q n Q aantal leden: 98 Zeeuws Vlaanderen bekende ex-renners |o de Roo Cees Priem Kees Bal Toine van den Bunder Wimde Waal Keetie van Oosten-Hage Jan Raas (foto) ZRTC Theo Middelkamp opgericht: 1954 voorzitter: Fester Aarts Aantal leden: 302 chard Slabbekoorn, vorig jaar voor zijn werk verhuisd naar Hoogerhei- de, rijdt voor het tweede jaar bij Willebrord Wil Vooruit, samen met Pieter Israël uit Kruiningen. Ralph Schaalje rijdt na vier jaar bij een Antwerpse club nu bij Buysse Keukens, ook in België. Slabbekoorn: „Het is een jaar heel druk geweest op het werk en door mijn verhuizing stond het fietsen ook op een lager pitje. Ik heb hoog uit dertig koersen gereden vorig jaar. En alleen de Ronde van Axel gewonnen." Met zijn Brabantse club rijdt hij in de komende weken onder meer de Omloop van de Braakman en de Wim Hendrikstrofee. Bij Wil- lebord is de spoeling bij de elites dunner geworden. „We zijn van meer dan twintig eliterenners teruggegaan naar twaalf Veel jongens, die waren overgekomen van de junioren, zijn dit jaar ge stopt." Schaalje: „Ik heb me gerealiseerd dat ik een paar jaar geleden te ob sessief bezig was met wielrennen. Het plezier in fietsen was er niet meer. Ook wel omdat de overgang naar de elites zwaarder was dan ik had verwacht. En nu gaat het werk voor." De Belgische criteriums en de koer sen in de buurt zijn het doel voor dit jaar. „Ik merk aan mezelf dat de zin terugkomt nu wielrennen weer hobby is geworden. Het moe ten is er niet meer. Als het een dag slecht weer is, sla ik gewoon een training over. Maar fietsen blijft leuk, zeker op de manier zoals ik het nu doe." Goese wielrenner rijdt dit jaar alleen koersen bij de amateurs A. Hij heeft zijn debuut als ploegleider net achter de rug. De 32-jarige Goese- naar Dennis Raadtgever is minder gaan fietsen en rijdt nu af en toe mee in de ploegleiderswagen bij PRC Delta uit Spijkenisse. Voor die ploeg reed hij vorig jaar nog als eliterenner. „Ik heb een stap teruggedaan, omdat ik de op leiding voor ploegleider volg. Daar naast hebben mijn vrouw en ik drie weken geleden een dochtertje gekregen. Ik ben veel te weinig aan fietsen toe gekomen." Raadtgever, die in 2003 nog de Omloop van de Braakman won, rijdt dit jaar alleen nog bij de ama teurs A, de hoogste categorie bij de trimmers. „Ik kan de Zeeuwse criteriums wel blijven rijden, maar geen klassie kers meer." Zeeuwse wielervaria De twee Zeeuwse wielerclubs, Theo Middelkamp en Zeeuws Vlaanderen, zijn samen goed voor zo'n vierhonderd leden, van wie er 135 een licentie hebben. De toerrijders (wielertoeristen) vormen het grootste deel. Theo Middelkamp heeft meer dan honderd fietsers die regel matig georganiseerde tochten rijden, de WV Zeeuws Vlaande ren rond de vijftig. Van de Zeeuwse renners die bij een sponsor of club buiten de provincie rijden, is Hans Dek kers uit IJzendijke de enige bij een Pro Continentale ploeg. De ex-Raborenner rijdt voor het Franse Agritubel. Drie Zeeuwen rijden voor conti nentale ploegen: Tim Dees voor Löwik Meubelen, Johnny Hoogerland voor Van Vliet EBH Advocaten, Lauran de Winter voor Line Lloyd Footwear Cy cling. Verder rijdt een aantal renners voor clubploegen. Richard Slab bekoorn en Pieter Israël bij Wil lebrord Wil Vooruit, John van de Vreede bij Delta, Jimmy de Bruijn bij NHT in Tielen, Danny Schaut bij Klapaida. Met Heddie Nieuwdorp, Fester Aarts en Ko Blok als trainer en begeleider lijkt de toekomst voor de talentvolle jeugd van Theo Middelkamp er zonnig uit te zien. De drie oud-ren ners, van wie Fester Aarts de clubvoorzitter is, zijn samen goed voor 22 jaar in het prof peloton. Heddie Nieuwdorp was de suc cesvolste van de drie. De klei ne ploegleider van de eliteren ners reed zijn beste jaar in 1985, toen hij excelleerde in de Ronde van Spanje en onder meer de vijfde etappe won. Ko Blok was meer de gangma ker op trainingen met Jan Raas en Cees Priem. Zelf won hij nooit bij de profs. „Ik reed een hele week op kop als we gin gen trainen, maar op zaterdag of zondag in de koers was ik versleten. En Raas was nog zo fit dat hij overal kon winnen." De Middelkamp-ploeg krijgt elk jaar meer dames en meis jes. „Dat komt door Baukje Doedee, die ons aansteekt", verzekert Lisa Phernambucq (16), die zelf eerst aan atletiek heeft gedaan en is overgestapt naar de wielersport. Jonathan, de mascotte van Mid delkamp (foto), heeft grootse plannen voor dit seizoen. Vorig jaar was hij tweede op het NK in 's-Heer Arendskerke voor renners met een beperking. „Dit jaar wil ik kampioen wor den, ik heb superbenen", riep hij op training tijdens de klim van de Kemmelberg. De beloften van de Zeeuwse wielerclub Theo Middelkamp fietsen de Kemmelberg op tijdens een training. Het is traditie van de club om in de voorberei ding op het seizoen met alle categorieën een trainingskamp te beleggen. foto Peter Nicola fietsende leden elites: junioren: nieuwelingen: jeugd: amateurs: ID-renners: toerrijders/trimmers: bekende ex-renners: Patrick van Passel van Goethem van den Bunder Eric Vereecken Davy Dubbeldam (foto) Richard Slabbekoorn won een rit in Olympia's Tour. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43