Sport PZC AZ gelooft nog in een wonder VdB definitief vrijgesproken i Amateurteam met Schot en Bakx verliest 45 39 40 en 41 Abrupt einde aan interlandloopbaan Guido Görtzen Het Zeeuwse wielerseizoen begint in Oud-Vossemeer Donderdag 15 maart 2007 Tip? sport@pzc.nl Trainer Van Gaal schat kans op doorbekeren op veertig procent. door onze sportredactie ALKMAAR - Ondanks de pijnlijke nederlaag tegen Newcastle United in de achtste finales van de Uefa Cup (4-2), is het vertrouwen voor de return van vandaag behoorlijk groot bij AZ. De Aikmaarders hou den zich niet alleen vast aan de on geslagen status in Europese thuis wedstrijden. „In Newcastle haal den maar drie van onze spelers hun gebruikelijke niveau. Als nu ie dereen bij ons top is, kunnen we de kwartfinales halen", aldus Louis van Gaal. De trainer van AZ geeft zijn ploeg veertig procent kans om de volgen de ronde te bereiken. Van Gaal vond dat zijn ploeg in Engeland een van de slechtste wedstrijden speelde. „De overwinning was niet de verdienste van Newcastle. In de tweede en derde fase leden wij veel te veel balverlies. Dat is do delijk met onze speelstijl, waarin veel ruimte achter de verdediging ligt." Van Gaal begint vanavond vermoe delijk in dezelfde opstelling als in het competitieduel tegen Feye- noord (o-o) van zondag. Alleen de inzetbaarheid van Barry Opdam is nog onzeker. Hij heeft last van een hamstringblessure. Als hij niet kan spelen, vervangt Gijs Luirink hem waarschijnlijk. Voorin krijgt Mous- sa Dembélé waarschijnlijk de voor keur boven Danny Koevermans. Simon Cziommer heeft opnieuw last van zijn kuit en blijft buiten de selectie. Ook Stijn Schaars, Da vid Mendes da Silva, Rogier Mol hoek, Joey Didulica en Khalid Sinouh zijn nog niet inzetbaar. De selectie van AZ bestaat daardoor vandaag, inclusief Opdam, uit ze ventien spelers. „Zo veel keus heb ik dus niet", al dus Van Gaal, die desondanks ver- Om door te gaan naar de kwartfi- nales van de Uefa Cup moet AZ minimaal twee keer scoren tegen Newcastle United. De Alkmaarse ploeg verloor uit met 4-2. telde dat hij niet uitsluit de voor keur te geven aan het 4-3-3-sys- teem. „Dat is misschien een optie. We moeten minimaal twee keer scoren." Het maken van doelpunten tegen Newcastle United is geen een voudige opgave, zo bewijzen de uitslagen dit seizoen. De nummer elf van de Premier League kreeg dit seizoen alleen bij Everton drie doelpunten tegen: 3-0. In alle an dere wedstrijden incasseerde de club niet meer dan een of twee treffers. „Iedereen roept maar tegen me dat we hier moeten scoren. Maar waar om? 0-0 is volgens mij genoeg", keek Newcasüe-trainer Glenn Roe der vooruit. Henin lost Sjarapova af als nummer één INDIAN WELLS - Justine Henin zal bij de eerstkomende uitgave van de wereldranglijst weer bovenaan staan. De Belgische neemt de kop positie over van Maria Sjarapova. De Russin verdedigde in Indian Wells haar titel en moest mini maal tot de halve finale komen om haar leidende positie op de we reldranglijst te handhaven. Sjarapo- va werd dinsdagavond echter in de achtste finales uitgeschakeld door haar landgenote Vera Zvonareva. Argentinië voor het eerst aan kop ranglijst RIJSWIJK - Het Argentijnse voetbal elftal voert sinds gisteren voor het eerst de Fifa-ranglijst aan. Argenti nië steeg van plek drie naar één en stootte daarmee wereldkampioen Italië van de koppositie. Het Nederlands elftal bleef op de zevende plaats staan. De hoogste notering ooit voor Oranje is de tweede plaats, in 1995 en 2003. 1Argentinië 1616, 2. Italië 1592, 3. Brazi lië 1557, 4. Frankrijk 1515, 5. Duitsland 1390 6 Engeland 1339, Nederland 1313. Uefa schorst Navarro voor zeven maanden VALENCIA - Valencia-voetballer Da vid Navarro is zeven maanden ge schorst voor zijn aandeel in de vechtpartij na afloop van de Cham pions Leaguewedstrijd Valencia-In ter. Hij was bankzitter bij die wed strijd en stormde het veld op om een klap te geven aan Nicolas Bur- disso (Inter), die had geschopt naar Carlos Marchena (Valencia). Daar na ontspon zich een grote vechtpar tij. Vijf andere spelers zijn door de Ue fa voor kortere tijd geschorst. ADO speelt laatste duel in traditioneel tenue DEN HAAG - ADO Den Haag speelt de laatste wedstrijd van het sei zoen in een traditioneel tenue. Daarmee neemt de voetbalclub af scheid van het Zuiderparkstadion, dat al sinds 1925 de thuishaven is van ADO. Vanaf volgend seizoen voetbalt de eredivisionist in een nieuw stadion. De oude outfit be staat uit een rood shirt met een verticale groene baan, een witte broek en met rood en groen afge zette zwarte sokken. door onze sportredactie BRUSSEL - Het Brusselse hof van be roep heeft wielrenner Frank Van- denbroucke gisteren vrijgesproken van dopebezit. Volgens het hof was de wielrenner betrapt in het bezit van verboden producten, ter wijl hij in voorbereiding was op een sportwedstrijd. Het Vlaams decreet op sportbeoe fening voorziet dan dat er enkel een disciplinaire straf mogelijk is. Volgens het Brusselse hof is dat een verschoningsgrond die elke strafrechtelijke vervolging in de weg staat. De zaak van Vandenbroucke kwam begin 2002 aan het rollen toen de politie bij hem thuis ver schillende dopingproducten aan trof waaronder epo en aranesp. Hij werd daarop door de discipli naire commissie van de Belgische Wielerbond (KBWB) zes maan den geschorst. Naast deze sanctie startte het par ket van Dendermonde bovendien een strafrechtelijke procedure, waardoor de renner zich moest verantwoorden voor de correctio nele rechtbank. Zowel in eerste aanleg als in be roep kreeg Vandenbroucke onge lijk, maar in cassatie volgde de rechter hem wel. Daarop moest de zaak opnieuw behandeld worden voor het hof van beroep in Brus sel, waar 'VdB' nu definitief werd vrijgesproken. door jan Dagevos DUBLIN - Het Nederlands amateur voetbalteam heeft gisteravond de vriendschappelijke interland tegen Ierland verloren. Oranje ging in Dublin met 3-2 onderuit. Bij Nederland speelden de Zeeuw en Istvan Bakx (Hoek) en John Schot (Kloetinge) mee. De laatste speelde een volledige wedstrijd, Bakx kwam 70 minuten in actie. Nederland nam in Dublin de lei ding, maar zag de Ieren vervolgens het heft in handen nemen en op 2-1 komen. Oranje toonde hierna veerkracht en dwong de gelijkma ker af Toen iedereen zich al ver- zoend had met een gelijkspel, sloe gen de Ieren alsnog toe. „Voetbal lend waren we beter", vond lohn Schot, „maar de Ieren maakten drie goals uit spelhervattingen." AZ-trainer Louis van Gaal mist tal van spelers voor het duel met Newcastle United. De inzetbaarheid van Barry Opdam (linksvoor) is nog onzeker. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41