Zeeland staat vol met verhalen NU LUXAFLEX 1 EURO PER CM 'Zwembad Tholen langer open' Veerse verder in voorleeswedstrijd W PZC Donderdag 15 maart 2007 27 WODNATELIER VOUWGORDIJNEN HOOGTE BREEDTE Motorrijdster gewond in 's-Heer Arendskerke •s-HEER arendskerke - Een twintig jarige motorrijdster uit de gemeen te Borsele is gistermiddag rond half drie op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Arendskerke gewond ge raakt bij een aanrijding. De vrouw reed op haar motor over de Nieuwe Rijksweg en had te laat in de gaten dat haar voor ganger, een 71-jarige automobilist uit Goes, afremde voor afslaand verkeer. Ze kon zelf niet meer rem men en botste daardoor achterop de auto. Ze is met verwondingen aan ar men, gezicht en nek overgebracht haar het ziekenhuis in Goes. Openbare repetitie jeugdorkest Onda middelburg - Het jeugdorkest van brassband Onda geeft morgen een gratis openbare repetitie. Deze duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Be zoekers kunnen komen kijken hoe het er aan toegaat bij een repetitie en naderhand vragen stellen. De avond is speciaal bedoeld voor jon geren die les hebben aan de mu ziekschool. Geïnteresseerden zijn vanaf 18.30 uur welkom in wijkge- bouw het Cittershof aan de Citter- straat in Sint Laurens. GRATIS TOEGANG www.wonlT19eApo.nl zeeland sint-Maartensdijk - De zwemba den in Tholen en Sint-Maartens dijk moeten vaker open, vindt de lokale WD-fractie. Vooral het feit dat de baden tus sen de middag een half uur dicht gaan, is de liberalen een doorn in het oog. De badmeesters gaan dan middelburg - Duidelijk en niet te snel spreken, niet opdreunen en re gelmatig de zaal in kijken om con tact te houden met het publiek. Het zijn enkele onderdelen waar op Annasophie Parinussa van ba sisschool 't Veer in Veere is giste ren zeer hoog scoorde. Tijdens de halve finale van Nationale Voor leeswedstrijd Walcheren in de Middelburgse bibliotheek nam ze het gisteren op tegen negen ande re leerlingen. De Veerse leerlinge eindigde als eerste. Voor Floor lan sen van de Vossenburg (Middel burg) en Kiki van de Hamer (Cy- pressenhof, Middelburg). Een week geleden scoorde Iris Flip- se van De Lichtstraal Westkapel- le) het beste tijdens de andere hal ve finale. De beide leerlingen ne men het zaterdag 14 april tegen el kaar op tijdens de Zeeuwse finale. De winnaar mag woensdag 23 mei als Zeeuws vertegenwoordiger naar de landelijke vooorleesfinale in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. lunchen. Bezoekers mogen alleen de baden niet in. „Onzinnig", meent raadslid E. Frigge. „Juist op dat tijdstip is het zo ongeveer het warmst. Dan willen de kinderen lekker het water in kunnen." De WD pleit ook voor een ruim ere openstelling op zondag. Magazine over vijftig jaar Porgy en Bess terneuzen - Vanaf deze week is het speciale magazine te koop dat is gemaakt in het kader van vijftig jaar jazz- en bluescafé Porgy en Bess in Terneuzen. Het sluit nauw aan bij het jubileumprogramma in april en verschaft ook achtergron den. Het magazine is voor 7,50 eu ro te koop bij de regionale boek handels. De feestmaand wordt donderdag 5 april geopend in het Scheldetheater, met bijdragen van onder anderen Toots Thielemans, Greetje Kauffeld, Jules Deelder en Bart Chabot. Zeeuws hondenteam wint WK in Engeland terneuzen - Op de Crufts Dogs Show 2007 in Birmingham heeft een Nederlands team met vijf bor der collies de eerste prijs in de cate gorie obedience (gehoorzaam heid) gewonnen. Vier van de vijf baasjes komen uit Zeeland. De honden moesten op de show ze ven proeven afleggen, waaronder het afleggen van een parcours. Eén van de deelnemers, P. van de Vel de uit Terneuzen, is erg blij met de eerste plek. „We doen al vier jaar mee. Dit is de eerste keer dat we hebben gewonnen." het Middelburgse stadhuis staan. Er is onder meer een collectie ze- foto Lex de Meester Peter Sijnke van het Zeeuws Archief maakt een beschrijving van alle voorwerpen die in ventiende-eeuws porselein. iidee Ufe and Livrei 16,17 en 18 maart 2007 VR. 10.00 - JtW UUR Et! ZA./ZO 1 16:00 18.00. UUR VVUI It/! I in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29