Zeeland PZC Scepsis over sloopplannen Kaalslag pompstation goed voor de natuur WALCHEREN 36 en 37 25 39 Schoolbestuur Domburg sust Gebroederlijk Een bloemetje met een boodschap Twee dagen Accordeonslag in Vlissingen AZ acht zich nog niet geheel kansloos Donderdag 15 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl l'Escaut belooft t op met bewoners te praten over hun woonwensen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Tegen de sloopplan nen van l'Escaut bestaat stevig ver zet in Vlissingen. Niet alleen bij be woners, maar ook bij buurtraden. Zelfs de huurdersvereniging is ei genlijk nog steeds tegen slopen. Samen met Woningstichting Wal cheren en de gemeente Vlissingen heeft woningcorporatie l'Escaut af gesproken wat ze de komende drie jaar van plan is in Vlissingen. Dat is onder meer slopen. In totaal 576 huizen in de Oude Stad, Paauwen- burg, het Middengebied en Sou burg gaan tegen de grond. Er komt nieuwbouw voor ouderen voor te rug, die voldoet aan huidige nor men. Eengezinswoningen die ver volgens door doorstroming vrijko men, zijn voor starters. Bij het opstellen van dat akkoord zat ook de huurdersvereniging van l'Escaut aan tafel. „En wij zijn niet over een nacht ijs gegaan", waar schuwt voorzitter C. Zuijdweg. Hij was het absoluut niet eens met het plan om te slopen. „Dat doe je pas als een huis niet meer te verhu ren valt. Dat betwijfelen wij. Bo vendien: bewoners zijn toch tevre den? Slopen is zo'n vreselijke in greep. Ze komen aan je thuis." Toch zette hij zijn handtekening. „Omdat we een goed sociaal plan konden afspreken. Maar we weten nu al dat bewoners van de Woningcorporatie l'Escaut gaat 576 huizen slopen in de gemeen te Vlissingen. Er komt nieuw bouw voor terug. Buurtplatforms vrezen dat de huur zal stijgen. Hudsonstraat het verdommen om hun huizen te verlaten." Het Dorpsplatform Oost-Souburg noemt het 'nogal wat'. Voorzitter P. Steketee: „Ik denk dat bewoners kwaad zijn. Dat begrijp ik, zeker als ik zie dat de boel al bijna be klonken is. In april neemt de raad een besluit en pas daarna zijn er bewonersbijeenkomsten." Wat gebeurt er met de huurprijs, vraagt H. van Vlimmeren van de Wijkraad Paauwenburg zich hard op af „Die zal wel stijgen. Anders om heb ik het nog nooit gezien." Er is nog genoeg te krijgen in de goedkope prijsklasse, verdedigt di recteur J. van Beekhuizen van l'Es caut. „Voor de nieuwbouw krijgen 65-plussers huurgewenning, voor hen groeit de huurprijs in vijfjaar naar het nieuwe niveau. 75-plus- sers hoeven niet extra te betalen." Mensen komen niet van de een op de andere dag op straat te staan, verzekert Van Beekhuizen. „Ieder een heeft anderhalf jaar de tijd. We gaan met elke bewoner apart in gesprek over waar ze willen wo nen." pagina 26: doe mij maar een flat in de Schutterijstraat door Henk Postma domburg - De verplaatsing van ba sisschool De Golfslag in Domburg stuit op zoveel verzet dat het ge meentebestuur zich ernstig zorgen maakt. Wethouder W. van Taten- hove (CDA) wil samen met het schoolbestuur bekijken hoe de be volking kan worden gesust. Het is de bedoeling dat de school aan de Singel, liefst volgend jaar al, verhuist naar nieuwbouw op het oude voetbalveld bij de Roosjes- weg. De stadsraad verzet zich daar tegen. Die pleit voor nieuwbouw op de huidige plek. Omwonenden van het oude voetbalveld, dat nu nog druk in gebruik is als openba re speelplek, dreigen tegen de komst van de school in beroep te gaan. Maar het schoolbestuur be schouwt het voetbalveld als ideale nieuwbouwplek. De school kan er gecombineerd worden met sociale voorzieningen, inclusief publieke speelplekken. De huidige locatie heeft afgedaan. Er is daar, vlakbij de horeca, te veel vandalisme. „Je moet er de wiet en condooms van het schoolplein vegen." jfri.ixrmmp'wr> -yrzmm Tip? redactie@pzc.nl Op die verpleegafdeling van Zie kenhuis Walcheren konden de zaalgenoten het best vinden. Ge meenschappelijk gedragen onge mak schept een band, ervoer die Vlissingse patiënt. In die sfeer werd Oom Sjaak, zo als de behandelend specialist de nieuwe kamergenoot introduceer de, gebroederlijk ontvangen. Oom Sjaak bleek aangenaam ge zelschap. Veel gevaren, heel de wereld overgereisd, maar in zijn nadagen af en toe de weg kwijt. Die nacht voelde de Vlissinger ge schud aan zijn schouder, 't Was Oom Sjaak. „je ligt in mijn bed!", waarschuw de die. „Welnee, jij ligt hiernaast!" wuif de de slaperige Vlissinger. „Nou goed", vond Oom Sjaak. „Schuif dan 'ns een stukkie op!" Staatsbosbeheer pas achteraf gekend in omstreden graafwerk. door Henk Postma klein valkenisse - Staatsbosbe heer was niet gekend in de omstre den graafwerkzaamheden rond het voormalige waterpompstation achter de duinen bij Klein Valke nisse. Dat had wel moeten gebeu ren. Maar een ramp is dat niet, zegt boswachter R Keuning van Staatsbosbeheer. Integendeel, vol gens hem leiden de werkzaamhe den uiteindelijk tot verrijking van de natuur. Staatsbosbeheer zal dat rapporte ren aan de gemeente Veere, die de graafwerkzaamheden liet stilleg gen omdat verzuimd zou zijn er vergunning voor aan te vragen. De werkzaamheden horen bij de ver bouwing van het pompstation tot luxe landhuis. Eigenaar G. Lokerse uit Dishoek heeft het beste voor met het na tuurgebied, oordeelt boswachter Keuning. „Maar hij is kennelijk wat al te voortvarend, en zonder overleg aan de slag gegaan. Dat in het terrein een diepe put is gegra ven, omgeven door bergen zand, zal de natuur op den duur ten goe de komen." Dat populieren zijn omgehakt is volgens hem evenmin een probleem. Die horen namelijk niet thuis in een duingebied, en nemen de lichtval weg. Uiteinde lijk zal een klimaat ontstaan dat gunstig is voor flora en fauna. Ondertussen zwaait overbuurman A. van der Most met een overeen komst. Die schrijft voor dat er eerst overeenstemming moeten zijn over een herinrichtingsplan. Dat plan is er nog niet. Klopt, be vestigt Keuning. Er moet een plan komen voor een strook van 7 hec tare. Dat toch alvast een put is gegra ven, berust volgens de boswachter op een misverstand. Staatsbosbe heer ging er van uit dat dit gedeel te tot de 'tuin' van het pompsta tion behoorde. Maar dat blijkt niet het geval. De 'tuin', waarin Loker se vrij spel heeft, is vanaf de gevel slechts 20 meter diep. middelburg - Jelte Maljers geeft een bosje tul pen aan Karen Oerlemans. Het is al gauw afgelo pen met het volgen van de les wanneer de bloe- menbezorgers binnenkomen. Leerlingen, maar ook docenten van middelbare scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg konden elkaar gisteren voor een euro een bos tulpen en een kaartje met daarop een persoonlijke boodschap laten bezorgen. „Er wordt al zo veel gedaan met Valentijnsdag, we wilden ook eens iets met de lente doen", vertelt initiatiefneemster Samanta de Bruijn. Na drie jaar is de lente-actie een soort traditie geworden op Nehalennia. Dit jaar zijn bijna zevenhonderd boeketten verstuurd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27