Gilde koopt Nedschroef van beurs Topmanagers hongeren naar macht TEMPUR® HOOFDKUSSEN-WEKEN Beatrix opent nieuwe vestiging sanitairproducent Mega Bed BV W PZC Donderdag 15 maart 2007 1 5 MAASTRICHT - Koningin Beatrix krijgt uitleg van een me- ciële opening van de fabriek. Koninklijke Sphinx maakt dewerker in de nieuwe fabriek van sanitairproducent Sp- baden, douches en toiletten. Het bedrijf is onderdeel hinx in Maastricht. De vorstin verrichtte gisteren de offi- van de multinational Sanitec Corporation. foto anp Amsterdam - Macht is de belang rijkste drijfveer voor Nederlandse topmanagers. Geld is minder be langrijk, zolang ze maar meer ver dienen dan hun collega's bij de concurrent. Dit blijkt uit onderzoek van psy choloog en bedrijfskundige Ber Da- men. Hij vroeg zeventig topmana gers uit het bedrijfsleven naar hun drijfveren. Damen is op dit onder- Lonen stijgen het hardst in China zeist - De lonen stijgen komend jaar het hatdst in China. Op de tweede plaats komt India. Werkne mers in de Verenigde Arabische Emiraten zijn het slechtst af Dat blijkt uit het Global Pay Day rap port van de Hay Group, dat giste ren is gepubliceerd. In het rapport voorspelt de groep de salarisstij ging in 67 landen. De Chinezen gaan er komend jaar naar verwachting 8 tot 9 procent op vooruit. Voor Nederland ver wacht de Hay Group een salaris groei van ongeveer 2 procent. Daar mee komt het op de 27e plaats. Ook in Oost-Europa vertonen de lonen en flink stijgende lijn. SNS Reaal verwacht dit jaar grote overname utrecht - Bankverzekeraar SNS Reaal doet dit jaar 'zeer waarschijn lijk' een belangrijke overname van een Nederlands bank- of verzeke ringsbedrijf. Dat zei bestuursvoor zitter Sjoerd van Keulen gisteren bij presentatie van de jaarcijfers. Het kapitaal voor een acquisitie is volgens Van Keulen aanwezig. De Utrechtse bankverzekeraar heeft ongeveer 400 miljoen euro be schikbaar voor overnames. Voor grotere acquisities houdt SNS Re aal de mogelijkheid open om nieu we aandelen uit te geven. De netto winst van bankverzekeraar SNS Reaal is vorig met 14,9 procent ge groeid tot 371 miljoen euro. zoek gepromoveerd aan de Univer siteit van Amsterdam. Managers ontkenden steevast dat macht een drijfveer is, maar in vraaggesprekken kwam machtswel lust alsnog aan de oppervlakte. De promovendus onderzocht ook hoe managers omgaan met hun macht. Hij kwam tot de conclusie dat de leiders van succesvolle be drijven op een sociale manier ABP verdubbelt belang in microkredieten heerlen - Het pensioenfonds ABP voor ambtenaren en onderwijzers heeft zijn belang in microkredie ten verdubbeld tot 20 miljoen eu ro. Dat maakte het ABP gisteren bekend. Het is nu naar eigen zeg gen een van de grootste beleggers in microkredieten in Nederland. Microkredieten zijn kleine lenin gen die verstrekt worden aan on dernemers in ontwikkelingslan den. Het ABP investeert sinds 2005 in dergelijke leningen. Het be schouwt ze als een aantrekkelijke belegging op de lange termijn. Ze leveren redelijk rendement op en zijn nauwelijks gevoelig voor ont wikkelingen als rente en inflatie. EC ontdekt kartel bij fabrikanten vlak glas brussel - Fabrikanten van vlak glas hebben jarenlang verboden prijsafspraken gemaakt. Dat heeft Europees Commissaris Neelie Kroes gisteren gezegd. Het vlakke glas wordt onder meer gebruikt voor ramen in de bouw. De bedrijven, waaronder het Bel gische Glaverbel, hebben getracht de onderlinge concurrentie te ver minderen door de afspraken. De diensten deden in februari 2005 al invallen bij fabrikanten in België, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Zweden en Italië. De bedrijven hebben twee maanden de tijd om te reageren. Daarna stelt de Euro pese Commissie een boete vast. macht uitoefenen. „Zij zetten hun macht in voor het algemeen be lang," zegt Damen. Minder succes volle managers gebruiken hun macht ter meerdere eer en glorie van zichzelf en zijn geneigd zich te omringen door statussymbolen. Managers hebben weinig behoefte ergens bij te horen en hechten niet aan geborgenheid en emotio nele steun. Investeerder betaalt 258 miljoen voor schroevenfabrikant. helmond - De meer dan honderd jaar oude schroevenproducent Nedschroef wordt deze zomer van de beurs gehaald. Investeringsmaat schappij Gilde Buy Out Partners biedt 258 miljoen euro voor het be drijf uit Helmond, dat vooral za ken doet in de auto-industrie. Daarmee komt een einde aan de twintig jaar lange notering van Nedschroef aan de beurs van Am sterdam. „We zijn heel tevreden met dit bod", aldus Nedschroef-topman Chris Mezger gisteren in een toe lichting. Nedschroef werd de laat ste jaren door zakenbanken al ge tipt als mogelijke overnamekandi daat. Volgens Mezger is het voorge nomen bod van Gilde het eerste se rieuze geweest. „Met Gilde halen we een kapitaal krachtige investeerder in huis die veel expertise heeft in het doen van grote overnames", aldus Mez ger. Die kennis kan Nedschroef Nedschroef wil de expertise van Gilde gebruiken om grote overna mes te doen. Op die manier zou het zijn marktaandeel in de auto industrie kunnen vergroten. goed gebruiken. Het Helmondse bedrijf wil volgend jaar een omzet halen van 600 miljoen euro, onder meer door andere bedrijven te ko pen. „Het is een illusie om te den ken dat je dat op eigen kracht kan doen", zei Mezger. Vorig jaar bleef de omzet steken op ruim 413 mil joen euro. De afgelopen jaren herstelde Ned schroef zich van een aantal magere jaren. Zo werden in 2001 180 ba nen geschrapt om de kosten te drukken. Tegenwoordig telt het be drijf ongeveer 1650 werknemers. Het meest wordt verdiend met de fabricage van bevestigingsmidde len zoals bouten, moeren en schroeven voor de auto-industrie. Deze divisie is goed voor bijna 90 procent van de omzet. Daarnaast heeft Nedschroef een divisie die ge reedschappen en machines voor de schroevenproductie maakt. Het ambitieuze groeiplan mar keert een ommekeer voor de on derneming. Nedschroef gaat terug tot 1894, toen het begon als fabrikant van klinknagels voor de scheepsbouw. In 1987 ging het bedrijf uit Hel mond naar de beurs en telt inmid dels wereldwijd twaalf vestigin gen. In 1994 kreeg Nedschroef ter gelegenheid van zijn honderdjari ge bestaan het predikaat 'Konink lijk' verleend. Nü GRATIS hoofdkussen bij aanschaf van een TEMPUR Combimatras! TIP: Onze kussens kunnen ook worden uitgeprobeerd. Viaag uw adviseur naar het Test-kussen programma. ACTIEPERIODE: 1 maart t/'m 31 maart 330/ Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer OOST - SOUBURG Paspoortstraat 32-34 4388 BH KAPELLE Kloosterpoort 7-9 4321 SN www.megabed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15