Noord-Korea als model voor Iran Bewon< de ruim 100 BOSCH Service in zomerse sferen! Bosch Car Service Goes 1 O Donderdag 15 maart 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Politiek kliekje Twee dagen voor de verkiezingen werd in de PZC van 5 maart ge meld dat de voorzieningen in het basispakket van de zorgverzekerin gen verder werden teruggenomen. Fijn is dat! Het politieke kliekje in Den Haag vond het blijkbaar niet eens nodig om de verkiezingen voor de Provinciale Staten af te wachten. Geen wonder dat de burgers zo weinig belangstelling voor de poli tiek hebben en zeker voor de nu achter ons liggende verkiezingen. Bovengenoemde kliek heeft zich helemaal geen moeite gegeven! Het kabinet niet! De Eerste Kamer niet en ook de tweede Kamer niet, om van de politieke partijen maar te zwijgen. Wat denken deze lie den eigenlijk van hun landgeno ten? Wie van ons heeft überhaupt iets exacts over de doelen van de partijen gehoord? Volgens mijn mening zou er een burgervereniging (geen partij) moeten komen die deze politiek voor de rechter brengt. Verder is het absoluut noodzakelijk dat er op ieder bestuurlijk niveau een re ferendum mogenlijk is. De burger is niet zo dom als het politiek kliekje wel meent. Slechts een keer in de vier jaren naar de stembus te mogen gaan, getuigt van een verouderde me ning over dat wat democratie is. Ulrich Eikeleboom Wibautlaan 23, Vlissingen De dictator PZC 2 maart: Kabinet nodigt alle Nederlanders uit om mee te den ken. Daar ben ik gaarne toe bereid. Maar dat denken bestaat er voor mij uit, na te gaan wat dit kabinet voor ons Nederlanders in petto heeft. En dat vervult mij met grote angst voor de toekomst. De pre mier Jan Peter Balkenende (een Christen Democraat) komt niet als een democraat naar voren, maar als een wolfin schaapskleren, 'een dictator'. Alle moties van de oppo sitie naar de prullenbak verwijzen, is zijn eerste actie. Waaronder een parlementair onderzoek naar de rol van Nederland in de oorlog Conflict met Westen over gevreesd nucleair programma muurvast. door Carel Goseling TEHERAN - President Mahmoud Ahmadinejad van Iran wü de VN-Veiligheidsraad toespreken om de wereld ervan te overtuigen dat het Iraanse nucleaire program ma echt vredelievend is. Het staats hoofd tegenhouden zou wel erg onbeleefd zijn, maar of zijn woor den veel zullen helpen is de vraag. Al weken praten de VS, Rusland, China, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland over nieuwe straf maatregelen tegen Teheran, nu het land niet voor 23 februari is ge stopt met uraniumverrijking. Tëberan, wü'pi"4ten ^ls dc ei?, ver met Irak. Ook de kwestie van de dubbele paspoorten -waarvan 60 procent van de Nederlanders vindt dat dat niet kan als je staats secretaris wilt worden - gaat naar de prullenbak. Samen met de vi ce-premier Bos en fractievoorzit ter van PvdA worden fractieleden dermate onder druk gezet dat ze hun geweten en geloofwaardig heid als kamerleden aan de kant zetten en tegenstemmen op een voorstel. Ik, Nederlands staatsbur ger, nodig het kabinet uit, met ons democratische burgers mee te den ken hoe het wel moet. D. Meijer Burg.Stemerdinglaan 93, Oost-Souburg valt dat het stopt met uraniumver rijking. Het Westen, gesteund door Peking en Moskou, wil eerst een gebaar van goede wil zien. Iran moet vertrouwen herwinnen. Zo lang Teheran dat niet doet, wordt de druk opgevoerd. Het beeld doet denken aan het geval Noord-Korea. Het regime daar startte ook een eigen nucleaire in dustrie. Het werd door het Wes ten met strafmaatregelen opgeza deld, een beleid dat weerklank vond in Rusland en China. Er was echter een belangrijk verschil. Met Noord-Korea werd gesproken door een forum van vijf landen: Rusland, China, Japan, Zuid-Korea en de VS. Een mix van vrienden en vijanden. Het beraad ging met horten en stoten maar had uitein delijk resultaat. Noord-Korea* zë^ Politieschot Een motoragent heeft een man doodgeschoten (PZC, 12 maart), nadat de agent met een mes be dreigd schijnt te zijn. Wat ik maar niet snap, is dat de man met het mes toch wel zal hebben begrepen dat hij geen schijn van kans heeft als er een revolver op hem gericht wordt. Maar wat ik nog minder snap is dat als de man met het mes toch aanstalten heeft gemaakt om aan te vallen, dat de agent in kwestie niet gewoon op zijn be nen heeft geschoten. Dat zou toch gewoon voldoende zijn geweest om de man met het mes te elimi- de vorige maand toe zijn nucleair programma te zullen afbouwen in ruil voor financiële, economische en technologische hulp, alsmede veiligheidsgaranties. Over de kwes- tie-Iran praat de hele wereld mee. Geen wonder dat Teheran het ge voel krijgt met de rug tegen de muur te worden gedrukt. Iran bijt van zich af Tot nu toe al leen in verbale zin, alhoewel het militaire apparaat ook voortdu rend in opperste staat van paraat heid wordt gebracht. Als wordt uit gegaan van het recht van Iran op kernenergie voor vreedzaam ge bruik, en vooralsnog wordt afge zien van strafmaatregelen, kan een klimaat ontstaan waarbinnen de Iraanse kwestie opgelost wordt. Zonder gezichtsverlies voor welke partij dan ook. GPD neren. Ik kan mij niet onttrekken aan de gedachte dat de agent niet erg slim heeft gehandeld en mis schien wel overdreven angstig of paniekerig is geweest. We gaan hoop ik in Nederland niet de kant op van het Wilde Westen. H. Boer Westerzicht 445, Vlissingen Diabetes 2 Ik wil even inhaken op het stukje van C. Colijn Sandee (13-03) en het artikel van minister Klink over diabetes (9-03). Omdat er een nieu- UW MENING André van Mierlo uit Middelburg schrijft: „Ik vind het haar goed recht, maar hierdoor wordt wel het feit onderbelicht dat mensen in haar omgeving haar maatschap pelijke kwaliteiten zo waarderen dat ze de moeite nemen een aan vraag in te dienen voor het verle nen van een onderscheiding. Per slot is de naam 'koninklijke onder scheiding' ook maar 'n naam en wordt de lading meer gedekt door de waardering van haar omgeving die uit de toekenning spreekt. Haar uitspraak dat men de plicht heeft om met talenten te moeten woekeren, vind ik op zijn minst we minister voor gezondheid is ge komen, minister Klink, die niet goed weet wat diabetes is. Ik heb al 45 jaar hele zware diabetes. Pa tiënten moeten dag en nacht bloedsuikers meten en regelmatig insuline spuiten. Je moet zwaar dieet houden. Zorg ik dan slecht voor mijzelf? Ik zou een lans wil len breken voor alle diabetes pa tiënten. Het is niet onze schuld dat we ziek worden!! Een nauwkeuriger berichtgeving zou recht doen aan deze groep mensen. Uitzicht voor onze men sen is er niet, want beter worden kunnen we niet. We moeten regel matig naar een arts. Ik wil minister Klink er op wijzen dat de zorg en medicatie voor dia betes en alle chronisch zieken be houden moeten blijven! F. van der Bliek Oudelandseweg 11, Oud-Sabbinge Kernenergie In de PZC van 12-03 heb ik com mentaar geleverd op het artikel van Rinus Antonisse over de plan nen van Delta om na een proefuit- voering een getijcentrale van 60 tot 70 megawatt te bouwen. Inmid dels heb ik met Delta contact ge had. De genoemde 'opwekking' van 60 tot 70 megawatt is het geïn stalleerde vermogen en niet zoals ik eerst aannam de productie in megawattjaar. Delta verwacht dat door technische ontwikkelingen aan waterturbines een productie factor van 30% mogelijk wordt. De stroomlevering is dus 18 tot 21 me gawattjaar; hetgeen 'vergelijkbaar' is met de stroombehoefte van 45.000 tot 52.000 huishoudens en niet zoals de verslaggever beweer de 180.000 huishoudens. Het is dus een zeer klein project vergeleken met de 850 megawatt voor de nieuwe Sloecentrale! Het is ook dringend noodzakelijk dat Nederland zijn productiemiddelen voor elektriciteit verder uitbreidt met de bouw van een tweede kern centrale. Anders moet steeds meer groene stroom geïmporteerd wor den. Dat is waar Delta de prioritei ten moet leggen, want het zal naar verwachting nog 30 jaar duren voordat de eerste kernfiisiecentra- les in bedrijf gaan. Mensen die beweren dat er vol doende duurzame elektriciteitsop wekking ook zonder kernenergie mogelijk is, die moeten dat maar eens glashelder onderbouwen. A.Lafeber Sleedoornlaan 3, Burgh-Haamstede wat hoogdravend." Vier van de eer ste vijf respondenten via www.pzc.nl vinden dat je een lint je moet kunnen weigeren. Ze gaan ervan uit dat Van der Giesen goe de redenen heeft. Bovendien past het wel bij D66, die de macht van de koningin wil inperken. Twee schrijven dat ze het zouden toejui chen als anderen haar voorbeeld volgen. Een inzender vindt dat ze had kun nen weten dat ze een lintje zou krijgen. „Weiger je op het mo ment suprème, dan zegt dat iets over de verhouding met de fami lie." 1 -J3, -J 3 au 'B //Jiiiiri <düü7 sm jm m,'!fjMMcajjMijga jF Een hap)ef een snapje en de Zeeuwse Herman den Bleiker. - '40^ 7 'v. I -V ''ÈF" Dirk Dronkersweg 15a do.: 14.00 - 21.00 u. (tegenover de BP) vr.: 10.00 - 20.00 u. 4462 GA Goes za.: 10.00 - 18.00 u. Tel.: 0113 - 273665 ,4 I ledereen heeft de plicht met talenten te woekeren. Dat is niet iets dat hoeft te worden beloond. Vertrekkend D66-Statenlid Jikkie van der Giessen gebruikte dat argument om af te zien van de koninklijke onderscheiding. Lezers reageren op de stelling: Een koninklijke onderscheiding weiger je niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10