Meningen Proef het voorjaar! Internet is bijna niet plat te leggen PZC Woensdag 14 maart 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Warme maaltijd Mijn eerste gedachte was: wat triest na het lezen van artikel Ein de aan warme maaltijd (PZC 9 maart). Dan staat er mensen moe ten zelf eten opwarmen in magne tron. Dat woord 'moeten' klinkt wat on vriendelijk en alsof iedereen een magnetron heeft. Mijn vader had een hekel aan een telefoon: 'dat akelige gemauw door zon ding', zei hij dan. Wij, 4 kinderen aan hang, haalden het niet in ons hoofd om tegen pa te zeggen: „U moet een telefoon aanschaffen." Als hij iemand nodig had, deed hij een krant achter het raam. De buurt kende zijn signaal en dan kwam er altijd hulp. En gelukkig kreeg hij nog een maaltijd van ta- feltje-dek-je. Toen was geluk nog heel gewoon. J. Slingerland-Memelink Valeriusstraat 1, Veere Muzeeum Deel van personeel Muzeem moet weg (PZC, 09-03). Voor het Mu zeeum een ongelukkig tijdstip in dit De Ruyterjaar. Gedupeerd me dewerker R. Snoep vertelt dat De Ruyter tijdens de tocht naar Chatham 'op zijn nest lag'. Heer Snoep, leest u eens mee als u wil. Op de bladzijde na de plaatjes in het boek 'Rechterhand van Neder land', door R. Prud'homme van Reine. 'Op de ochtend van die glo rieuze dag...', tot 'Eens te meer toont dit het belang aan van De Ruyters aanwezigheid tijdens de acties bij Chatham 23 juni'. In de biografie van D. Barreveld staat op bladzijde 233; 'De Ruyter klimt op een gegeven moment zelfs aan boord van een brander om persoonlijk leiding te geven aan de operatie'. (Brander schip gevuld met teer en explosieven. Be manning verlaat het schip na de lonten van de kruitvaten te heb ben aangestoken. D. Roos jr. Boterbloemlaan 32, Vlissingen Olie en macht In zijn artikel 'Geloof als wapen in de strijd om olie en macht' (PZC 10-3) vergelijkt Joep Trommelen de sjiieten met katholieken, met nadruk op hiërarchie en luisteren naar de paus en ayatollahs. Ook zouden sjiieten en soennieten broeders willen blijven. Waarom zo'n vergelijking? Deze bevordert niet de broeder schap tussen katholieken en pro testanten. Als we vergelijken, dan zie ik meer overeenkomst tussen soennieten en katholieken, die bei de kort bij de oorsprong Moham med respectievelijk Petrus zijn ge bleven. De protestanten lijken meer op de sjiieten vanwege rebellie tegen hun vaders. Zij zouden een meer rechtstreekse band met God res pectievelijk Allah hebben? De sjiie ten gehoorzaamden Ali en de pro testanten Luther en Calvijn, die ook niet onberispelijk bleken. Laten eerst katholieken en protes tanten broeders zijn, om samen te gen de islam te getuigen van Golgotha en Koning Jezus! Is het niet juist de ondoorgrondelijke Is lam die Golgotha ontkent en poli tiek en terreur misbruikt als wa pens en niet andersom (Tromme len). In de moskee wordt gelukkig niet gevochten! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Drugsbeleid Terneuzen In de PZC van 08-03 werden de le zers vergast op een analyse van het drugsbeleid in Terneuzen van de hand van Conny van Gremberghe. Daarin pleit hij voor het verplaat sen van koffieshops naar het bui tengebied. Hij is verklaard voorstander van het gedoogbeleid van de gemeente Terneuzen. Waarom moeten wij eigenlijk koffieshops gedogen die vrijwel uitsluitend in een buiten landse behoefte voorzien? Ook bij verplaatsing naar het buitengebied zullen deze drugs-verkooppunten bronnen van hardnekkige overlast blijven waartegen Lonink/van Schaik zoals bekend weigeren maatregelen te nemen. De Terneuzense raad kan in april maar één verstandig besluit ne men: ontmantelen die handel, dus inderdaad de oorzaak bestrijden. En van Gremberghe kan zich mis schien bezig houden met taken waarvoor hij, naar ik veronderstel, is aangenomen: nieuwsgaring en analyseren, en wel op een objectie ve wijze. Dat is kennelijk al moeilijk ge noeg. Als hij die objectiviteit weet te betrachten, hoeft hij zich ook niet op badinerende wijze uit te Ia- ten over christelijke groeperingen in de samenleving. F. Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil Violen in salim hanging basket Viola cornuta. Kleinbloemige violen. Potmaat 24 cm. WÊÊÉ Onkruid borstel Voor het verwijderen van onkruid tussen tegels en voegen. rr Kernafval COVRA directeur Codée gebruikt het adres van zijn werkgever voor het geven van zijn persoonlijke mening over mijn bijdrage aan Le zers Schrijven. Klassenbehande- ling? Verkondigt hij, net als Suurmond, werkgevers- of partijstandpunt? Reeds bekend... 'veilig, milieu vriendelijk, geen CO2'. Met partijbelangen en bedrijfsme- ningen verpakt in leugentjes om bestwil draait men leken als u en ik een lucratief rad voor ogen. ')a, maar technici denken over kernaf- valhergebruik'. De realiteit: Lekkerkerk, Griftpark en Vogelmeerpolder werden toege dekt in plaats van schoongemaakt. Stralingsafval blijft ook na de 'eind- berging' tienduizenden jaren ge vaarlijk en aantrekkelijk voor terro risten, hoe diep je het ook weg stopt. Ons nageslacht kan de bewaking hiervan écht niet betalen uit het potje van Codée, dat u en ik bij el kaar betaald hebben en ook is kernenergie één van de meest mi lieu-opwarmende manieren van energie-opwekking. Zouden ze blij zijn met mensen als Suurmond en Codée en met 'onze' stralende na latenschap? E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Schuttershofgebied Het verbaast mij dat raadslid Clij- sen van GroenLinks wel voor de belangen van omwonenden van het Schuttershof gebied opkomt. Dit in het kader van de economi sche vooruitgang van Terneuzen? Waarom laat hij een handjevol mensen uit Westdorpe in de kou staan? Daar laat hij tegen de afspraak in toch toe dat het woonwagencen trum wordt uitgebreid. De centra zouden moeten worden verdeeld over alle kernen van de gemeente Terneuzen maar daar hebben de bestuurders lak aan. Zelfs het bestemmingsplan is onge wijzigd en wat doet Terneuzen: in fo Terneuzen uitgeven en vertellen dat het woonwagencentrum aan de Bernardstraat wordt uitgebreid. Hoe ze het willen, is nog onbe kend en hoe duur alles is durven ze niet eens te vertellen. Wat zijn afspraken rondom ge meentelijk beleid nog waard als het toch van tafel wordt geveegd als het de bestuurders beter uit komt? C. Riemens Terneuzensestraat 54, Zaamslag Al Qaeda slaagde er niet in een knooppunt in Londen uit te schakelen. den haag - Al Qaeda had een in- ternet-knooppunt in Londen plat willen leggen met een aanslag. Dat is voorkomen. Maar komen we door zo'n aanslag in de knel? „Als internet 15 minuten plat ligt, staat iedereen op zijn achterste be nen. We zijn er superafhankelijk van. Veel bedrijven verkopen via internet," zegt hoogleraar compu terbeveiliging Bart lacobs van de Radboud Universiteit in Nijme gen. „Maar internet is robuust. Als er één verbinding niet werkt, moet een ander het overnemen. )e zorgt dus dat er verschillende rou tes zijn. Vergelijk het met het we gennet: er is niet één snelweg in Nederland maar er zijn verschillen de routes om van A naar B te ko men." Internetverbindingen lopen via (transatlantische) kabels. Die komen samen in diverse knoop punten: datacenters. Volgens de Britse politie was een groot knoop punt in Londen, Telehouse Euro pe, een doelwit van de terroristen organisatie Al Qaeda. De aanslag is verijdeld. Volgens de politie wil den ze het datacenter infiltreren om het van binnenuit op te bla zen. Telehouse Europe is een van de grootste internet-knooppunten van Europa en biedt onderdak aan de servers van meerdere internet- providers. In Nederland zijn vijf in- ternetknooppunten: twee in Am sterdam, een in Groningen, in En schede en Leeuwarden. Die heb ben weer verschillende locaties waar de infrastructuur staat. Daar kom je niet zo maar binnen, fysiek noch elektronisch, zegt een woord- 'Intemet is robuust. Als één verbinding niet werkt, neemt een andere het over' voerder van het ministerie van Economische Zaken. Bedrijven zijn in eerste instantie verantwoor delijk voor hun eigen bescher ming. Economische Zaken maakt regelmatig risico-analyses van drei gingen waar zij hun voordeel mee kunnen doen, aldus de woorvoer- der. „Als een van de internet- knooppunten zou uitvallen, kan dat wellicht leiden tot verminde ring van het internetverkeer maar het zal niet leiden tot uitval van al het Nederlandse internetver- keerk." Wat de schade zal zijn als dat gebeurt, is moeilijk te schatten. „Elke expert zal een ander cijfer ge ven. Maar de schade kan wel op lopen gezien onze toenemende af hankelijkheid van internet." Am sterdam Internet Exchange is in Nederland de grootste organisatie die internet-netwerken met elkaar verbindt. „De economische im pact van een internetaanval is ge ring," zegt woordvoerster Cara Mascini. „Als er een netwerk uit valt, neemt een ander de doorvoer van gegevens over. Het virtuele le ven wordt wat trager maar het zal niet verdwijnen. Aan e-mail merk je dat niet, die blijft het doen. Het downloaden van films duurt wel langer," zegt Mascini. „Als de appa ratuur op één locatie wordt ver nield, kan het wel zijn dat websi tes van kleinere partijen verdwij nen." Grotere partijen hebben meestal hun risico gespreid, die hebben diverse routes naar diverse locaties. De datacenters zelf, daar kom je niet zo maar in, zegt Masci ni. „Ie moet aangemeld zijn. En er zijn bijvoorbeeld sluisjes die men sen wegen voor en na het bezoek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9