China slaat boerenprotest neer paus houdt Duitsland wil jeugd vast aan celibaat alcoholvrij houden 'Generaal Iran is niet overgelopen' 29,50 SPECIAL GO-KART DAY Advocaten op de vuist na ontslag rechter KEUZEMENU: pzc Woensdag 14 maart 2007 7 Kerkvorst grijpt terug op traditie ten koste van moderne aanpak. vaticaanstad - Paus Benedictus XVI houdt vast aan het verplichte priestercelibaat. „Ik bevestig de schoonheid en het belang van een celibatair priesterleven als teken van totale en uitsluitende toewij ding aan Christus, de Kerk en het Koninkrijk van God", schrijft de paus in zijn eerste apostolische ex- hortatie, die gisteren is versche nen. In het document vat Benedictus de resultaten van de bisschoppen synode over de eucharistie samen, die een half jaar na zijn aantreden in april 2005 in het Vaticaan werd gehouden. Tijdens de synode pleit te kardinaal Simonis voor verdere studie naar de mogelijkheid om in geval van nood gehuwde mannen met levenservaring ('viri probati') priester te wijden, maar zijn voor stel kreeg onvoldoende steun. De paus herhaalt dat niet-rooms-katholieken niet tot de communie kunnen worden toege laten. Weliswaar hunkert Benedic tus naar meer eenheid tussen de christenen, maar het respect voor het sacrament verbiedt naar zijn mening rooms-katholieken de eu charistie terug te brengen tot een middel om eenheid tussen de christenen te bereiken. De paus pleit voor meer missen in het Latijn. Vooral bij internationa le bijeenkomsten waaraan mensen uit allerlei landen deelnemen, zou het Latijn veel meer dan nu moe ten worden gebruikt. Sinds het Tweede Vaticaans Conci lie (1962-1965) zijn de meeste mis sen in de volkstaal, al was de mis in het Latijn niet verboden. Alleen de vaste gezangen, zoals het Kyrie, het Gloria en het Sanctus, zijn vaak nog in het Latijn. De paus stelt ook het homohuwe lijk aan de orde. De kerk kan niet anders dan zich verzetten tegen de officiële bevestiging van relaties van twee mensen van hetzelfde ge slacht. Katholieke politici hebben daarom volgens Benedictus de mo rele plicht zich tegen het homohu welijk te verzetten, zoals zij ook abortus en euthanasie moeten af keuren. Paus Benedictus XVI houdt vast aan het verplichte priesterceli baat, pleit voor meer missen in het Latijn en wijst homohuwelijk, abortus en euthanasie af. Ten strijde tegen het onder tieners populaire 'comazuipen'. door onze correspondent Achille Prick berlijn - In de strijd tegen het on der Duitse jongeren populaire 'co mazuipen' of 'wedstrijddrinken', denkt Duitsland aan een algeheel alcoholverbod voor jongeren on der de achttien jaar. Er moet hoe dan ook snel een eind komen aan de 'flatrate-party's', waarbij jonge ren in cafés voor een vast bedrag onbeperkt kunnen innemen. Dat stellen politici van regerings partijen en oppositie in reactie op het lot van de zestienjarige Lukas W. uit Berlijn, die na het drinken van zo'n veertig tot vijftig tequila's al ruim twee weken in coma ligt. De jongen zou hebben deelgeno men aan een avondje 'Kampftrin- islamabad - Een boycot door dui zenden advocaten in Pakistan heeft gisteren geleid tot een ver lamming van het rechtssysteem. Honderden advocaten gingen zelfs op de vuist met de politie, waarbij een aantal gewonden viel. De on lusten ontstonden na het ontslag van de opperrechter Iftikhar Mo hammed Chaudhry. Volgens de ad vocaten wordt hij gestraft vanwege zijn kritiek op de regering. Paki stan heeft, in tegenstelling tot veel islamitische landen, een onafhan kelijk rechtssysteem. Elke bedrei ging daarvan ligt gevoelig. teheran - De Iraanse generaal Ali Reza Asgari is niet overgelopen naar het Westen. Dat heeft zijn vrouw, Ziba, gezegd. De Turkse media berichtten vori ge week over de plotselinge ver dwijning van Asgari, oud-com mandant van de Revolutionaire Garde in Iran en oud-staatssecreta ris van Defensie. Hij zou op 7 fe bruari voor het laatst in Istanboel zijn gezien. ken' (wedstrijddrinken). Hoewel het absolute alcoholverbruik on der Duitse jongeren de laatste ja ren is gedaald, lijkt een kleinere groep steeds meer te drinken. Ma ria Eichhorn, bondsdaglid van de CSU, hoopt daarom dat de Europe se Unie haar plannen doorzet om tot een totaal alcoholverbod te ko men voor jongeren onder de acht tien jaar. Parlementariër voor de Groenen, Harald Terpe, wil net als vrijwel alle andere partijen, in ie der geval een eind maken aan het flatrate-drinken. Daarnaast zou het volgens hem al veel helpen als de huidige wetge ving goed wordt gehandhaafd. Hij doelt onder meer op het verbod Politiek wil een einde aan goed kope drinkfeesten en drinkspelle- tjes, nadat een zestienjarige jon gen na zeker veertig tequila's in coma is geraakt. Onmiddellijk volgden speculaties dat Asgari was overgelopen naar het Westen of was ontvoerd door westerse inlichtingendiensten - uit de VS en/of Israël - vanwege zijn kennis over staatszaken en het atoomprogramma van Iran. Het hoofd van de Iraanse politie beschuldigde het Westen van 'ont voering' en eiste een diepgaand on derzoek van de Turkse autoritei ten naar Asgari's verdwijning. op de verkoop van sterke drank aan jongeren onder de achttien en het verbod om na middernacht nog alcohol aan hen te schenken. Het probleem is dat bijvoorbeeld in de Berlijnse uitgaanswijk Mitte op drieduizend cafés en discothe ken slechts twee controleurs actief zijn. De drinkgelagen zijn al langer een fenomeen, maar zijn de laatste jaren flink toegenomen. Alleen al in Berlijn steeg het aantal tieners dat met een alcoholvergiftiging in het ziekenhuis werd opgenomen van 156 in 2000 naar 274 in 2005. Klaus-Dieter Richter, vice-voorzit- ter van de Berlijnse horecabond, reageert geïrriteerd. „Natuurlijk mag je aan bezoekers onder de achttien geen sterke drank schen ken, dat doet ook bijna niemand. Ik denk dat hier ook een rol is weg gelegd voor ouders. Het overmati ge drinken is vaak een schreeuw om hulp." Mevrouw Asgari liet na een onder houd met de Turkse zaakgelastig de in Teheran weten, dat haar man helemaal niet op 7 februari is verdwenen maar al op 8 of 9 de cember 2006. Hij was toen net van uit Syrië, waar hij voor zaken was, in Istanboel aangekomen. „Op 8 december hebben we nog contact gehad. Op de negende was zijn mobiele telefoon ineens uitgescha keld", aldus Ziba Asgari. Duitser vastgeplakt als kever in teer op dak macdenburc - Een 9t-jarige Duit ser die het lekkende dak van zijn vakantiewoning in Magdenburg met teer aan het bewerken was, is in de smurrie vastgeraakt toen hij 'als een kever op zijn rug' viel. Door de val raakte hij met armen en benen gespreid volledig vastge kleefd. De brandweer wist hem na enkele uren uit zijn benarde posi tie te bevrijden. Gegijzelde Europeanen in Ethiopië zijn vrij londen - Vijf Europeanen die twaalf dagen geleden werden gegij zeld in Ethiopië zijn vrij en zij ver keren in een goede gezondheid. Het gaat om drie Britten, een Itali aans-Britse vrouw en een Franse vrouw die zijn verbonden aan de Britse ambassade in de Ethiopi sche hoofdstad Addis Abeba. De groep werd ontvoerd in de regio Afar. De gijzelnemers zouden plaatselijke rebellen zijn geweest. Wereldbevolking groeit sneller berlijn - De wereldbevolking groeit sneller dan is voorspeld. De Verenigde Naties verwachten dat er in 2050 zeker 9,2 miljard men sen zijn. Dat zijn er 100 miljoen meer dan in de voorspelling uit 2005 en 2,5 miljard meer dan het aantal mensen dat nu de planeet deelt. De aanpassing van de voor spelling is nodig omdat mensen langer leven, vooral in economisch opkomende gebieden in Azië. Tandarts geschopt, gebeten en gelikt brussel - Een op de vier tandart sen in Vlaanderen is wel eens ge slagen, geschopt, gebeten of uitge scholden, zo blijkt uit onderzoek van het Verbond der Vlaamse Tandartsen. „Blijf uit mijn bakkes of ik sla op de uwe", kreeg een tandarts eens te horen. Ook waren er patiënten die zich te buiten gin gen aan gelik aan de vingers. Ook tweede overvaller Nieuw-Zeeland bekent wellington - Ook de tweede man die is aangeklaagd wegens een overval op een Nederlands echt paar op huwelijksreis in Nieuw- Zeeland heeft gisteren bekend. De 27-jarige man heeft toegegeven dat hij de jonggehuwden onder bedrei ging met een vuurwapen heeft ontvoerd, beroofd en de vrouw seksueel heeft misbruikt. Sociale spanningen lopen op in snel veranderend land. door Egbert Stoel hongkong - De Chinese oproerpo litie heeft maandag met veel machtsvertoon bezit genomen van een district in de provincie Hunan in het midden van China. Meer dan zeventienhonderd agen ten en twintig vrachtwagens vol militairen waren er voor nodig om een einde te maken aan vijf dagen van rellen. Daardoor kwam zeker een Chinees om het leven en raak ten tientallen gewond. Ooggetuigen meldden dat confron taties tussen meer dan twintigdui zend ontevreden boeren en de po litie in het dorp Zhushan eindigde in willekeurig optreden van agen ten. Zij sloegen met de wapenstok in op demonstranten. Ook on schuldige voorbijgangers kregen er van langs, meldde het Hong- kongse dagblad South China Mor ning Post gisteren. De aanleiding voor de demonstra tie in Hunan zouden de bijna ver dubbelde kosten van openbaar ver voer zijn. Tijdens de rellen koel den demonstranten onder meer hun woede op zeker zeven poli tieauto's en negen bussen. Het is het zoveelste teken van groeiende sociale spanningen in het snel veranderende China. Ver gelijkbare rellen kosten vorig na jaar in een dorp in de provincie Guangdong twintig burgers het le ven. De autoriteiten proberen be richten over bloedig neergeslagen rellen vaak tegen te houden. IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG KARTEN EN ETEN: 2X12 MINUTEN KARTEN lT 0118-617475 (ELK MENU WORDT GESERVEERD INCLUSIEF FRITES EN SALADE) SPARE-RIBS/SATÉ/ HALVE KIP (reserveren gewenst)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7