Vervangende woonruimte in Kortgene EXI =»o WONING WoningExpo Zeeland. 15 Fraai gelegen aan het Veerse Meer in Kortgene beheert Villapark De Paardekreek 94 luxe villa's, waarvan er 84 beschikbaar zijn voor ver huur. De WoningExpo is voor De Paardekreek een uitgelezen kans om zich ook buiten het toeristische sei zoen te profileren. „Onze insteek om deel te nemen aan de WoningExpo, is meer bekendheid geven aan het feit dat wij buiten het seizoen voor lange re tijd woonruimte beschikbaar hebben. Dit is interessant voor mensen uit het bedrijfsleven, maar bijvoorbeeld ook voor diegenen die wegens een verbouwing op zoek zijn naar tijdelijke woon ruimte. De verhuurprijs is zeer redelijk, mede omdat het buiten het seizoen is. Dit aanbod van ver vangende woonruimte is een mooi alternatief voor bedrijven die hun werknemers anders onderdak in uurtje van Middelburg en Vlissingen. Bovendien zijn steden als Antwerpen en Roosendaal binnen een straal van 60 kilometer aan te rijden", aldus eigenaar Arjen Brinkman van De Paardekreek, een complex dat zowel voorziet in een villapark als een camping. Arjen's vader startte in 1970 met de exploitatie van camping De Paardekreek die anno 2007 in 450 plaatsen voorziet. Arjen, die inmiddels het bedrijf heeft overge nomen, realiseerde samen met zijn vader in 2004 het villapark. De camping en het villapark bevinden Villapark De Paardekreek. een hotel zouden moeten bieden. In ons Villapark kunnen ze zelf hun potje koken, terwijl het er ook veel persoonlijker aan toe gaat dan in een hotel. Men bevindt zich hier in het hart van Zeeland, op een kwartiertje van Goes en een half zich in het hogere toeristische seg ment, hoewel de prijzen binnen de perken blijven. De kwalitatieve uitbreiding past binnen het provin ciale beleid om in te zetten op een hoogwaardige vorm van toerisme, om zo de concurrentie van goed kope vlieglanden het hoofd te bie den. „Het villapark is ook tot stand gekomen in nauw overleg met pro vincie en gemeente. Wij wilden zelf graag de kwaliteit verbeteren, waarin we gesteund werden door provincie en gemeente. De Paardekreek is geen vijf- maar viersterrencamping omdat we geen subtropisch zwemparadijs hebben; dat zie je in de prijs terug. Onze villa's zijn van alle comfort voorzien met onder andere ener giemanagementsysteem, stoom- douche, elektrische deursloten, vloerverwarming en zonnecollec toren. Er zijn zowel in het dorp Kortgene als op de Paardekreek veel voorzieningen. Er is sprake van een win-win-situatie. Kortgene is beslist geen slaapstad- je, maar heeft bijvoorbeeld twee slagers, een bakker en allerlei horecafaciliteiten. Voor ons en onze gasten is dat natuurlijk een goede zaak. Anderzijds is het voor Kortgene goed dat er een grote jachthaven en een recreatiepark is", vertelt Brinkman. Watersport Eind maart gaat het zeil- en surf- seizoen alweer van start. Camping en Villapark De Paardekreek is van oudsher een paradijs voor watersporters met vele steiger plaatsen, trailerhellingen en boeien in het water. „We hebben steiger plaatsen voor kleine bootjes tot en met boten met een lengte van 12,5 meter. Nog grotere boten kunnen terecht bij onze buren van Delta Marine." De Paardekreek is aange sloten bij het samenwerkingsver band Ardoer. „Samen met collega ondernemers probeer je tot een kwaliteitsverbetering te komen. Als individuele ondernemer krijg je eerder een vernauwde visie. bevalt goed, maar een nadeel is wel de steeds verder doorgevoerde regelgeving. Met die administra tieve rompslomp ben je een hoop tijd kwijt, die ten koste gaat van je Bovendien zijn er een aantal hele grote spelers, waar je anders niet tegenop kan. Met de collega's van Ardoer kom je tot bedrijfsvergelij- kingen om de kwaliteit steeds ver der te verbeteren, 's Zomers is het steeds 'gaan, gaan' wat een tunnel visie in de hand werkt. In de win ter heb je wat meer tijd voor de lange termijn visie", stelt Brinkman. Op de Paardekreek zijn momenteel diverse nieuwbouwac- tiviteiten gaande. Receptie, kan toor, supermarkt en sanitair zullen met ingang van het nieuwe water sportseizoen opgeleverd worden. De 37-jarige drs Arjen Brinkman studeerde bedrijfseconomie aan de Rotterdamse Erasmus universiteit. „Het zelfstandig ondernemerschap corebusiness. Het directe contact met de gasten en de medewerkers is leuk. Ook de afwisseling spreekt me aan. Zomers regeert de waan van de dag en moet je steeds bij sturen om het bedrijf als een geoliede machine te laten draaien. In de winter ben je planmatig bezig, dan heb je meer een heli koptervisie." "V; v"~ Eind maart gaat het zeil- en surfseizoen weer van start. Ondernemer Arjen Brinkman: „In de winter ben je meer planmatig bezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37