Veel dynamiek in Goes WoningExpo Zeeland WONING De gemeente Goes profileert zich steeds meer als klop pend hart van de provincie Zeeland. De bedrijvigheid breidt gestaag uit, terwijl ook de wooneconomie in het Goese aan een opmars bezig is. De gemeente is in de slag met diverse nieuwbouwpro jecten die in de komende jaren vele honderden nieuwe woningen zullen opleveren. Het is ook in het centrale Goes waar voor de tweede keer de WoningExpo plaatsvindt, een woonbeurs van allure. Uiteraard in de Zeelandhallen, die een comple te metamorfose hebben ondergaan. „De Zeelandhallen zijn nagenoeg helemaal op orde. Het is een schit terend evenementencomplex in het Zeeuwse met veel draagvlak, mede dankzij de bemoeienissen van de gemeente. Voor de zomer zal ook de vierde Leisurehal gereed zijn. De Zeelandhallen zijn een fraai staaltje van publiek-pri- vate samenwerking", aldus burge meester Dick van der Zaag. „We zijn als gemeente trots op de WoningExpo in de nieuwe Zeelandhallen. We gaan uit van een groot succes. Het is mooi dat projectontwikkelaars, aannemers en architecten op één locatie bij elkaar komen om hun plannen te presenteren", aldus CDA-wethou- der Rinus Dieleman van ruimte lijke ordening, bouwen wonen, stadsontwikkeling, verkeer en vervoer en sport. Hij verruilde begin jaren zeventig Terneuzen voor Goes waar hij tot 2006 werk zaam was op een notariskantoor. Hij maakte ruim een decennium deel uit van de Goese gemeente raad, hetgeen begin 2006 bekroond werd met een wethou derschap. „De afwisseling in de werkzaamheden bevalt me wel. De ene keer gaat het over een stoepte gel, de andere keer over een mil- joeneninvestering", aldus de inmiddels 62-jarige Dieleman. Woonvisie De vele honderden woningen die in Goes in voorbereiding zijn, worden zowel door in- als uitbrei ding gerealiseerd. „Het beleid van de provincie is, op fifty-fifty-basis, gericht op zowel in- als uitbrei ding. Inbreiding betekent dat in bestaand gebied herontwikkeling plaatsvindt en gaten worden opge vuld. Je mag niet zomaar wonin gen ergens 'aanplakken'. We zijn in Goes bezig met een woningmarkt onderzoek in het kader van een woonvisie. Hoe moet de bestaande voorraad woningen worden aange vuld? Wat is wenselijk in Goes? Is er vooral vraag naar patiowonin gen of naar 2 onder 1 -kappers dan wel appartementen. Qua apparte Nieuwbouwproject Waterstad, artist impression. menten zie je de vraag wat stagne ren, al is er voor goede kwaliteit op goede locaties altijd een markt. Je ziet momenteel een enorme vraag naar patiowoningen", stelt wethou der Dieleman. „Op het gebied van inbreiding zijn we in de slag met tientallen projec- van dit jaar hoopt men te kunnen starten met de bouw van de nieuw bouwwijk Mannee in Goes Noord- Oost. De vierhonderd woningen worden welstandsvrij gebouwd. „Iedereen mag binnen de kavels in volledige vrijheid bouwen. Men is alleen gebonden aan een bepaalde We zullen in dat kader adequate voorzieningen treffen", verklaart Dieleman. Langere adem Volgend jaar wil men een aanvang maken met het grootse project Waterstad. Het oude Burgemeester Van der Zaag van Goes. ten. Het Hof van Oranje is bijvoor beeld net gereed, terwijl de Beukenstraat (Goes-Zuid) nog dit jaar wordt afgebouwd. De veertig luxueuze appartementen in het oude stadskantoor worden eind dit jaar opgeleverd", zegt de burge meester. Terwijl inbreiding een continu proces is, staat Goes aan de vooravond van diverse presti gieuze nieuwbouwprojecten. Eind Rinus Dieleman, wethouder van o.a. bouwen wonen. hoogte en afstand tot de perceels- grens", aldus Van der Zaag. Momenteel is men druk doende met het bouwrijp maken van Mannee. waarbij de gemeente niet ontkomt aan enkele onteigenings procedures. Bezwaarschriften richten zich met name op de nieu we verbindingsweg. „De meeste bezwaarmakers zijn ongerust over de veiligheid en verkeerstoename. Havenindustrieterrein en de weste lijke oever van het Havenkanaal worden omgevormd tot de toe komstige wijk Waterstad, met 1500 tot 2000 woningen, een win kelcentrum en een jachthaven. „Waterstad vergt wel een wat lan gere adem. Voor de ontwikkeling van dat gebied zijn meer gelden nodig dan enkel uit de grondex ploitatie. We hebben subsidie bij het rijk aangevraagd, bij het ministerie van Vrom", aldus bur gemeester van der Zaag. Komend jaar wordt ook gestart met het plan Aria, de afronding van Goes-Zuid, waar 300 eenheden aan gevarieer de woningbouw worden gereali seerd. „We proberen de status van businesscentrum van Zeeland vast te houden en te verstevigen. Voor Goes is, tegen de Zeeuwse trend in, in de komende jaren een verde re toename van de bevolking voor zien", zegt wethouder Dieleman. De reconstructie in het kader van het Masterplan Binnenstad zal medio 2008 zijn voltooid. „De binnenstad heeft een complete facelift ondergaan met onder ande re totaal andere bestratingen, afwateringen en straatmeubilair. De Grote Markt en de winkelstra ten zijn al compleet verfraaid en vernieuwd. Qua bedrijvigheid staat Goes er goed voor. Zowel in de kantoren- als bedrijvensector kunnen we de grond niet aansle pen, zoveel vraag is er naar", aldus de burgemeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29