Bouwen aan de toekomst van Zeeland EXI WONINGI yjf WoningExpo Zeeland., Zeeland is een aantrekke lijke provincie om te wonen, werken en recreëren èn er wordt in onze provincie weer volop gebouwd. Daaraan zal gedeputeerde Harry van Waveren van ruimtelijke ordening ongetwijfeld refe reren in zijn openingstoe spraak op de WoningExpo van vrijdag 16 maart in de Zeelandhallen te Goes. Hij verzorgt in samenwerking met onder andere wethouder Rinus Dieleman van de gemeente Goes de officiële opening van de beurs waar alles op het gebied van wonen, leven en beleven in Zeeland op gestructureerde wijze wordt gepresenteerd. „Buiten Zeeland is veelal onbekend hoe prettig het hier leven is. Je hoort vaak 'het is ver weg' en 'zijn er wel goede voorzieningen?'. Als men er echter eenmaal is, wil men ook niet meer weg. Als provincie wil len we de kwaliteiten die we heb ben, meer voor het voetlicht bren gen. Zowel in de steden als op het platteland is er voldoende woning aanbod om zowel de Zeeuwen als mensen van buiten de provincie optimaal te bedienen." Provinciale Staten hebben vorig jaar een nieuw omgevingsplan voor wonen en ruimtelijke ordening vastgesteld, dat een flinke impuls geeft aan de Zeeuwse woningmarkt. Kwaliteit en creativiteit staan centraal in dit plan. „Het kwaliteitsteam van de provincie Zeeland zet, in nauwe samenwerking met projectontwik kelaars, aannemers en architecten. Drs. Harry van Waveren is gedeputeerde van ruimtelijke ordening en cultuur. de doelgroepen die comfortabel, duurzaam en energiezuinig zijn. Bovendien worden er in de komende jaren nog 4600 nieuwe woningen gebouwd waardoor ook veel bestaande huizen vrijkomen. Het ruime woningaanbod is voor De (inmiddels voltooide) bouw van de nieuwe derde (concert)hal van de Zeelandhallen. in op de kwaliteit en uitstraling van projecten. Ze moeten goed in de omgeving passen. Er is al een gevarieerd aanbod van nieuwe woningen, met name in de grotere Zeeuwse steden, voor verschillen alle leeftijden geschikt. De nieuw bouw wordt zowel door in- als uit breiding gerealiseerd. Een initia tiefvoorstel vanuit Provinciale Staten voor starters woningen op inbreidings- of herstructurering slocaties is vrijdag 23 februari aan genomen", aldus de 39-jarige CDA-gedeputeerde Harry van Waveren van ruimtelijke ordening en cultuur. Eensgezind Van Waveren pleit voor een eens gezinde promotie van de provincie Zeeland. „We moeten met elkaar diverse Zeeuwse projecten in de markt zetten, zoals Mortiere in Middelburg, Waterstad in Goes en Dokkershaven in Vlissingen. Zeeland is een mooi gebied om te wonen en te werken en dat moeten we naar buiten toe ook uitstralen. Een goed georganiseerde imago campagne is dan ook belangrijk. We moeten er met z'n allen voor gaan om het zelfde beeld uit te stralen, het imago van de aantrek kelijkheid van Zeeland. Het is niet alleen een zaak van provinciebe stuurders, maar bijvoorbeeld ook van gemeenten, bouwwereld, cul tuur- en recreatie-sector. Er is genoeg bedrijvigheid, het aantal banen neemt toe en er komen steeds meer goede voorzieningen. Er gebeurt wat in Zeeland. De nieuwe Zeelandhallen in Goes, het in de steigers staande Zeeuws Evenementen Platform (ZEP) in Middelburg en het toekomstige Leisure centrum in Terneuzen zijn fraaie voorbeelden. Economische groei, woon- en zorgeconomie en goede voorzieningen zijn essenti eel voor de toekomst van Zeeland. De deze maand in het leven geroe pen ontwikkelingsmaatschappij NV Economische Impuls is daarbij een belangrijk instrument. Mooie plannen zijn interessant, maar ze moeten ook van de grond komen. De ontwikkeling van het Edisongebied in Vlissingen tot Kenniswerf, ter versterking van het Zeeuwse onderwijs en bedrijfs leven, is toch prachtig", verklaart drs Van Waveren die algemene economie studeerde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Impuls De uit Burgh-Haamstede afkom stige en in het centrale Goes woonachtige Van Waveren, volgt ook de ontwikkelingen in Schouwen-Duiveland op de voet. Woningbouw als economische impuls voor Schouwen-Duiveland, is waar Innovation Island voor staat. Wonen aan het water, uit breiding van de jachthavens, agra rische sector, natuur en cultuur worden van nieuwe impulsen voorzien. Proefprojecten in Scharendijke, Brouwershaven, Zonnemaire, Capelle, Bruinisse en Noordgouwe/Schuddebeurs zor gen voor een structurele werkgele genheid van 250 arbeidsplaatsen en een groei van de besteding van dertig miljoen euro per jaar. „Ik ben enthousiast over Innovation Island, blij dat er op dit deel van het eiland weer wat gebeurt. Voor de ontwikkeling en vitaliteit van die kernen is dat van wezenlijk belang. De verwachting is dat de procedures binnen afzienbare tijd zijn afgerond, waarna met de bouwactiviteiten kan worden gestart. Ook in Zeeuws- Vlaanderen worden met projecten als Waterdunen en Perkpolder grote vernieuwingsslagen gemaakt. Er is volop dynamiek in Zeeland. Ik geloof niet in het 'krimpverhaal', maar verwacht juist dat het aantal Zeeuwse inwo ners zal toenemen. We moeten er wel met alle partijen de schouders onder zetten, om Zeeland optimaal te promoten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25