Hij plantte de hakbijl in het bureau waar we aan zaten SPAM Hulstenaar zet stad op stelten 10 en 11 Hennepkwekerijen opgerold HET WEER: veel zon Weer onrust in Utrechtse wijk Ondiep Plaag van ongewenste e-mails Woensdag 14 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 62 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl 'Moeder dreigde eerder haar zoontje te doden' HILVERSUM - De 27-jarige vrouw uit Apeldoorn die wordt verdacht haar 5-jarige zoontje in december 2006 te hebben vermoord, zou haar voornemen daartoe al in ja nuari vorig jaar hebben uitgespro ken. Dat meldde het televisieprogram ma Netwerk gisteravond. De voogd van het jongetje zou dat in een dossier hebben geschreven. Netwerk beschikt over het dossier. Vlaams smogalarm vertraagt autoverkeer BRUSSEL - Wegens de smog mag het verkeer in grote Vlaamse ste den de komende dagen hooguit negentig kilometer per uur rijden. Het is de eerste keer dat de Bel gische deelstaat zo'n maatregel neemt. In de grote steden heeft zich veel fijnstof opgehoopt door het wind stille weer. De stofdeeltjes kunnen ademhalingsproblemen veroorza ken. Jikkie van der Ciessen weigert lintje in Staten MIDDELBURG - Iedereen heeft de plicht met talenten te woekeren. Dat is niet iets dat hoeft te worden beloond. Met dit argument weiger de vertrekkend D66-Statenlid Jik kie van der Giessen gisteren de ko ninklijke onderscheiding die voor haar was aangevraagd. Zij reageer de ontdaan toen haar naam werd afgeroepen. Van der Giessen nam wel iets an ders in ontvangst: op haar voorstel werd besloten een vereniging van oud-Statenleden op te richten. Een koninklijke onderscheiding weiger je niet reageer op www.pzc.nl Belspelletjes moeten verboden worden eens pfeens 10% katern Zeeland: Altijd de gordijnen dicht Medewerkers van het Explosieven Opruimings Commando verlaten het verdachte pand. foto Camile Schelstraete Man gijzelt directeur woonstichting en dreigt met bom in Hulst. door Harold de Puysseleijr en Raymond de Frel HULST - De bevolking van Hulst is gisteren in een tijdsbestek van en kele uren opgeschrikt door een gij zelingsactie én een bomdreiging. Een 34-jarige Hulstenaar was daar verantwoordelijk voor. Gisteroch tend gijzelde hij directeur los Val- ckx van de Woonstichting Hulst ruim een uur in zijn kantoor aan het Godsplein. Tijdens de gijzeling slaagde de brandweer er in twee andere personeelsleden via het dak van een naastgelegen pand in veiligheid te brengen. Valckx bleef ook ongedeerd. Na zijn arrestatie verklaarde de gij zelnemer 'dat hij nog een verras sing in petto had'. De man meldde dat er een bom lag in de huurwo ning die hij bewoonde a"an de Sportlaan. Wegens aanhoudende huurachterstand zou hij uit het huis wordengezet. De man was niet de huurder, maar een huisge noot daarvan. De huurder woont echter al geruime tijd in België. Burgemeester lan-Frans Mulder liet 31 woningen in de omgeving ontruimen. De 53 bewoners van de ontruimde huizen konden voor opvang terecht in het gemeenschapscentrum Den Dullaert, maar daar werd niet veel gebruik van gemaakt. De meeste geëvacueerden stonden temidden van honderden andere mensen die op het incident afgekomen wa ren, op veilige afstand op straat. Volgens de arrestant zou de bom om 20.00 uur afgaan, maar dat ge beurde niet. Deskundigen van de landmacht hadden eerder uit de woning wel een voorwerp meegenomen dat zij niet vertrouwden. Dit was aan leiding over te gaan tot een twee de zoektocht door het huis. Directeur Jos Valckx van de Woonstichting Hulst bleef kalm. door Harold de Puysseleijr HULST - Enkele uren na het drama realiseerde directeur Jos Valckx van de Woonstichting Hulst zich gisteren overduidelijk nog. niet wat hem als gijzelaar van een 34-jarige Hulstenaar was overkomen. Drie kwartier lang had hij de man aan zijn verstand proberen te brengen dat de woningcorporatie niet tegemoet kon komen aan zijn eis om in de huurwoning aan de Sportlaan te mogen blijven wo nen. „Die meneer kwam met een fles ontbrandbare vloeistof, een aanste ker vastgetaped aan zijn ene - en een hakbijl in de andere hand bij ons binnen", doet Valckx zijn re laas. Kort daarvoor heeft hij op het poli tiebureau in Hulst een soortgelijke verklaring afgelegd. Gespeend van enige emotie, en dat is opmerke lijk voor iemand die net zo'n trau- 'Zij schakelden hem uit door pepperspray in zijn gezicht te spuiten' matische gebeurtenis achter de rug heeft. Valckx: „Ik was niet bang. Dat komt later nog, zeggen ze. Wel vond ik dat het geweldig stonk in de ontvangstruimte, maar dat kwam omdat hij een deel van de inhoud van de fles lampolie over de grond had gesprenkeld. Het was een moeizaam gesprek. Na drie kwartier ging mijn mobiele te lefoon. ik nam op en zei kort dat ik even geen tijd had. Toen werd de man boos. 'Je bent nu met mij aan het praten', schreeuwde hij, en daarna plantte hij de bijl in het bureau waar we aan zaten te pra ten. Meteen daarna kwam de poli tie binnenvallen. Zij schakelden hem uit door pepperspray in zijn gezicht te spuiten, waarna hij werd afgevoerd", herinnert direc teur Valckx van de Woonstichting zich de gang van zaken. door Emile Calon TERNEUZEN - De criminele handel in softdrugs in Zeeland is volgens de politie een gevoelige slag toege bracht. Dat gebeurde met de aan houding gisteren van vijf kopstuk ken van één organisatie en het ont mantelen van zes hennepkweke rijen. Gisterochtend vielen ruim 120 agenten twintig panden bin nen; veertien in Terneuzen, twee in Bergen op Zoom en telkens een in Axel, Philippine, Hulst en Mal- degem. Doelwit vormde één fami lie, voornamelijk woonachtig in Terneuzen. De aangehouden fami lieleden worden worden verdacht van het telen van hennep en het deelnemen aan een criminele orga nisatie. De politieactie leidde niet tot een stijging van de prijzen bij de Terneuzense koffieshops. Woordvoerder F. Deij van koffies hop Checkpoint is dat ook niet ver wachten omdat deze grootste kof fieshop van Europa geen zaken doet met criminelen. „Wij hebben door de jaren heen een vast net werk van betrouwbare thuistelers opgebouwd." pagina 2 en 3: Harde knal pagina 3: Commentaar Zeeland: 2, 3, 21, 22, 23, 25, 27, 30 en 31; Binnenland: 4, en 5; Bui tenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9, Beurs: 12; Economie 13 en 14; Ce- zondheid: 16 en 17; Weer 18; Cul tuur: 29; Agenda: 32; Sport 33 tot en met 37; Televisie: 38 en 39 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 li 11688 555530 INCLUSIEF: vliegreis, luchthavenbelastin gen, rondreis per bus, goede hotels, 7 x ont bijt en 4 x diner, Nederlandssprek. reisleiding. April 12 €629 April 19 €699 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Reisnr. EZ 74.722, zie www.kras.nl/74722 en EZ 24.161, zie www.kras.nl/24161 KRAS.NL I boek online waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 s| Allerlaatste plaatsen! Boek nu wel heel voordelig een rondreis door Andalusië, een prachtige streek die u gezien moet hebben! UW REISPROGRAMMA: Tijdens onze reis rijden we door een fraai afwisselend landschap naar de meest schitterende steden, waaronder de voorma lige koningsstad Granada, Baeza, Ubeda, Cordoba, uniek Sevilla en Ronda Wegens 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1