Zeeland PZC Sluis dik in de rode cijfers 'Rondje Kreek' kan wachten ZEEUWS-VLAANDEREN 27 21 31 Sluise stadsomroeper paait Peijs met presentjes Sleuteltje Hulpverlening op het water schiet tekort Monument voor neergestorte oorlogsvliegers Dinsdag 13 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl SLUIS - Kandijkoek en bier van Jantje van Sluis, brood, chocola de en likeur van Van Dale. Stadsomroeper Cees Blaeke verwel komde commissaris van de koningin Karla Peijs gul namens de Stichting Sluis-Aardenburg Zelfstandig. De stichting zocht de steun van de eerste provincieburger, om dat ze vindt dat het gemeentebestuur de belangen van Sluis en Aardenburg verkwanselt. Zo vrezen veel Sluisenaars dat het enige Nederlandse belfort binnenkort niet alleen teloor gaat als bestuurscentrum, maar wordt verkwanseld aan com merciële belangen. Peijs, die gisteren ook collega-koopstad Hulst een bezoekje bracht, zei lachend dat ze 'was gewaar schuwd' voor de Sluise actievoerders. Het provinciaal college bespreekt vandaag de bestuurlijke situatie in Sluis, maar heeft eerder al laten weten dat de oplossing aan de gemeente zelf is. foto Camile Schelstraete Gemeente staat voor het eerst sinds herindeling in de min. door Frank van Cooten SLUIS - De reservepositie van de ge meente Sluis is sinds de herinde ling fors afgenomen. De oude ge meenten Oostburg en Sluis-Aar- denburg hadden in 2002 samen nog een riante algemene reserve van ruim vier miljoen euro. De ge meente zit met het tekort van de jaarrekening 2006 (1,2 miljoen) nu ruim 1,4 miljoen in de min. Dat blijkt uit een overzicht van de ontwikkeling van de financiële po sitie van de gemeente in de perio de van 2002 tot en met 2006. Het dagelijks gemeentebestuur vindt de ontwikkeling van de algemene reserve zorgelijk. Om te voorko men dat de gemeente door de pro vincie onder curatele wordt ge steld, kondigt het dagelijks ge meentebestuur maatregelen aan om het tij te keren. De gemeente raad krijgt bij de behandeling van de kadernota dit voorjaar een pak ket bezuinigingsmaatregelen voor geschoteld. Daarnaast volgen struc turele maatregelen. Het is afgelo pen met het inboeken van op brengsten van projecten die er nog helemaal niet zijn. „Inkomsten ko men pas in de begroting als ze op de bank staan", zegt wethouder Leen Wille. „Noem dat meer voor zichtig begroten", vult collega-wet houder Henk Luijendijk aan. Ook wil de gemeente veel bedrijfs matiger gaan werken. „We hebben elk jaar te maken met structurele tegenvallers. Dat moet anders. We gaan financiële risico's veel beter inschanen om op tijd in te spelen op tegenvallers. Onze jaarrekening over 2006 kent een tekort van mi nimaal 1,2 miljoen euro. We zijn dus te laat", zegt Luijendijk. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis treft structurele maatre gelen om uit de financiële proble men te komen. Zonder ingrijpen staat Sluis straks onder curatele. Uit onderzoek blijkt dat Sluis in vergelijking met soortgelijke ge meenten de hoogste personeelskos ten heeft. Om deze kosten te druk ken, streeft het college naar samen werking met andere gemeenten op het gebied van onder meer ia, personeelszaken en milieubeheer. „Als Hulst en Terneuzen niet wil len, zoeken we samenwerking met andere gemeenten", zegt Wille. Het totaal aan reserves is sinds de herindeling gedaald van ruim 29 miljoen naar 18 miljoen euro. Pro jecten als de herinrichting van Sluis, de opwaardering van Cad- zand-Bad en de renovatie van het dorpshart van Breskens hebben Sluis miljoenen euro's gekost. Benefietconcert voor podium Panta Rhei VLISSINGEN - De eind februari afge brande Vlissingse strandtent Panta Rhei moet ook als muziekpodium herrijzen. Vrienden van het strand paviljoen houden een benefietcon cert om dat voor elkaar te krijgen. Een tijdelijk onderkomen voor Panta Rhei, dé strandtent op het Vlissingse Nollestrand, is inmid dels in aantocht. LCF geeft investering in Scheldeboulevard meer prioriteit. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Terneuzenaar A. Maes vindt de gemeente Terneu zen beter eerst de Scheldeboule vard vanaf Neptunus tot aan de Ba saltpromenade kan opknappen, voordat ze aan een fietspad en al lerlei andere voorzieningen rond de Otheense Kreek beginnen. De Terneuzenaar heeft raadslid Cees Freeke (LCF) in de arm geno men om zijn suggesties kracht bij te zetten. Freeke vindt dat ze een onderzoek waard zijn en heeft ze heeft ze doorgestuurd naar de ge meente. Volgens Maes is het bewuste dijk vak over een lengte van 250 meter te smal voor rolstoelers, fietsers en voetgangers. Hij pleit er voor om een degelijk en breed voetpad aan te leggen. Verder zou ook het aan brengen van verlichting over een afstand van zo'n twee kilometer geen overbodige luxe zijn, aldus de Terneuzenaar. Het zal de veilig heid ten goede komen. Maes oppert het geld voor 'Rondje kreek' uit te geven aan de Schelde boulevard. Volgens hem is de bou levard het drukst bezochte gedeel te van Terneuzen, 'wat zeker niet geldt voor de omgeving van de kreek'. De Otheense Kreek moet in de ogen van het dagelijks bestuur van Terneuzen een soort natuurgebied worden tussen de twee belangrijk ste woongebieden in de stad. Eer der merkte de natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut al op dat de kreek dreigde te verwor den tot een grote stadsvijver. 2EEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Goedgemutst stapte dat Vlis- sings stel in de auto, op weg naar familie in Alkmaar. Het rit je verliep voorspoedig. Tot, even voor Leiden, moest worden ge tankt. Bij het losdraaien van de tankdop sloeg het noodlot toe: het autosleuteltje brak ineens doormidden. Paniek! Want waar was het re servesleuteltje? Dat ding moest nog ergens in een ongeopende verhuisdoos liggen. Er zat maar één ding op. Zij bleef bij de auto. En hij moest - met taxi en trein - terug naar Vlissingen. Hoe hij daar ook zocht: 't sleutel tje bleef spoorloos. Tot zij belde. „Stop maar met zoeken. Ik heb 'm. Ie had 'm in het dashboard kastje gelegd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99