Lucht voor Grote Kerk Veere Direct beginnen met milieulessen voorjaarscollectie 2007! Ouders woest op politie Gevonden skeletten waarschijnlijk uit Tachtigjarige Oorlog Wij presenteren onze nieuwe Cursus slimme geldtips senioren B PZC Dinsdag 13 maart 2007 25 Gemeente versoepelt ook dit jaar regels voor Muziekpodium Zeeland. door Carla van de Merbel VEERE - Ook dit jaar mag Muziek podium Zeeland 22 keer de geluids normen overschrijden tijdens con certen in de Grote Kerk in Veere. Vorig jaar versoepelde de gemeen te Veere de regels al op deze ma nier omdat Muziekpodium Zee land anders in de problemen kwam bij de programmering. De versoepeling gold toen voor een jaar. De gemeente heeft nu beslo ten ook voor dit jaar 22 keer een overschrijding toe te staan. Muziekpodium Zeeland (toen nog Nieuwe Muziek geheten) kwam in 2005 in de problemen met de pro grammering omdat een aantal om wonenden van de gemeente maat regelen eiste tegen geluidsoverlast. De geluidsnormen werden over schreden omdat de kerk niet geïso leerd genoeg is om geluid tegen te houden. De gemeente kwam begin 2006 het muziekpodium tegemoet door af te wijken van de vastgestelde ge luidsniveaus. Ook voor dit jaar mo gen de geluidsnormen 22 keer over schreden worden. Het plan van de gemeente hiervoor heeft ter inza ge gelegen, maar er zijn geen be zwaren op binnengekomen. De ge meente heeft daarom besloten over te gaan tot definitieve toe stemming voor dit jaar. Ze komt Muziekpodium Zeeland tegemoet vanwege 'het maatschappelijk be lang voor de gemeente Veere'. Wei nig of niet programmeren bete kent het einde van Muziekpodium Zeeland en geen culturele invul ling meer van de Grote Kerk, aldus de gemeente. De gemeente versoepelt de regels voor dit jaar. Het is de bedoeling dat er ondertussen een definitieve oplossing wordt gevonden voor het geluidsprobleem. Muziekpodium Zeeland keert in mei weer terug naar de Grote Kerk in Veere. Afgelopen winter is het podium voor het eerst sinds de ver huizing naar Veere (in mei 2004) uitgeweken naar Middelburg. Om dat de Grote Kerk niet goed warm te stoken is, zijn de afgelopen maanden concerten gegeven in de Doopsgezinde Kerk en café Schut tershof. Zoon werd ten onrechte aangehouden in verband met tasjesroof. door Harold de Puysseleijr HULST - Het echtpaar Van Poppel uit Hulst is er nog boos over. De politie kwam afgelopen zaterdag middag met in hun ogen te groot machtsvertoon op bezoek om hun twaalfjarige zoon Bryan te horen op verdenking van tasjesroof. De beroving vond eerder die dag plaats. Bryan was echter al bijna de hele dag zijn oom in de tuin aan het helpen. Bryan moest mee naar het politiebureau. „Drie agenten waren bij onze oom in tussen het hele huis aan het doorzoeken. Daarna werd ook ons huis doorzocht. Zonder resultaat natuurlijk, want Bryan had hele maal niets met die tasjesroof te ma ken." Enkele uren later haalden de Van Poppels hun zoon op bij het poli tiebureau in Hulst. „Al huilend ging hij mee naar huis. Hij vertel de dat ze hem twee uur hadden opgesloten in een koude cel." Politiewoordvoerster Esther Boot noemt het 'heel vervelend' dat de jongen zo is aangedaan door het politieoptreden. „Er vinden al langere tijd berovingen van oudere mensen plaats", vertelt ze. „Nu was er zicht op een dader. Aan de hand van het signalement zijn twee collega's langsgeweest bij de jongen. Ze wilden hem eerst ter plaatse horen, maar omdat de ouders zo heftig reageerden, ging dat niet. Daarom hebben ze hem meegenomen naar het bureau. verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, zou graag een van de zeven skeletten die eind vorige week in Retranchement werden gevonden aan een minutieus onderzoek onder werpen. De suggestie dat de skeletten afkomstig zijn van soldaten van de Staatse troepen van Mau- rits, is ook voor Jongepier aannemelijk. De veld werker zou die theorie echter graag geschraagd zien door een degelijk onderzoek. foto Camile Schelstraete RETRANCHEMENT - Onder grote belangstelling van scholieren wijst assistent-provinciaal archeo loog Hans Jongepier een skelet aan dat bij riole ringswerkzaamheden aan de Zwinstraat in Ret ranchement boven de grond kwam. Jongepier, DELSCHER Grote Markt I l-l3 Goes Tel.:01 13 227607 www.delscher.nl Thoolse raad wil niet langer wachten met voorlichting op scholen. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De voltallige gemeenteraad van Tholen maant het college tot spoed als het gaat om het geven van milieu-educatie aan jongeren in de gemeente. In de commissie ruimte werd giste ren de zogeheten startnotitie voor natuur- en milieu-educatie bespro ken. Eén van de speerpunten daar in is het geven van lessen over na tuur en milieu op de basis- en mid delbare scholen. Ook kunnen acti viteiten voor de jeugd worden op gezet. Alle partijen spraken posi tief over de insteek van het plan, maar hekelen de lange termijn die het college voor de uitvoering heeft uitgetrokken. De startnotitie moet door een extern bureau wor den uitgewerkt in een beleidsplan en dat is pas in 2008 klaar. Sommige partijen stelden voor het extern bureau helemaal niet in te schakelen en de startnotitie maar meteen als beleidsplan te beschou wen, terwijl andere fracties zeiden dat de lessen op de scholen best kunnen beginnen, ook al is het be leidsplan nog niet klaar. Haast ma ken, dus. Wethouder C. van Dis stribbelde tegen door te stellen dat de afdo ol Leerlingen op Thoolse scholen krijgen in de toekomst meer les over natuur en milieu. Als het aan de gemeenteraad ligt, wordt daar niet lang mee gewacht. ling die het allemaal moet doen met capaciteitsproblemen kampt. Nu al uitvoering gaan geven aan het plan, betekent volgens hem dat andere zaken - hij noemde ver gunningverlening en handhaving - niet meer volledig kunnen wor den gedaan. Dat vond Aamoud- se (SGP) een beetje overdreven. „Jammer dat u het zo scherp stelt." Ook E. Frigge (WD) stelde dat het zo'n vaart niet zal lopen. „Zo veel tijd van de ambtenaren hoeft het echt niet te kosten", zei ze. „Het bestaat allemaal al. Neem contact op met het Milieu Educa tief Centrum of het IVN en het wordt allemaal voor u gedaan." De SGP kondigde aan tijdens de raadsvergadering met een amende ment te komen om een snelle uit voering in het plan op te nemen. HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand wordt vanmiddag de eerste bijeenkomst gehouden van de gratis cursus Slimme geld tips voor senioren. Initiatiefnemer is de seniorenraad Borsele. Met name zelfstandig wo nende ouderen met alleen een aow-uitkering en een klein pen sioen kunnen wel een steuntje in de rug gebruiken. Hun koopkracht is de laatste jaren door prijsstijgin gen gedaald. Ouderen kunnen een beroep doen op inkomensondersteunende rege lingen van gemeente, waterschap en belastingdienst. Die worden toe gelicht op de cursus. Ook heel praktische dingen komen aan bod, zoals hoe kan ik slim besparen, hoe hou ik mijn bankzaken bij en hoe hou ik overzicht over mijn in komsten en uitgaven. De tweedaagse gratis cursus is van daag en dinsdag 20 maart van 13.30 tot 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95