Uitbreiding Zwin roept heel veel weerstand op College vindt dat kaalslag fort meevalt Inbraakgolf in Zeeuws-Vlaanderen Iepenlaan vraagt om actie LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl Financiële roer gaat om in de gemeentehuis Sluis SNEL JE RIJBEWIJS!!! de lente in huis! Z PZC Woensdag 14 maart 2007 25 Commissieleden benadrukken nadelen van uitbreiding gebied. door René Hoonhorst OOSTBURC - De uitbreiding van na tuurgebied Het Zwin tot natuur lijk intergetijdengebied krijgt wei nig handen op elkaar in West-Zeeuws-Vlaanderen en wij de omgeving. Bewoners uit de streek, tegenstanders van ontpolde- ring uit heel Zeeland en Sluise raadsleden zien meer bezwaren dan mogelijkheden. Zowel in de vergadering van de raadscommissie ruimte als tijdens een hoorzitting over de startnoti tie voor duurzaam behoud en uit breiding van Het Zwin wezen poli tici, belanghebbende grondbezit ters en bezorgde burgers gistera vond op de vele nadelen waaraan (hogere) overheden dreigen voor bij te gaan. Behalve dat de uitbreiding van het natuurgebied een ordinaire vorm van ontpoldering is, vergeten be leidsmakers dat er - alleen aan Ne derlandse kant al - zes woningen, een camping en een restaurant sneuvelen als het Zwin zich in de nabije toekomst tot aan de dorps- rand van Retranchement uitstrekt. Een nieuwe dijk op Deltahoogte ontneemt eenieder het zicht op het nieuw aan te leggen natuurge bied. Een weg over de dijk kan dat bezwaar wegnemen, maar laat on verlet dat er een lelijkè muur in het landschap komt te staan. De uitbreiding biedt ook geen af doende oplossing voor de verzan ding van het Zwin. Hoe diep de slufter ook zal zijn en hoe groot een spuikom ook zal worden, op de langere termijn moet toch weer zand worden uitgebaggerd. De oplossing voor het tegengaan van verzilting van nabij liggende Veel West-Zeeuws-Vlamingen zien geen voordelen voor de natuur, maar vooral sociaal-eco nomische nadelen voor de streek. landbouwgronden is voor veel te genstanders ook allesbehalve wa terdicht. W. Gijsel (Gemeentebelangen) vond het nog kwalijker dat Sluis zichzelf te kijk zet als 'ongeloof waardig en onbetrouwbaar', om dat dagelijks bestuurders zich vaak uitspreken tegen ontpoldering, maar wel positief staan tegenover de uitbreiding van het Zwin. Hoe wel beleidsambtenaren uitlegden dat Sluis uitbreiding niet kan te genhouden, valt nog maar te be zien of de gemeenteraad volgende week serieus wil meedenken over alternatieven. B en W delen mening GroenLinks-raadslid P. Clijsen niet. door René van Stee axel - Burgemeester en wethou ders in Terneuzen vinden dat de restauratie van het fort Sint Joseph tussen Axel en Zuiddorpe op een juiste manier is uitgevoerd. Dat antwoorden zij op vragen van raadslid P. Clijsen (GroenLinks). Die vindt het onacceptabel dat bij een opknapbeurt afgelopen najaar alle bomen en het meeste groen zijn gesneuveld. Hij vroeg B en W bij de betrokken instanties aan te dringen op het herstel van de ecologische en na tuurhistorische waarden van het Plantsoenen veranderen langzaamaan in echte vijvers. TERNEUZEN - De gemeente moet de wateroverlast in de Iepenlaan in Terneuzen snel aanpakken. Daarvoor pleit gemeenteraadslid G. van den Berg (PvdA) in schrifte lijke vragen. Hij wijst erop dat bij regenval de plantsoenen in de Iepenlaan veran deren in 'vijvers'. fort en zijn omgeving. Het fort is onderdeel van Staats-Spaanse Li nies. Het college vindt dat bij de tot standkoming van de restauratie plannen voldoende rekening is ge houden met de aanwezige natuur waarden. „Bovendien zijn door de Dienst Landelijk Gebied reeds bo men aangeplant, zodat herstel van de de natuurkwaliteit naar onze mening voldoende is gewaar borgd." B en W wijzen ook op de toetsing van het herinrichtingsplan door de provinciaal archeoloog en de presentatie voor een door Staats bosbeheer in het leven geroepen klankbordgroep. Het college stelt verder dat er geen bezwaren tegen de plannen zijn binnengekomen. Het gevolg is dat de bewoners niet uit hun auto kunnen stappen zon der dat ze natte voeren krijgen. In het bewonersoverleg met de ge meente is het ongemak aange kaart, maar er wordt geen priori teit aan gegeven. „Dat is jammer want het overleg met de wijken is er juist om erger nissen van de bewoners aan te pak ken", aldus Van den Berg. „Een rij groeistenen, waar de bewoners om gevraagd hebben, zou al veel oplossen. Tegenstanders van ontpoldering voeren actie met spandoeken en borden bij de ingang van het Ledeltheater in Oostburg. foto Peter Nicolai WateTOVerlaSt in TCtTlCUZCIlSC Vijf bedrijven doelwit van dieven in nacht van maandag op dinsdag. door Peter Oggel terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen wordt de laatste weken geteisterd door een golf inbraken in wonin gen en bedrijven. In de nacht van maandag op dinsdag werd in Ter neuzen in nauwelijks anderhalf uur tijd zes keer ingebroken. Daarmee komt het totaal aan (bij de politie gemelde) inbraken in Zeeuws-Vlaanderen in ruim een maand op 27, waarvan bijna twee derde (17) in Terneuzen. De mees te inbraken en pogingen daartoe vonden plaats in woningen. De le den van het dievengilde hadden het vooral gemunt op camera's, ge luidsapparatuur, televisies en con tant geld. In de nacht van maandag op dins dag werden tussen half twee en drie uur zes bedrijven bezocht. Van vijf daarvan werd een ruit in gegooid om binnen te komen. Bij twee ondernemingen aan de Vlie gende Vaart maakten de inbrekers geld en sieraden buit; uit een be drijfsgebouw aan de Communica tielaan verdween ook een bedrag aan contant geld en uit een bouw keet aan de Zeevaartweg werd ge reedschap gestolen. Een pand aan de Anna Bijnsstraat werd net als de overige bedrijven doorzocht, maar bleef van diefstal gevrij waard. De technische recherche verricht sporenonderzoek. KERKDIENSTEN Biddag Axel Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 19.30 uur ds a.h. Rot; Hoek Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uur ds Janssen; Oostburg Eligiuskerk 19.00 uur oec. avondgebed; Philippine Protestant se Gemeente 19.30 uur vesperdienst; Terneuzen Elimkerk 19.30 uur ds Goed- vree; Hersteld Hervormde Kerk (De Le vensbron) Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 19.30 uur ds Burger; Zaamslag Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uur ds Visser; Christelijke Gereformeerde Kerk 14.30 en 19.30 uur ds v.d. Ham. De tijd van ongecontroleerd geld uitgeven is voorbij. door Frank van Cooten SLUIS - Jarenlang groeiden de bo men tot in de hemel, in de oude gemeenten Oostburg en Sluis-Aar- denburg en in de beginjaren van de huidige gemeente Sluis. De West-Zeeuws-Vlaamse gemeente had geld genoeg. Sloot een jaarrekening af met ver lies, geen probleem, in de reserve zat geld genoeg om het tekort weg te werken. Ook was er geld genoeg om verschillende projecten tegelij kertijd aan te pakken. Geraamde opbrengsten kwamen alvast als winst in de boeken terecht. En nie mand vond het in 2004 een pro bleem dat de gemeenteraad er niet in slaagde een miljoen te bezuini gen. De gemeente Sluis betaalt nu de tol. De algemene reserve is 1,4 miljoen euro in de min en de totale reser- vepot is met tien miljoen afgeno men. Wethouders L. Wille en H. Luijendijk nemen niemand iets kwalijk. „Als je thuis veel geld hebt, geef je dat ook makkelijker uit aan een mooie auto, leuke kle ren of een dure vakantie. En het bewustzijn onder ambtenaren om zorgvuldig met gemeentelijke fi nanciën om te gaan is niet zo groot", zegt Wille. Daarom gaat het roer om. De gemeente moet weer financieel gezond worden. Het huishoudboekje biedt ruimte. Zo zit nog ruim tien miljoen euro in de bestemmingsreserve. Door deze investeringen op te schuiven of te schrappen, krijgt Sluis meer lucht. Het vrijkomende geld gaat dan naar de algemene reserve. Internet: www.verkeersschooldek.nl Email: info@verkeersschooldek .nl AUTO Theorieweekend 6 en 7 april BROMFIETS Avondcursus 17 en 19 april CHAUFFEURDIPLOMA: Zaterdag vanat 14 april Avond vanaf 3 april Superspoed vanaf 14 juni ADR herhaling vanaf 12 mei ADR volledig vanaf 2 juni TAXI basis vanaf 24 april Voorjaarsbakje 4 vrolijk®.leolêbloeiers,' Per stuk van 9.99 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83