Zeeland PZCI21 'Altijd de gordijnen dicht' Hostel verslaafden kost Terneuzen niets extra ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Pinnen Woensdag 14 maart 2007Tip? redtern@pzc.nl Rinus van de Ven is weer gelukkig op zijn motor Staten voelen niets voor referendum over ontpoldering Ministerie betaalt mee aan nieuwe dag en nachtopvang. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De realisering van een nieuw hostel annex diensten centrum voor drugsverslaafden en daklozen van het Leger des Heils aan de Stationsweg in Terneuzen kost de gemeente geen extra geld. Burgemeester en wethouders laten dat de gemeenteraad weten in een notitie over de stand van zaken met betrekking tot de nieuwe dag en nachtopvang. De gemeente Ter- neuzen draagt jaarlijks 140.000 eu ro bij aan de dak- en thuislozenop- vang, die nu nogi even verderop is gehuisvest in een bouwkeet aan de Beneluxweg. Het Zorgkantoor Zeeland is posi tief over de plannen voor het nieu we hostel en dienstencentrum. Het zorgkantoor stuurt daarom een positief advies naar het minis terie van Volksgezondheid om de voorziening deels te financieren uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Vooral de inzet van gemeente en Leger des Heils om de in het verleden nogal wat overlast veroorzakende bouw keten te sluiten, én naast nieuw onderdak ook zorg aan te bieden en te werken aan te-integratie van verslaafden, spreekt het zorgkan toor aan. Dat het Leger des Heils een overeenkomst is aangegaan met de directeur van het RGC (Re gionaal Gezondheids Centrum), helpt daar nog eens aan mee, stelt het Terneuzense college. Emergis springt bij in crisissituaties en zorgt voor de dagelijkse behande ling van cliënten. Door financie ring van de hostelkosten uit de AWBZ hoeft de gemeentelijke bij drage niet omhoog, terwijl de zorg aan de dak- en thuislozen wel op een hoger plan kan worden getild. U kent het wel. U koopt iets in een winkel U vraagt of u mag pinnen. „Natuurlijk." De winkel bediende stelt de pinapparatuur in gebruik. U haalt uw pasje door de automaat. Uiteraard eerst met de magneetstrip aan de verkeerde kant. Nog een keer. Op het schermpje verschijnt de ge ruststellende mededeling: V heeft betaald.' Zo ging het ook in die Goese slij terij. De winkelbediende, wach tend op de bon: „Het geratel van de printer van dat pinapparaat, ik hoor het 's nachts nog." En klinkt het als muziek in de oren? „Bij m'n baas misschien." Provincie akkoord met windmolens in Tholen ANNA JACOBAPOLDER - De provin cie gaat akkoord met de bouw van negen grote windmolens in de ge meente Tholen. Gisteren gaf ze een verklaring van geen bezwaar af voor vijf turbines bij Anna Jaco- bapolder en vier in de Noordpol der bij Sint-Maartensdijk. Volgens de provincie heeft de gemeente de bezwaren tegen de komst van de molens terecht afgewezen. Zeelandbrug gestremd voor de scheepvaart ZIERIKZEE - Het basculedeel van de Zeelandbrug is vanaf maandag 2 april 09.00 uur tot dinsdag 3 april 07.00 uur gestremd voor de scheep vaart. De stremming is een gevolg van re visiewerkzaamheden aan de tech nische installaties van de Zeeland brug. De onderdoorvaart-overspan- ning varieert van NAP+11.50 m. tot NAP+15.10 m. Terneuzen moet dieper in de buidel tasten College N-Beveland wil kindermuseum niet WISSENKERKE - Als het aan burge meester en wethouders van Noord-Beveland ligt, komt het kin dermuseum niet op de plek die ini tiatiefnemer en Scoop-consulent N. Out daarvoor in gedachte heeft. Misschien moet het zelfs helemaal niet op Noord-Beveland komen, maar in een andere Bevelandse ge meente. Dat blijkt uit een advies van het college aan de raad. Onder politiebegeleiding mocht een van de omwonenden van de geëvacueerde Sportlaan in Hulst even naar huis. Bewoners reageren vrij laconiek op evacuatie na bommelding. door Raymond de Frel HULST - Zo sta je in de keuken de piepers te schillen, en zo sta je van achter een politielint wat argwa nend naar jouw huis te kijken. Zo hoor je via de radio op de werk vloer dat er in jouw straat iets aan de hand is, en zo zit je in een heus opvangcentrum te wachten tot je weer naar huis mag. Het overkwam 53 bewoners van de Sportlaan en directe omgeving in Hulst, nadat een 34-jarige buurt genoot de hulpdiensten al een hal ve dag had beziggehouden. Eerst gijzelde hij aan het Godsplein de directeur van de woonstichting en een paar uur na zijn arrestatie ver klaarde hij dat er in zijn woning ex plosieven aanwezig waren. En dus verplaatsten politie, brandweer, ambulancepersoneel en media zich in allerijl naar de Sportlaan. De meeste bewoners reageerden vrij laconiek op alle commotie. „Natuurlijk vind ik het niet leuk, ik was liever thuis geweest. Maar nee, ik ben niet angstig. Weet je wat ik vooral vervelend vind? Dat ik door deze ellende vanavond mijn favoriete televisieseries mis", zei een bewoonster van de Jacob van Lennepstraat. Een overbuur man zocht zijn heil in het opvang centrum in het nabijgelegen Den Dullaert. „Ik woon in een huur huis, dus ben alleen bezorgd over mijn inboedel. Ik heb duizenden grammofoonplaten, die wil ik niet kwijt. Nee, ik kende mijn over ig Bewoners van de Sportlaan en omgeving zijn gisteren geëvacu eerd in verband met de mogelij ke aanwezigheid van explosieven in het huis van een gijzelnemer. foto Camile Schelstraete buurman niet. Ik weet alleen dat er dag en nacht licht brandde. En de gordijnen waren er altijd dicht." Rond etenstijd trok het in cident steeds meer belangstelling. „Nu ik hier zo sta, realiseer ik mij dat ik best wel sensatiebelust ben", concludeerde een buurtbewoon ster. Ze was niet de enige. „Ik hoor de dat die bom in de magnetron ligt", riep de een. Een andere om wonende stak de draak met alle commotie. „Lekker moment voor een bommelding. De herbouw van de anderhalfjaar geleden inge storte sporthal van Den Dullaert is net begonnen!" TERNEUZEN - De vorming van de hrede school Oudelandse Hoeve, hogere huisvestingskosten voor an dere scholen en diverse extra klei ne aanschaffingen voor het bijzon der basisonderwijs nopen de ge meente Terneuzen om extra mid delen vrij te maken voor onder wijszaken. In totaal wil de gemeen te ruim vier ton opzij zetten. Uit eindelijk komt slechts een deel ten laste van de gemeente. Via het Rijk vloeit 240.000 euro terug in de gemeentekas. ZÉÈW/5É Xm:r.v<mMÉ Tip? redactie@pzcnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79