'Altijd de gordijnen dicht' Stenen vallen van gevel waterschap Komst kindermuseum onzeker Nieuwbouw Kamperduin hangt af van rechter Epitaaf terug in Vlissingse kerk SNEL JE RIJBEWIJS!!! lente in huis! SPZC Woensdag 14 maart 2007 25 Onder politiebegeleiding mocht een van de omwonenden van de geëvacueerde Sportlaan in Hulst even naar huis. foto Camiie Schelstraete door Raymond de Frel HULST - Zo sta je in de keuken de piepers te schillen, en zo sta je van achter een politielint wat argwa nend naar jouw huis te kijken. Zo hoor je via de radio op de werk vloer dat er in jouw straat iets aan de hand is, en zo zit je in een heus opvangcentrum te wachten tot je weer naar huis mag. Het overkwam 53 bewoners van de Sportlaan en directe omgeving in Hulst, nadat een 34-jarige buurt genoot de hulpdiensten al een hal ve dag had beziggehouden. Eerst gijzelde hij aan het Godsplein de directeur van de woonstichting en een paar uur na zijn arrestatie ver klaarde hij dat er in zijn woning ex plosieven aanwezig waren. En dus verplaatsten politie, brandweer, ambulancepersoneel en media zich in allerijl naar de Sportlaan. De meeste bewoners reageerden vrij laconiek op alle commotie. „Natuurlijk vind ik het niet leuk, ik was liever thuis geweest. Maar nee, ik ben niet angstig. Weet je wat ik vooral vervelend vind? Dat ik door deze ellende vanavond mijn favoriete televisieseries mis", zei een bewoonster van de Jacob van Lennepstraat. Een overbuur man zocht zijn heil in het opvang centrum in het nabijgelegen Den Dullaert. „Ik woon in een huur huis, dus ben alleen bezorgd over mijn inboedel. Ik heb duizenden grammofoonplaten, die wil ik niet kwijt. Nee, ik kende mijn over buurman niet. Ik weet alleen dat er dag en nacht licht brandde. En de gordijnen waren er altijd dicht." Rond etenstijd trok het in cident steeds meer belangstelling. „Nu ik hier zo sta, realiseer ik mij dat ik best wel sensatiebelust ben", concludeerde een buurtbewoon ster. Ze was niet de enige. „Ik hoor de dat die bom in de magnetron ligt", riep de een. Een andere om wonende stak de draak met alle commotie. „Lekker moment voor een bommelding. De herbouw van de anderhalfjaar geleden inge storte sporthal van Den Dullaert is net begonnen!" Bewoners van de Sportlaan en omgeving zijn gisteren geëvacu eerd in verband met de mogelij ke aanwezigheid van explosieven in het huis van een gijzelnemer. kamperland - De rechter beslist morgen of hotel-restaurant Kam perduin bij het Banjaardstrand in Kamperland met de nieuwbouw kan beginnen, óf dat de gemeente Noord-Beveland nog wat huis werk zal moeten overdoen. Morgen dient bij de rechtbank in Middelburg een procedure tussen eigenaar Kamperduin BV en de ge meente enerzijds en de Vereniging van Eigenaren van buurman Noordzee Résidence De Banjaard anderzijds. Hun bezwaren zijn eerder door een onafhankelijke commissie voor bezwaar- en beroepsschriften ongegrond verklaard, waarop ze de zaak bij de rechter neerlegden. De bezwaarmakers zijn in de eerste plaats van mening dat de gemeen te de bouwvergunning onterecht heeft verleend. Daarnaast vrezen ze onder meer voor toenemende parkeer- en geluidsoverlast en ver lies van privacy, uitzicht en zon licht door de hoogte van het toe komstige gebouw. Volgens direc teur J. van der Voort van Kamper duin BV is dat 'een idee dat leeft', maar wat niet terecht is. Hij zegt de uitspraak 'gelaten' af te wach ten. Kamperduin BV is inmiddels al bijna tien jaar bezig om nieuw bouw van de grond te krijgen. VLISSINGEN - De Jacobskerk te Vlis- singen heeft sinds gisteren het graf monument van Johannes Lam- brechtsen Coolen terug. Het vier eeuwen oude epitaaf van de oud burgemeester en mede-oprichter van de VOC is voor 85 procent ver nieuwd, omdat het in slechte staat verkeerde. Door het bluswater van de brand in 1911 en verschillende overstromingen was er zout in het monument gekomen, waardoor het marmer in de loop der jaren was gaan verpoederen. door Maurits Sep middelburg - Aan de gevel van het waterschapskantoor in Middel burg laten stenen los. Bouwbedrijf BAM heeft zes weken nodig om het probleem te verhelpen. Het probleem wordt veroorzaakt door de lijm waarmee stenen te gen kunststof platen zijn geplakt. De lijm houdt niet goed. Daarom vervangt BAM de kunststof platen door platen van een ander materi aal. Daarop moet de lijm wel goed plakken. BAM heeft niet voorzien dat de lijm na verloop van tijd zou loslaten waardoor stenen naar be neden kunnen vallen, reageert woordvoerder A. Pronk. „Ik weet ook niet of we het hadden kun nen voorzien." Niet alle stenen uit de gevel dreigen los te laten, merkt woordvoerster S. Minneboo van het waterschap op. „Alleen de han gende stenen die bijvoorbeeld on deraan de dakrand zijn geplakt." Volgens haar zijn er tot nu toe nog geen naar beneden gevallen. In totaal gaat het om ongeveer vijf tig meter steenstrips. Omdat het een zorgvuldig karwei is, duurt het nog tot eind april, voorspelt Pronk. Het waterschap is er niet blij mee dat het zo veel tijd kost. Minneboo: „Al die tijd staat het kantoor in de steigers en krijgen we het imago dat er weer iets niet goed is bij het waterschap." De re paratie valt onder de garantie. Internet: www.verkeersschooldek.nl Email: info@verkeersschooldek nl AUTO Theorieweekend 6 en 7 april BROMFIETS Avondcursus 17 en 19 april CHAUFFEURDIPLOMA: Zaterdag vanaf 14 april Avond vanaf 3 april Superspoed vanaf 14 juni ADR herhaling vanaf 12 mei ADR volledig vanaf 2 juni TAXI basis vanaf 24 april KERKDIENSTEN Biddag Brouwershaven Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt 9.30 uur ds v. Groos, 19.00 uur dienst; Bruinisse Nederlandse Hervorm de Kerk 10.00 en 19.00 uur ds v.d. Ploeg; Gereformeerde Kerk 19.00 uur dhr Mul der; Gereformeerde Gemeente in Neder land 10.00 en 19.00 uur ds Schultink; Haamstede Nederlandse Hervormde Kerk 19.00 uur ds v. IJsseldijk; Christelijke Gereformeerde Kerk 10.00 uur kinder- dienst, 19.00 uur ds Boogaard; Gerefor meerde Gemeente 10.00 en 19.00 uur leesdienst; Kerkwerve Christelijke Gereformeerde ark 10.00 en 19.00 uur ds Uitslag; uwerkerk Protestantse Kerk 10.00 hr Slabbekoorn; Gereformeerde Ge meente 9.30 en 15.30 uur ds Gunst; Oos- terland Protestantse Kerk 19.00 uur ds de Bruijn; Gereformeerde Gemeente 10.00, 14.30 en 18.30 uur ds v. Manen; Renesse Protestantse Kerk 19.30 uur avondgebed; Serooskerke Protestantse Kerk 10.00 en 19.00 uur ds Bos; Scharen- dijke Protestantse Kerk 19.30 uur ds Trouwborst; Sirjansland Hervormde Ge meente 10.00 en 19.00 uur ds Kwint; Herst. Herv. (Ooststr. Nieuwerkerk) 10.00 uur kand. Diepeveen, 19.00 uur ds Gielen; Zierikzee Evangelisch Lutherse Kerk 19.30 uur ds Kievit (gez.dienst); Gerefor meerde Kerk 19.30 uur ds de Zeeuw; Christelijke Gereformeerde Kerk 10.00 en 19.00 uur ds Vogel. College Noord-Beveland wijst locatie-idee van initiatiefnemer af. door Luc Oggei WISSENKERKE - Als het aan het col lege van burgemeester en wethou ders van Noord-Beveland ligt, komt het kindermuseum niet op de plek die initiatiefnemer en Scoop-consulent N. Out daarvoor in gedachte heeft. Misschien moet het zelfs helemaal niet op Noord-Beveland komen, maar in een andere Bevelandse gemeente. Dat blijkt uit een advies van het college aan de raad. Het college heeft de zogeheten zoeklocatie getoetst aan allerlei door de raad vastgestelde planolo gische kaders, zoals het omgevings plan, de regiovisie en de structuur visie Noord-Beveland. Die laten een grootschalige attractie als het kindermuseum (een themapark over de Zeeuwse geschiedenis op een terrein van minstens vijftien hectare) niet toe in het oostelijke deel van het eiland, tussen Colijns- plaat en Kats. Wethouder A. van der Maas zegt dat het college op voorhand niet negatief tegenover het plan staat, maar wel een 'principe-standpunt' inneemt. „Als straks blijkt dat we het museum wél op de zoeklocatie willen hebben, dan moeten we nog maar eens goed kijken naar het door onszelf vastgestelde be leid." Het college stelt de raad voor het initiatief ook aan te bie den aan het Bestuurlijk Platform De Bevelanden, het eind 2000 ge sloten verbond tussen de vijf be trokken gemeenten om van elkaar te kunnen 'profiteren' op het ge bied van economische zaken en ruimtelijke ordening. Van der Maas: „Wij richten ons op recrea tie. Dit museum valt onder 'verpo zen' en daar is misschien in een an dere Bevelandse gemeente meer behoefte aan." Het kindermuseum komt morgen avond aan de orde tijdens de infor matieve raadsvergadering van de gemeente. Die begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Wis sen kerke. Bewoners reageren vrij laconiek op evacuatie na bommelding. Voorjaarsbakje 4 vrolijks, feniebloeters. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75