Mathilda van Leeuwen kiest altijd voor een landelijke, stoere keuken Feest Bru krijgt een Volendams vervolg daags 1500mg Glucosamine 500mg Chondroïtine Krachtig en Goedkoop! I ff DE RODE PILAREN Minder mensen in de bijstand 23 Woensdag 14 maart 2007 PZC S Mathilda van Leeuwen kookt in het MFC al enkele maanden met mannen en vanaf april ook mediterraans. foto Dirk-Jan Cjeltema Mediterraanse gerechten populair bij zowel Lichtboei als Spennekot. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Er is geen land dat Ma thilda van Leeuwen van Kookboer- derij Spennekot uit Kerkwerve niet aan durft te doen als ze aan het koken slaat. Maar hoeveel culi naire kilometers ze ook aflegt, de landelijke, stoere keuken staat cen traal. Dat maakt haar kookwork- shops toegankelijk voor zowel pril le als doorgewinterde keukenprin sen en - prinsessen. Op initiatief van sociaal kultureel werk De Lichtboei bedient ze bei de doelgroepen in het kooklokaal in het Zierikzeese MFC. Garnalen en ander zilt spul liggen klaar om tot vispotje te worden verwerkt. De kookworkshop voor mannen mag dan veel 'beginnelingen' lok ken, voor Van Leeuwen is dat geen reden om zich toe te leggen op een standaardmenuutje aardappelprak met bal gehakt. Sterker nog, bij de derde les zet ze de heren aan tot het maken van een flensjestaart. „Dat is altijd hila risch." Want ook dat is koken voor de Kerkwerfse. „Bezig zijn met z'n allen. Gezellig eten. Kunnen zijn zoals je bent. Uiteindelijk draait al les om gezelligheid." Met een nieuwe reeks workshops Koken met Mathilda van De Licht boei maakt de eigenaresse van de kookboerderij een reis door het Middellandse Zeegebied. Drie avonden lang wordt er door zowel mannen als vrouwen twee-aan- twee gekookt en aansluitend geza menlijk gegeten. In april is Marok LUCaWAAL glucosamine Uiondroïtine '500/500mg I x (bngs I Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen Krachtige samenstelling 1 1 DAG DOSERING 1 W A A R D E C U P 0 N E erkrijgbaar bij: lucovitaar Glucosamine j I Chondroitine 1500/500mg ij I 120 30 tabletten van 37, Drogisterij Kruiderij Middelburg-Gocs-Vlissmgen www.derodeDilaren.nl ko aan de beurt. In mei en juni geurt het in het kook- annex eetlo- kaal van het MFC respectievelijk naar de Griekse en Spaanse keu ken. „De Mediterraanse keuken is een trend", weet Van Leeuwen. „Men sen komen steeds verder en willen wat anders dan het geijkte op ta- 'Bezig zijn met z'n allen. Gezellig eten. Uiteindelijk draait alles om gezelligheid' fel." Wel kiest de workshopleidster steevast voor 'bekende' gerechten, zoals tajine (een soort stoofpot) tij dens de Marokkaanse les of Spaan se paella. „Ik probeer het zo te ma ken dat iedereen de ingrediënten in de winkel om de hoek kan ko- ZIERIKZEE - Het aantal inwoners van de gemeente Schouwen-Dui- veland met een bijstandsuitkering blijft dalen. Op dit moment telt de gemeente 245 huishoudens met een bij standsuitkering. Vorig jaar is een daling van negentien procent ge meten. Een goede score ten opzich te van de landelijke daling van ne gen procent. De gemeente Schouwen-Duive- land staat op de vierde plaats in de top tien van gemeenten met der tig- tot zestigduizend inwoners, die vorig jaar een afname van bij standsgerechtigden kenden. Vol gens de gemeente is de goede sco re te danken aan de intensieve sa menwerking met het CW1 en uit keringsinstantie UWV. pen. Zodat ze het ook thuis kun nen blijven maken." Naast haar culinaire workshops voor De Lichtboei kokkerelt Van Leeuwen volop in haar eigen toko: de ongeveer een jaar geleden geo pende kookboerderij Spennekot. Van daaruit presenteert ze een on eindig aanbod, zowel qua insteek (lamsvlees, barbecue of asperges) als qua combinaties (zoals een kook/fiets- of kook/zeilarran- gement). Maar ook in Spennekot is de Mediterraanse keuken geliefd. Niet zo gek, vindt de Schouwse kookgoeroe. „Kwestie van lekker je vakantiegevoel bovenhalen." De Lichtboeiworkshops worden ge geven op donderdag 5 april, 15 mei en 7 juni. Meer informatie is te krij gen bij de Lichtboei: 0111-4:2075. Over de kookboerderij staat meer op www.spennekot.nl. Bezoekers Winterfeest hebben voorrang bij kaartverkoop Jan Smit. BRUINISSE - 'Volendam meets Brui- nisse', zo zou je het vervolg van het komende Winterfeest in Brui- nisse kunnen betitelen. Want be zoekers van het Winterfeest krij gen voorrang bij de kaartverkoop voor het optreden van de Volen- damse zanger Jan Smit, later dit jaar in het mosseldorp. De vrijwilligers van het Bruse Winterfeest hadden een mondelin ge afspraak met Jan Smit, maar die werd later door de agent van Smit teruggedraaid. De afspraak is nu dat de Volendamse zanger toch in Bruinisse komt zingen. Weliswaar niet op het Winterfeest, maar op een nog te bepalen datum. Bezoe kers van het Winterfeest 2007 krij gen op vertoon van hun toegangs kaart voorrang bij de kaartverkoop voor Jan Smit. Ook zonder palingsound liegt het programma van het Winterfeest er niet om. Afsluiter van het feest op zaterdagavond 17 maart is de po pulaire dj Rick van Veldhuysen van Radio 538. Maar er is ook plaats voor lokaal talent. Jasper Maaskant uit Bruinisse, ook be kend als dj JazzM, vertoont zijn kunsten. JazzM is de vaste dj van feestcafé De Zoom in Renesse en draait ook wel eens in de jeugd soos De Pul. Andere lokale talen ten zijn de muzikanten van de driemansformatie Sidewalkstone. Voor de feestsfeer zijn Santa Rosa en de Gebroeders Ko gecontrac teerd. Verder kan er genoten wor den van de dance-acts van A-track en tenslotte staat er nog een verras singsoptreden op het programma. Sporthal De Vanger gaat om 19.30 uur open. Om 2.00 uur rijdt er een bus naar Zierikzee. Meer informatie en reserveringen: www.winterfeest.ni I** Dj's, dance-act, feestmuziek en lokaal talent op vijfde editie van het Winterfeest in Bruinisse. Op treden jan Smit uitgesteld tot la ter dit jaar. in Zeeland qdee Life and Living M 6,17 en 18 maart 2007 VR 10.00 22.00 UUR F.N GRATIS TOEGANG g www.woningexpo.nl zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73