Zeeland PZCI21 Wegverbetering in ijskast Burgh-Haamstede teleurgesteld over geldgebrek SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Auberginekweker uit Sirjansland is teler van het jaar J" i Homohuwelijk geen probleem Pinnen Rinus van de Ven is weer gelukkig op zijn motor Staten voelen niets voor referendum over ontpoldering Woensdag 14 maart 2007 Tip? redzzee@pzc.nl sirjansland-Aubergineteler Pleun van Duijn (41) uit Sirjans- Al elf jaar teelt Van Duijn allerlei soorten aubergines. Purple hebben inmiddels 26 hectare aubergines." Tienduizend euro land glimt sinds vorige week van trots. Zijn bedrijf Purple Pri- Pride heeft bedrijven in het hele land. „Mijn broers hebben en een reisje naar één van de afzetgebieden van het bedrijf is de is door The Greenery uitgeroepen tot teler van het jaar. 8,5 hectare in Steenbergen, maar we zitten ook in Maasland de beloning voor de beste teler. „We willen onze producten „Dit is de kroon op ons werk." en Zevenbergen. We zijn de laatste jaren flink gegroeid. We verder onder de aandacht brengen." foto Dirk-Jan Gjeltema Geen geld voor volledige aanpak Kraaij'ensteinweg. door Melita Lanting BURGH-haamstede - De verkeers- veiligheidsplannen voor de Kraa ij'ensteinweg gaan voor een groot deel in de ijskast. Geldgebrek dwingt Rijkswaterstaat tot het snoeien van de plannen. Slechts een klein stuk van de wegverbete ring wordt in 2010 uitgevoerd. De rest is voor onbepaalde tijd uitge steld. Welk stuk aangepakt wordt, is nog niet bekend. De Kraaijensteinweg maakt onder deel uit van de N57 en loopt vanaf de stormvloedkering langs Burgh- Haamstede. De weg is druk en met name in de zomermaanden als er veel toeristenverkeer is, ont staan er regelmatig gevaarlijke si tuaties door afslaand verkeer en overstekende fietsers. Om de ver keersveiligheid te verbeteren, heeft Rijkswaterstaat in oktober vorig jaar ambitieuze plannen gepresen teerd. Die omvatten onder meer twee parallelwegen, een fietsbrug of-tunnel en drie rotondes. De ideeën zijn in het najaar aan de inwoners gepresenteerd en dat heeft een discussie op gang ge bracht in het dorp. Op initiatief van de ondernemers is toen een werkgroep samengesteld (met on dernemers en inwoners) die met Rijkswaterstaat om tafel is gaan zit ten. Omdat vanuit de bewoners nogal wat kritiek op de plannen is gekomen, heeft Rijkswaterstaat de plannen aangepast. Rijkswaterstaat wil de N57 bij Burgh-Haamstede verbeteren, maar de plannen zijn te duur. Daarom wordt maar een klein deel ervan uitgevoerd. Belangrijkste aanpassingen zijn de aanleg van een vrijliggend fietspad en een fietstunnel die bovendien wat meer richting Zandweg komt te liggeiu Daarnaast wordt de ro-_ tonde bij de Zandweg ovaal van vorm, zodat het verkeer beter kan doorstromen. „Daarvoor is geko zen, omdat het verkeer dan wat meer snelheid kan houden. De omwonenden van de Zandweg hadden nogal wat kritiek, omdat ze bang zijn voor geluidsoverlast" zegt P. Ton van Rijkswaterstaat. Die plannen worden over twee we ken toegelicht, maar tegelijkertijd is duidelijk dat ze niet kunnen worden uitgevoerd. Vooralsnog ko men twee stukken weg in aanmer king voor üitvoering. Of het wordt het eerste stuk, tussen de stoplich ting richting Zierikzee en de Zand weg (met de aanleg van twee ro tondes), of het wordt het stuk tus sen de Zandweg en de toekomsti ge fietstunnel. Voor de rest is voor lopig geen geld. Rijkswaterstaat hoopt in 2010 te starten met de aanpassingen. Aanpassing Kraaijensteinweg Burgh-Haamstede Z.indweg ft» A Weeldeweg eerste stuk - tweede stuk j door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Teleurstelling overheerst nadat is gebleken dat Rijkswaterstaat er niet in is ge slaagd om voldoende geld bij el kaar te sprokkelen voor de verbete ring van de hele Kraaijensteinweg. ,We zijn dus blij gemaakt met een dooie mus", zegt voorzitter W. Ginjaar van de Dorpsraad. „Rijks waterstaat komt met ambitieuze plannen. Een werkgroep met inwo ners van het dorp heeft daar heel veel tijd en energie in gestoken en vervolgens wordt het maar voor een klein deel uitgevoerd." Ook voorzitter W. van den Akker van de ondernemersvereniging rea geert teleurgesteld. „Mijn gevoel zegt 'doe dan maar niets en houdt die centen dan maar in de zak'. Ik heb de tekeningen nog niet gezien, maar dit is mijn eerste reactie." Ginjaar twijfelt aan het effect van zierikzee - In de gemeente Schou- wen-Duiveland worden jaarlijks één a twee homohuwelijken geslo ten. Het college van burgemeester en wethouders meent dat de ge meente een huwelijk tussen perso nen van gelijke sekse moet voltrek ken. Een aanstaand paar kan zijn voorkeur voor een bepaalde trouw ambtenaar uitspreken en op die wens wordt ingespeeld. Proble men hierbij doen zich niet voor. Dat antwoordt het college op vra gen van GroenLinks. PZC Willem Adriaansens een gedeeltelijke uitvoering. „Uit ervaring weet ik dat een gedeeltelij ke aanpassing van wegen het er niet altijd veiliger op maakt." Rijkswaterstaat presenteen de wij zigingen op zaterdag 28 april vanaf 19.00 uur in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Tip? redactie@pzc.nl U kent het wel. U koopt iets in een winkel. U vraagt of u mag pinnen. „Natuurlijk." De winkel bediende stelt de pinapparatuur in gebruik. U haalt uw pasje door de automaat. Uiteraard eerst met de magneetstrip aan de verkeerde kant. Nog een keer. Op het schermpje verschijnt de ge ruststellende mededeling: 'U heeft betaald.' Zo ging het ook in die Goese slij terij. De winkelbediende, wach tend op de bon: „Het geratel van de printer van dat pinapparaat, ik hoor het 's nachts nog." En klinkt het als muziek in de oren? „Bij m'n baas misschien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71