Slapen aan het eind van de wereld n feJÜ voor 29,95 if Roep om auto's op Markt in weekend Toneelspel Sint-Willibrord mmmmm daags 1500mg Glucosamine 500mg Chondroïtine Krachtig en Goedkoop! 1 DAG DOSERING 1 DE RODE PILAREN BPZC Woensdag 14 maart 2007 23 Karin Moerland met op de achtergrond het nieuwe hotel in aanbouw en het bestaande restaurant. foto Willem Mieras Echtpaar bouwt hotel op het uiterste puntje van Sint-Philipsland. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - Het is een fraai stukje Zeeland dat veel jonge mensen niet eens kennen. Een soort Land's End. Vroeger, toen het pontje naar Zijpe nog voer, was het er erg druk, maar nu we ten alleen toeristen het nog te vin den. Daar, op het uiterste puntje van het eiland Sint-Philipsland, verwezenlijken Eric en Karin Moerland hun droom. Het echtpaar runt al jaren met suc ces restaurant 't Veerhuis, dat Eric in 1992 met zijn vader opende. In die tijd verklaarden veel mensen hen voor gek, want wie haalde het nu in zijn hoofd om op die verla ten plek een restaurant te begin nen. Beetje bij beetje bouwden va der en zoon het oude wachthuisje om tot een succesvol restaurant. „Al snel gingen bezoekers vragen of ze hier niet ergens konden over nachten", vertelt Eric. „Nee dus. Ik moest die mensen naar Steenber gen of Bergen op Zoom sturen." Om aan de vraag tegemoet te ko men, deed de ondernemer in 1996 een poging om bij zijn restaurant een hotel te bouwen. Maar hij had de tijd niet mee. De gemeente stond huiverig tegenover toerisme, dus het antwoord was nee. Alhoe wel het altijd in het achterhoofd is blijven zitten, kwam het plan op een laag pitje te staan. Tot Eric en Karin zich ruim een jaar geleden op het gemeentehuis lieten infor meren over de bouw van enkele windmolens. „Toen begon de amb tenaar er spontaan zelf over", al dus Karin. „Hij zei dat het plan nu veel meer kans zou maken." Dat liet het echtpaar zich geen twee keer vertellen. „Want wat vandaag in mijn hoofd wordt gebo ren, moet gisteren gebeurd zijn", grapt Eric. Hij zocht meteen con tact met natuurverenigingen om te polsen hoe die tegenover zijn idee stonden. Wellicht is dat de re den geweest dat tegen het plan uit eindelijk geen bezwaren zijn inge diend en de spade begin februari al in de grond kon. Het feit dat de ondernemer een even verderop ge legen biotoop voor insecten spon sort, is ongetwijfeld ook in goede 'Hotel-restaurant 't Veerhuis. Daar zijn er misschien al wel veertig van in Nederland' aarde gevallen. Eric is van mening dat fraaie stukken natuur in Zee land in het verleden veel te veel zijn afgeschermd. „Wat wij hier willen is de mensen juist dichter bij de natuur brengen." Eric en Karin denken met hun ho tel - dat twaalf kamers krijgt - vooral bezoekers met een wat ho gere leeftijd te trekken. „Mensen GOES - Schooltoneelvereniging De Nardusbloem van het Sint-Willi- brordcollege in Goes zet vrijdag en zaterdag toneelstuk Scapin's Stre ken op de planken. Scapin's Streken is een blijspel van de Franse schrijver Molière (1622- 1673). Leerlingen en docenten wer ken mee. De regie is voor de 29e keer in handen van Ton van Wee- Ie. De voorstellingen worden voor De Nardusbloem bijzonder, want de vijftigste én de laatste. Sint-Wil- librordcollege en Buys Ballot Colle ge gaan samen in het Ostrea Ly ceum. Toneelspelers bundelen ook de krachten. Voor het toneelspel vrijdag en za terdag om 20.00 uur in het Willi- brordcollege zijn kaarten te bestel len via 0113-227363. die wellicht mooie herinneringen hebben aan dit plekje", vertelt Karin. „Die zijn er genoeg. Dat merken wij wel. Er was eens een koppeltje dat elkaar hier in het wachthuisje van de pont had ont moet. Ze hebben bij ons hun 60-ja- rige huwelijk gevierd. Leuk, toch?" Om een verblijf in het hotel wat uitnodigender te maken, willen Eric en Karin enkele kleinschalige activiteiten opzetten. „En het fiets- pontje naar Zijpe moet natuurlijk weer gaan varen", vindt zij. „Daar zullen we op termijn echt wel ach teraan gaan." Het restaurant blijft 't Veerhuis he ten, maar het hotel krijgt een nieu we naam. Karin: „Hotel-restaurant 't Veerhuis. Daar zijn er al meer van in Nederland. Het zegt niets over de locatie en kan ook in Dord recht liggen. Wij willen iets bijzon ders, en dat is gelukt, denk ik." De naam van het hotel wordt op 20 maart, na het leggen van de symbolische eerste steen, onthuld. College creëert extra parkeerplaatsen liever in Thools havengebied. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse WD-fractie wil dat het plein op de Markt in Tholen in het weekend kan wor den gebruikt voor het parkeren van auto's. Het college voelt daar weinig voor. Volgens WD-raadslid E. Frigge is het op zaterdag en zondag vaak zoeken naar een plekje voor de au to in het centrum van Tholen. Dat probleem zou simpel opgelost kun nen worden. „Haal in het week end het paaltje op het Marktplein weg", zegt ze. „Daarmee kom je op zaterdag het winkelend publiek en op zondag de kerkgangers tege moet." Wethouder F. Goossen zegt dat de gemeente recent naar de problema tiek heeft gekeken en geen aanlei ding zag om het Marktplein open te stellen voor auto's. Die mening heeft het college nog steeds. Hij wijst erop dat de Hervormde Kerk van de gemeente toestemming heeft gekregen om een private weg te gebruiken, zodat ze op haar eigen terrein een aantal extra par keerplaatsen kan benutten. „De be woners van de Markt hebben bo vendien aangegeven dat we het plein met rust moeten laten", al dus Goossen. „Tegen die wens wil len we niet ingaan." Overigens voelt ook de Christenunie niets voor het idee van de liberalen. „Ik kan op zaterdag mijn auto altijd kwijt en volgens mij heeft ook de kerk geen problemen", aldus J. Ha- ge. Wethouder Goossen belooft dat bij de herinrichting van de ha ven bekeken zal worden of er extra parkeerplaatsen kunnen ko men. Frigge is teleurgesteld in de houding van het college. „Laten we het Marktplein dan in elk geval tijdelijk openstellen." Burgemeester en wethouders van Tholen voelen niets voor het WD-plan op auto's in het week end te laten parkeren op de Markt in Tholen. lUCq^TAAl glucosamine vhondroïtine 7500 500mg Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen Krachtige samenstelling ÏIIIIIMIIIlll j^rTyJY|¥j Lucovitaal" Glucosamine H f i j Chondroïtlne 1500/ 500 mg 1 j löF W 12030 tabletten van 37,- "w Drogisterij Kruiderij 1 MiJJe&ufy'Goev-VlUvlngrn www.derodeDilaren.nl GRATIS TOEGANG www.woningexpo.nl zeeland idee Life and Living ie, 17 en 18 maart 2007 •R 10 00 - 22.00 UUR EN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65