Lot Kamperduin in handen van rechter J Naheffing fiscus is 'belachelijk' Keukenprins in een sterrestaurant Hennepteelt in Kruiningen 22 I Woensdag 14 maart 2007 PZC Thijs Meliefste in de keuken van restaurant Katseveer bezig met een spuit zak. foto Willem Mieras Kapellenaar (19) mag na zijn opleiding blijven in restaurant Katseveer. door Luc Oggei wilhelminadorp - Er was eens een restaurant. Dat restaurant heet Katseveer. Op een dag stond er een jongen voor de deur. Hij werd binnengelaten. Hij bleek niet zo maar een jongen te zijn, maar een prins. Een keukenprins. Zijn naam? Thijs Meliefste. Een sprookje? Nee hoor, de car rière van de 19-jarige kok-in-spé heeft er tot nu toe erg veel van weg. Eerder deze maand pakte hij namelijk samen met zijn collega's Nathan Pauwelse, Kimberly Goudt en Serge Portier de jury- en per sprijs tijdens de jaarlijkse kook- wedstrijden in Goes en inmiddels is ook een vaste baan bij sterrestau rant Katseveer in Wilhelminadorp in 'the pocket'. De jonge Kapellenaar staat daar sinds september vorig jaar in de keuken, ter afronding van zijn op leiding zelfstandig kok niveau 3 aan de middelbare hotelschool in Bergen op Zoom. Zijn werk valt - letterlijk en figuurlijk - zo in de smaak dat hij dus mag blijven. Dat is best bijzonder, beseft ook Melief ste. „Dat kan niet iedereen zeg gen." Vanzelf komt het zeker niet. „Je moet gemotiveerd zijn, hard willen werken en houden van je vak", somt hij enkele benodigde 'ingrediënten' op. Dat zit wel goed. Als kind koekeloerde hij al Burgemeester Kapelle hekelt houding van Belastingdienst. door Willem van Dam kapelle - Burgemeester S. Kramer van Kapelle vindt de nahefïing die de Belastingdienst zijn gemeente heeft opgelegd 'belachelijk'. Kra mer zei dat gisteravond tijdens een raadsvergadering. Volgens Kramer heeft de fiscus naar spijkers op laag water gezocht én gevonden. Vanuit het gemeen tehuis gaat er binnenkort een boze brief naar staatssecretaris De Jager van Financiën waarin Kapelle de grieven uiteen zal zetten. De Belastingdienst heeft de ge meente Kapelle over de periode 1 regelmatig bij zijn moeder in de pannen. „Ik heb eigenlijk nooit iets anders dan dit gewild." Nu lijkt er de laatste jaren ook een soort 'hausse' rond koken te zijn ontstaan; bijna elk zichzelf respec terend tv-programma heeft een kookrubriek en voorheen volstrekt onbekende keukenkunstenaars zijn, sinds ze op tv komen, ware beroemdheden. Meliefste kijkt er wel eens naar en steekt er ook wel wat van op, maar ambieert naar eigen zeggen zelf geen carrière als tv-kok. Hij werkt het liefst achter de schermen om zich daar, onder toeziend oog van de chef-kok, verder te bekwamen. 'Er valt hier voor mij voorlopig nog genoeg te leren' Ambities heeft hij zeker wel. „Ik wil me in de toekomst specialise ren in pattisserie. Bonbons, choco ladebewerking, desserts, hapjes bij de koffie, dat vind ik echt mooi werk." En omdat je iemands ster ke kanten moet benutten, houdt hij zich daar bij Katseveer dan ook voornamelijk mee bezig. Meliefste weet nog niet wanneer hij de spe cialisatie-opleiding gaat volgen. „Ik zou dat dan naast mijn werk moe ten doen. Voorlopig valt er hier nog genoeg te leren." En wie weet: misschien bezorgt de jonge 'ster' zijn werkgever ook nog eens een tweede (Michelin)ster. januari 2001 tot en met 31 decem ber 2005 een naheffing van 36.000 euro (inclusief rente en boete) op gelegd. De fiscus deed dat, omdat de gemeente niet kon aantonen dat een aantal mobiele telefoons vrijwel uitsluitend voor zakelijke doeleinden zijn gebruikt. Ook wa ren er problemen over de onkos tenvergoedingen aan de vrijwillige brandweer en een aantal reiskos ten. Voorts struikelde de Belasting dienst over het feit dat er op de werkkleding van gemeente-ambte naren (zoals bodes, medewerkers van begraafplaatsen en zwembad) onvoldoende logo's waren ge naaid. Voorbeeld: de katoenen werkbroeken van buitendienstme dewerkers waren niet van een ge meentelijk embleem voorzien; na- Procedure kan nieuwbouw hotel weer vertragen. door Luc Oggel KAMPERLAND - De rechter beslist morgen of hotel-restaurant Kam perduin bij het Banjaardstrand in Kamperland met de nieuwbouw kan beginnen, óf dat de gemeente Noord-Beveland nog wat huis werk zal moeten overdoen. Morgen dient bij de rechtbank in Middelburg een procedure tussen eigenaar Kamperduin BV en de ge meente enerzijds en de Vereniging van Eigenaren van buurman Noordzee Résidence De Banjaard anderzijds. Hun bezwaren zijn eerder door een onafhankelijke commissie voor bezwaar- en beroepsschriften ongegrond verklaard, waarop ze de zaak bij de rechter neerlegden. De bezwaarmakers zijn in de eer ste plaats van mening dat de ge- Aanhangwagen SCB heeft plek gevonden goes - De aanhangwagen met rol stoelen van Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB) heeft onder dak. „We kregen ongeveer vijf reac ties", zegt Ernst Op de Macks, se cretaris van de SGB. Begin februari vroegen ze aandacht voor de situa tie. De sportclub had geen perma nent onderdak voor de kar met rol stoelen. Noodgedwongen stond de aanhangwagen langs de openbare weg of bij vrijwilligers. Met ruim zes keer te veel op in de auto poortvliet - Een 44-jarige auto mobilist is gistermiddag tegen half twee op de Postweg bij Poortvliet aangehouden voor het rijden on der invloed. De bestuurder, afkomstig uit de gemeente Tholen, had ruim zes keer zoveel alcohol gedronken als is toegestaan. Hij kon na de alco holtest zijn rijbewijs direct inleve ren. heffing: meer dan 2000 euro. Bur gemeester Kramer kan daarvoor geen enkel begrip opbrengen. „Als iemand op het gemeentehuis boos is geweest over deze kwestie, dan ben ik dat geweest." Kramer noem de de opstelling van de belasting dienst 'vergaand'; zelfs op de badslippers van het zwembadper soneel moeten logo's staan. „Als we zo doorgaan, lopen er straks al lemaal wandelende kerstbomen rond." Om nog meer problemen met de fiscus te voorkomen, heeft Kapelle [Tl Het gemeentebestuur van Kapel- Ie stuurt binnenkort een boze brief naar staatssecretaris De Ja ger van Financiën over de rigide opstelling van de fiscus. meente de bouwvergunning onte recht heeft verleend. Daarnaast vrezen ze onder meer voor toene mende parkeer- en geluidsoverlast en verlies van privacy, uitzicht en zonlicht door de hoogte van het toekomstige gebouw. Volgens di recteur J. van der Voort van Kam perduin BV is dat 'een idee dat leeft', maar wat niet terecht is. Hij zegt de uitspraak 'gelaten' af te wachten. „Ik hoop dat alles op z'n pootjes terecht komt en dat de be zwaarmakers sportieve verliezers zullen zijn." Kamperduin BV is inmiddels al bijna tien jaar bezig om nieuw bouw van de grond te krijgen. Op de huidige locatie moet een 24 ka mers en 55 hotelappartementen tellend complex verrijzen, waar- Hotel-restaurant Kamperduin probeert al bijna tien jaar tot nieuwbouw te komen. Nu dient er een gerechtelijke procedure tegen de bouwvergunning. Provincie akkoord met windmolens in Tholen ANNA JACOBAPOLDER - De provin cie gaat akkoord met de bouw van negen grote windmolens in de ge meente Tholen. Gisteren gaf ze een verklaring van geen bezwaar af voor vijf turbines aan de Del Campoweg bij Anna Jacobapolder en vier in de Noordpolder bij Sint-Maartensdijk. Volgens de pro vincie heeft de gemeente de be zwaren tegen de komst van de mo lens terecht afgewezen. Arti Carnaval blikt nog eens terug op carnaval goes - Stichting Arti Carnaval houdt zondag het Halfvastenbal. Er wordt nog eens teruggekeken op afgelopen carnaval. Hoogte punt van de middag is de verkie zing van het carnavalsmotto voor volgend jaar. Dat gebeurt door middel van een decibelmeter. Dweilband Vals Alarm zorgt voor de muziek. Om 13.00 uur begint het bal in café Baarends te Goes. de naheffing inmiddels voldaan, zonder daarin de raad te kennen. Die toonde zich daarover gister avond enigszins overrompeld. Frac tievoorzitter A. Schmid van Ge meentebelang noemde het 'onver teerbaar' dat de gemeenteraad zo laat werd geïnformeerd. Conse quenties werden daaraan overi gens niet verbonden. De raad stelde ruim 360.000 euro beschikbaar voor de verbouwing van het kinderdagverblijf aan de Dijkwelseweg. Gemeentebelang en PvdA stemden tegen. De PvdA heeft moeite met de financiering, Gemeentebelang vindt dat uitbrei ding van het kinderdagverblijf be zien moet worden tegen de achter grond van de mogelijke komst van een bredeschool in Kapelle. mee een aanzienlijke uitbreiding van de capaciteit zou worden ver wezenlijkt. Diverse planologische tegenslagen gooiden echter steeds roet in het eten. Als Kamperduin BV morgen door de rechter in het gelijk wordt gesteld, ligt de weg in principe vrij en kan het huidige, in i960 gebouwde hotel worden ge sloopt. Volgens Van der Voort zal dat dan 'op zeer korte termijn' ge beuren. „We willen in 2009 open, dus we moeten zo langzamerhand wel beginnen." Exploitant B. Schuitenmaker, die het gebouw huurt van Kamper duin BV, zegt te hopen dat de rech ter nog 'een stok in de spaken steekt'. „Dan kan ik het seizoen nog afmaken en afscheid nemen van de vaste gasten. Er ligt hier veel emotie." Volgens Schuitenmaker is sloop in het hoogseizoen ook niet handig in verband met de 'centrumfunc tie' die Kamperduin heeft voor gas ten van De Banjaard. Tholen helpt starters op de woningmarkt sint-maartensdijk - De gemeente Tholen onderzoekt of ze starters op de woningmarkt kan helpen bij het kopen van een huis. Dat ge beurt op verzoek van de fractie van het ABT. De raad moet wel even op de uitkomsten wachten. „Ik had in het eerste kwartaal met een plan willen komen", aldus wet houder K. Heijboer. „Maar een nieuwe medewerker is pas begon nen, dus het duurt wat langer." Ons Genoegen houdt muzikale info-ochtend kapelle - Muziekvereniging Ons Genoegen houdt zaterdag een in formatieochtend. Vanaf 10 uur kan er binnengelopen worden in het clubgebouw aan de Dijkwelseweg te Kapelle. Docenten en leden ver tellen over de muziekvereniging en bezoekers mogen op een blaas- of slagwerkinstrument spelen. Meer informatie via 0113 - 341268 of www.ogkapelle.nl. kruinincen - In een woning aan de Nijverheidsstraat in Kruiningen is gisterochtend door de politie Zeeland een hennepkwekerij ont manteld. Drie mensen zijn aangehouden: een vrouw van 22, een vrouw van 29 jaar en een 20-jarige man. Ze ko men allemaal uit de gemeente Rei- merswaal. De hennepkwekerij be stond uit 370 planten. Die zijn door de politie in beslag genomen, en de apparatuur ook. Alles is afge voerd en vernietigd. De gemeente Reimerswaal waar schuwde onlangs hennepkwekeis nog voor de gevolgen. Thuistelers riskeren volgens de gemeente een gevangenisstraf van maximaal twee jaar of een geldboete van 11.250 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64