Ibevelanden-tholen PZCI21 Kindermuseum is onzeker Goes pakt klachten Ouverture op 35 27 Jeugd mag toch niet op nieuw veld in Tholen Pinnen Spaanse journalisten verbazen zich in nucleair Borsele Rinus van de Ven is weer gelukkig op zijn motor Staten voelen niets voor referendum over ontpoldering Woensdag 14 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl College Noord-Beveland wijst locatie-idee van initiatiefnemer af. door Luc Oggel wissenkerke - Als het aan het col lege van burgemeester en wethou ders van Noord-Beveland ligt, komt het kindermuseum niet op de plek die initiatiefnemer en Scoop-consulent N. Out daarvoor in gedachte heeft. Misschien moet het zelfs helemaal niet op Noord-Beveland komen, maar in een andere Bevelandse gemeente. Dat blijkt uit een advies van het college aan de raad. Het college heeft de zogeheten zoeklocatie getoetst aan allerlei door de raad vastgestelde planolo gische kaders, zoals het omgevings plan, de regiovisie en de structuur visie Noord-Beveland. Die laten een grootschalige attractie als het kindermuseum (een themapark over de Zeeuwse geschiedenis op een terrein van minstens vijftien hectare) niet toe in het oostelijke deel van het eiland, tussen Colijns- plaat en Kats. Wethouder A. van der Maas zegt dat het college op voorhand niet negatief tegenover het plan staat, maar wel een 'principe-standpunt' inneemt. „Als straks blijkt dat we het museum wél op de zoeklocatie willen hebben, dan moeten we nog maar eens goed kijken naar het door onszelf vastgestelde be leid." Het college stelt de raad voor het 1^ Het oostelijk deel van Noord-Be- veland is volgens burgemeester en wethouders niet geschikt voor een grootschalige attractie als het kindermuseum. initiatief ook aan te bieden aan het Bestuurlijk Platform De Bevelan- den, het eind 2000 gesloten ver bond tussen de vijf betrokken ge meenten om van elkaar te kunnen 'profiteren' op het gebied van eco nomische zaken en ruimtelijke or dening. Van der Maas: „Wij rich ten ons op recreatie. Dit museum valt onder 'verpozen' en daar is misschien in een andere Beveland se gemeente meer behoefte aan." Met uitzondering van de SGP staan de meeste raadsfracties overi gens niet afwijzend tegenover de komst van een kindermuseum, zo blijkt uit een rondvraag. CDA en PvdA willen nog wel wat meer dui delijkheid over de financiële kant van het project, dat zeker tien mil joen euro zal kosten. Wat Noord- Bevelands Belang betreft mag on middellijk worden begonnen met een haalbaarheidsonderzoek. „Dit hebben we nodig", aldus fractie voorzitter A. Oudshoorn. Het onderwerp komt morgen avond aan de orde tijdens de infor matieve raadsvergadering. Die be gint om 19.30 uur in het gemeente huis in Wissenkerke. BORSSELE - Spaanse journalisten op bezoek bij de gemeente Borsele konden het bijna niet gelo ven. Heeft Borsele in ruil voor de Centrale Op slag Voor Radioactief Afval (Covra) niets extra's gekregen? Burgemeester Jaap Gelok had het over bouwleges. Meer niet. De Spaanse regering wil nu ook een centrale opslag. De groep journalis ten uit Spanje is twee dagen speciaal in het 'open, democratische' Nederland om te onderzoe ken hoe hier de besluitvorming heeft plaatsge vonden. Een diep inzicht in de historie kregen ze echter niet, terwijl die juist zo interessant is. De Covra kwam in 1985 voor het eerst in beeld. De vergunningen waren najaar 1989 al rond. Veel ge beurde in stilte. Verzet was er nauwelijks, tot Borssele in opstand kwam tegen een locatie vlak bij het dorp. De Covra week uit naar het Sloege- bied en het was geregeld. foto Willem Mieras Onderzoek naar hoge stookkosten en tarieven leverancier Essent. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes laat een onafhankelijk onderzoek uitvoe ren naar het energiegebruik in de wijk Ouverture. Het college van burgemeester en wethouders heeft daartoe besloten na klachten over de hoge stookkosten. Ouverture bezit een warmtebron systeem. In de wijk liggen geen gasleidingen. Voor het aardwarmte- systeem zitten bewoners voor een periode van vijftien jaar vast aan energiebedrijf Essent, dat grondwa ter op een basistemperatuur van tien, elf graden aan moet leveren. Bewoners kunnen vervolgens via een pomp in huis dat water verder verwarmen. Op zich zijn er in de wijk weinig klachten over het duurzame bron- nensysteem, wel morren verschil lende wijkbewoners over de hoge tarieven die Essent verlangt. De laatste jaren zou het tarief veel for ser zijn gestegen dan dat voor gas gestookte woningen. Sommige be woners reppen van bijna het dub bele. Bovendien komt bovenop het tarief van Essent ook de elek tra- en waterrekening van andere nutsleveranciers zoals Delta, waar door de totale energiekosten hon derden euro's bedragen. Enkele wijkbewoners hebben on langs een gesprek gehad met wet houder M. Dieleman over de hoge door Rob Paardekam THOLEN - Het sportveld dat de ge meente aanlegt naast het nieuwe gebouw van het Markiezaat Colle ge in Tholen mag toch niet wor den gebruikt als trapveld. Die ver rassende mededeling deed wethou der C. van Dis gisteren tijdens de commissievergadering. In het raadsvoorstel staat zwart op wit dat de jeugd het veld wel mag gebruiken op het moment dat de voetbalvereniging en de scholen er geen gebruik van maken. Op die manier zou het verdwijnen van het vorige trapveld aan de Ten An- kerweg worden goedgemaakt. Toch liet Van Dis gisteren weten dat de spelende jeugd voorlopig niet terecht kan op het veld. Dat zou dan veel te zwaar belast wor den. Pas als de voetbalvereniging een nieuwe accommodatie heeft - en het veld dus niet meer gebruikt - kan het als trapveld dienen. In dat geval moet de jeugd het nog lang zonder doen, want verplaat sing van het voetbalcomplex is de eerste jaren nog niet aan de orde. De WD zei de gang van zaken erg vreemd te vinden en gaat niet ak koord. Andere partijen overleggen nog en nemen tijdens de raadsver gadering een standpunt in. energierekeningen. De gemeente is partij, omdat ze vijf jaar afspra ken met Essent heeft gemaakt. Dieleman wil een adviesbureau la ten uitzoeken of de stookkosten in derdaad sterk afwijken van het gangbare gebruik, waarbij uiter aard ook op het milieubewustzijn van de bewoners wordt gelet. Daar naast neemt het bureau de bereke ningsformule van Essent onder de loep. In het uiterste geval kan dat ertoe leiden dat Goes het contract met Essent laat openbreken. ZS5UWSS Tip? redactie@pzc.nl U kent het wel. U koopt iets in een winkel. U vraagt of u mag pinnen. „Natuurlijk." De winkel bediende stelt de pinapparatuur in gebruik. U haalt uw pasje door de automaat. Uiteraard eerst met de magneetstrip aan de verkeerde kant. Nog een keer. Op het schermpje verschijnt de ge ruststellende mededeling: V heeft betaald.' Zo ging het ook in die Goese slij terij. De winkelbediende, wach tend op de bon: „Het geratel van de printer van dat pinapparaat, ik hoor het 's nachts nog." En klinkt het als muziek in de oren? „Bij m'n baas misschien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63