Tips wissel bier en andere alcoholische drank af met water eet een zoute haring J drink bouillon na het stappen neem een glas chocolademelk voor het naar bed gaan eet de volgende ochtend een gebakken ei Luieruitslag Deze pijnlijke huidaandoening is voornamelijk het gevolg van de inwerking van ontlasting op de babyhuid. Vocht en broeierigheid doen de rest. Tips verschoon de luiers regelmatig, als de baby een poepbroek heeft meteen maak de billetjes altijd goed schoon met water gebruik zachte luiers smeer preventief met babyolie of zinkzalf gebruik geen poeders, die klonteren alleen maar ?gaat de uitslag niet over, raadpleeg dan de huisarts Misselijkheid Kent vele oorzaken zoals bedorven voedsel, over matig drankgebruik, (hoofd)pijn, bepaalde medicij nen, reisziekte, stress en zwangerschap. De aanpak hangt af van de oorzaak. Tips •zwangerschap: eet voor het opstaan een cracker of beschuit of drink een kopje thee met suiker; gebruik verspreid over de dag kleine, koolhydraatrijke maal tijden; eet af en toe een stukje banaan of appel; drink steeds kleine slokjes cola stress: probeer het rustiger aan te doen bedorven voedsel of te veel alcohol: misselijkheid en braken zorgen voor een natuurlijke reinigings. Laat het komen zoals het komt en wees voortaan kri tisch op wat u eet en drinkt voorkom uitdroging, drink steeds kleine slokjes thee, water, bouillon of appelsap Nervositeit Is de balans tussen spanning en ontspanning zoek, dan komt vroeg of laat het mannetje met de houten hamer. Herken tijdig de signalen die uw lichaam geeft, om erger te voorkomen. Tips luister naar uw lijf: hoofdpijn, moeheid, duizeligheid, prikkelbaarheid, concentratie- en slaapproblemen zijn belangrijke stresssignalen neem op tijd rust, zoek ontspanning koffie, sigaretten, alcohol en drugs zijn nooit de oplossing, maar dragen bij aan het probleem geef geen geld uit aan kruidenmengsels of -pillen, de werking ervan is nooit aangetoond maak problemen thuis of op het werk bespreekbaar. Zoek zonodig hulp bij b.v. de huisarts Oorontsteking Oorontsteking is erg pijnlijk. Vooral kleine kinderen raken er totaal door van de kaart, met alle gevol gen voor de (nacht)rust van de hele familie. Tips druppel bij verkoudheid ter voorkoming de neus met een zoutoplossing is de ontsteking een feit, laat uw kind dan genoeg drinken, geef tegen de pijn paracetamol, was de oren alleen met water, hou het buitenoor schoon met slaolie, gebruik oordopjes onder de douche en in het zwembad langer dan 3 dagen pijn? Schakel de huisarts in Piercing (ontstoken) Leuk, zo'n piercing. Maar pas op: onvoldoende hygiëne tijdens het genezingsproces geeft niet zel den de grootste problemen, tot ziekenhuisopname toe. Tips kijk eerst op internet en zoek info over piercings, inclusief de nadelen u gaat ervoor? Zoek dan voor het prikken een ver trouwd adres en laat u heel goed voorlichten, ook over de noodzakelijke hygiëne tijdens en na het prikken gebruikt de 'prikker' geen steriel materiaal: wegwe zen een piercing kan 3 maanden tot een jaar(!) 'open' blijven; blijf trouw de hygiënevoorschriften volgen •ga bij twijfel naar de huisarts Reisziekte U vertrekt in een volgepakte auto richting Costa del Sol en al na 100 kilometer wordt het verdacht stil letjes achterin. Help, er is er een ziek! Tips •neem/geef voor vertrek een pilletje tegen reisziekte (lees de bijsluiter) ga niet met een lege maag op pad •gevoelig voor reisziekte? Ga voorin auto of bus zit ten, blijf naar buiten kijken, eet geen snoep, drink geen koolzuurhoudende dranken bestuurder: vermijd een Formule 1-rijstijl •ouders: leg voor het geval het mis gaat plastic tassen klaar (niet in de achterbak) zorg voor voldoende frisse lucht toch misselijk? Ga als het even kan liggen, neem een droog koekje en go with the flow Schimmelinfecties (voeten) Een verwaarloosde voetschimmelinfectie leidt vaak tot eczeem, iets waar voetschimmels van smullen. Het slachtoffer wordt knots van de jeuk, de gaten vallen spontaan in zijn/haar vel en ook de nagels worden er niet frisser op. Tips zorg voor schone, droge voeten, niet-zweterige voe ten (zie ook Zweetvoeten) •draag leren schoenen en elke dag schone katoenen of wollen sokken •droog de voeten na baden en zwemmen goed af, vooral tussen de tenen 3 gebruik slippers in zwembaden, kleedruimten en sauna s heeft de schimmel reeds toegeslagen, haal dan een antischimmelcrème bij de drogist en volg de aanwij zingen in de bijsluiter Transpireren (overmatig) Last van wel erg zweterige oksels, voeten, handen en andere lichaamsdelen? Dat kan het gevolg zijn van een ziekte, medicijngebruik, overgewicht of bij voorbeeld de overgang. Voelt u zich ziek of ver spreidt u een erg onaangename geur, ga dan naar de huisarts. Tips hou het lichaam goed schoon, gebruik niet te veel zeep, droog u goed af draag kleding van natuurlijke materialen en leren schoenen gebruik een extra krachtige deodorant strooi geen talkpoeder op plakkerige plekken, dat klontert Voetwratten Niet erg aantrekkelijke, goedaardige gezwelletjes veroorzaakt door een virus. Besmettelijk zijn ze ook, en hoe. Het goede nieuws: meestal gaan ze vanzelf weg. Zo niet, dan is er nog de wrattentinc- tuur van drogist of apotheek. Wormen (aarsmaden) Alleen al bij het idee van honderden krioelende aar smaden in je buik lopen de rillingen langs je rug gengraat. Aarsmaden kunnen geen kwaad, maar veroorzaken wel veel jeuk. Gevolg: krabben, eitjes komen onder de nagels, deze worden doorgegeven aan anderen nieuwe besmetting. Tips was regelmatig de handen, zorg voor schone bed den draag elke dag schoon ondergoed niet duimzuigen of nagelbijten Toch besmet? vaak gaan de wormen vanzelf dood (check de ont lasting) zorg voor een goede hygiëne (zie boven) haal bij hardnekkige besmetting een wormenkuur voor het hele gezin Zonnebrand Het is zo verleidelijk, uitgebreid zonnen na een schijnbaar eindeloos grauw voorjaar. Vaak gaat het dan al mis met gevoelige huidjes. Teveel UV-straling en zonnebrand verhogen niet alleen de kans op huidkanker, maar maken ook dat de huid vlugger veroudert. Goed smeren, uw huid bedekken en matig zonnen is het devies. Toch verbrand? Tips dep met karnemelk of yoghurt, gebruik natte omsla gen wees scheutig met aftersun blijf uit de zon, bedek de verbrande huid ga bij koorts, blaren, misselijkheid en braken altijd naar de huisarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59