Het In Balans Eerste Hulp Bij Kwaaltjes ABC /^balans Woensdag 14 maart 2007 U kunt bij een lichamelijk ongemakje natuurlijk direct een afspraak maken bij de huisarts. Maar veel alledaagse klachten zijn goed te verhelpen met verrassend effectieve huis-, tuin- en -keukenmiddeltjes. In Balans stelde een handig ABC voor u samen, met een aantal veelvoorkomende kwaaltjes plus tips, trucs en technieken om ze te voorkomen en/of te verhelpen. Blijf wel altijd uw gezonde verstand gebruiken, ga bij twijfel naar de dokter. Aambeien Ai, een pijnlijke binnenkomer... Verstopping en te weinig beweging zijn de belangrijkste oorzaken van dit probleem, niet minder dan 20% van de Nederlanders loopt er in het diepste geheim mee rond. Tips eet vezelrijk voedsel en drink voldoende zorg voor voldoende beweging hou ontlasting niet op, voorkom persen op harde ontlasting gebruik zacht, ongekleurd toiletpapier of was met lauw water. Droogdeppen! dep bij jeuk met ijskoud water of ijsklontjes gebruik geen zeep draag katoenen ondergoed Blaasontsteking Een pijnlijke, erg lastige aandoening ("Help, waar is het toilet?"). Tips slik bij beginnende blaasontsteking 2 x daags 1000 mg vitamine C drink karnemelk, cranberrysap/thee of kamillethee drink 2 liter water per dag was het onderlichaam met (uiteraard afgekoeld) gekookt water draag katoenen ondergoed Cellulitis of sinaasappelhuid De schrik van elke vrouw: ontsierende putjes in bil len en/of benen. Wat te doen? Tips crub en masseer de huid regelmatig wees matig met koffie, thee, alcohol en geraffineer de suikers drink veel water, voor een vlotte afvoer van afval stoffen schaf een lateral thigh trainer aan en step dagelijks 15 minuten Diarree In de zomer weer op vakantie naar het zonnige zui den? Dit zijn de betere remedies tegen diarree: Tips smakelijk: geraspte appel met kaneel minder smakelijk: het kookvocht van witte rijst* cola, beschuiten, banaan Roosvicee Stop pas op met drastische diarreeremmers: soms komen lamgelegde darmen niet of nauwelijks meer op gang. Vraag uitgebreide informatie aan apotheker of drogist, lees de bijsluiter Eksteroog Eksterogen worden veroorzaakt door slecht pas sende en/of hooggehakte schoenen. Tips ga fijn nieuwe schoenen kopen, met een goede pas vorm dit keer. In veel gevallen verdwijnt de likdoorn dan vanzelf neem verzachtende voetbaden of plak speciale lik doornpleisters, die maken de eeltplek zacht helpen bovenstaande trucs niet, dan kan een pedi cure de plek wegvijlen, frezen of uitsnijden Gerstekorrel Is feitelijk een soort jeugdpuistje: het afvoergan- getje van een talgklier raakt verstopt, de talg vormt een klein gezwelletje. Tips ga niet snijden, knijpen of met een pincet in de weer, want voor u het weet zit u bij de spoedeisen de hulp. Leg dagelijks een warm kompresje op het ooglid. De talg wordt dan zachter en met voorzich tig wassen zal de gerstekorrel verdwijnen betreft het een hardnekkig exemplaar, vraag dan de huisarts om advies Hoofdluis "Mam, is roos ook wel eens zwart?", vroeg het meisje aan haar mama. Typisch een geval van een overbevolkte hoofdluiskolonie. Nog nooit meege maakt? Wees maar heel blij. Ter voorkoming: koop een luizencape voor de jas van uw kind. Luizen zijn dol op kapstokken: ze marcheren moeiteloos van kraag naar kraag en stichten daar in een ijltempo nieuwe kolonies druppel wat Tea trea olie op kraag en capuchon spoel wasgoed in wasverzachter met lavendelgeur Tips doe het meteen goed, koop bij de apotheek een speciale crème plus shampoo. Hierdoor leggen niet alleen de luizen het loodje, het lost ook de superlijm waarmee de neten aan de haren vastzitten op kam na het wassen de haren uit met een netenkam. Spoel die na elke streek uit in een kom water. Kan even duren, zit niks anders op was beddengoed op 60 graden, leg knuffels een dag of 3 in de vriezer de crisis overleefd? Controleer voortaan wekelijks het haar van uw kind: hoe eerder u ingrijpt, hoe beter Insectenbeet Gestoken? Wees er snel bij: Tips leg een plakje augurk op de beet dep de beet met azijn, ammonia, doorgesneden ui wrijf met een willekeurig bloemblad over de beet bent u allergisch voor insectenbeten, zorg dan dat u altijd een antihistaminicum bij u hebt bel in noodgevallen direct 112 Jeugdpuistjes of acne Acne wordt niet veroorzaakt door bepaalde soor ten voedsel (hoera!), maar is voornamelijk een hor monale kwestie. Enkele tips: Tips was uw huid met lauw water en zo min mogelijk zeep gebruik geen reinigende lotions, die verergeren het huidprobleem alleen maar knijp puistjes nooit uit, dit veroorzaakt infecties en littekens. Smeer er in plaats daarvan voor het naar bed gaan een dun laagje Nestosyl op en dek af met een gaasje of huidvriendelijke pleister eet gezond en afwisselend e gebruik geen/weinig cosmetica en crèmes pas op met zonlicht en zonnebank Kater Niets zo ontnuchterend na een avondje boemelen als een kater. Er is nog altijd geen wetenschappelijk bewezen, doeltreffende remedie, we zullen het moeten doen met tips van ervaringsdeskundigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58