Binnenland Reservisten wachten op hun salaris Lentewerk 4 Dinsdag 13 maart 2007 PZC Defensie laat duizenden parttimemilitairen in de kou staan. door Remko Tanis DEN HAAG - Duizenden reservisten van met name de marine wachten al maanden op hun salaris. Vol gens de vereniging van reserveoffi cieren KVNRO, loopt Defensie ook achter met de uitbetaling van duizenden declaraties van reservis ten. De parttimemilitairen moeten gemiddeld drie tot vier maanden wachten tot het geld op hun reke ning staat. Defensie kan 5600 reservisten op roepen om minimaal een paar we ken per jaar in actieve dienst te ko men. Zij kunnen dan ook worden uitgezonden naar missiegebieden als Afghanistan. Tijdens die perio de krijgen zij hetzelfde salaris als militairen in vaste dienst met de zelfde rang. Het nieuwe computer systeem van de personeelsdienst van Defensie levert echter proble men op. „In dat systeem wordt een vinkje gezet bij de datum waarop een re servist in actieve dienst komt", ver telt M. de Natris namens de KVN RO. „Het salaris hoort vanaf die da tum automatisch op de rekening W* Het nieuwe computersysteem van de personeelsdienst van De fensie werkt slecht waardoor dui zenden reservisten lang moeten wachten op hun loon. te worden gestort. Bij beroepsmili tairen werkt het, maar bij reservis ten komt de melding dat zij actief worden niet door in het systeem." Bij het declareren van reiskosten lopen zij ook tegen een muur. Bij de 'beroeps' gaat dat via de compu ter. Reservisten moeten echter nog via oude formulieren hun geld terug vragen. De Natris: „De organisatie is met de komst van het nieuwe systeem blijkbaar niet meer in staat formulieren te ver werken. Er liggen er nu duizenden te wachten op afhandeling." De achterstallige betalingen kunnen reservisten behoorlijke geldproble men opleveren. In de weken of maanden dat zij voor Defensie werken, krijgen zij namelijk geen salaris van hun oorspronkelijke werkgever. „Defensie vraagt van haar reservis ten geen vrijblijvendheid en legt óók de reservist een aantal beper kende maatregelen op in het kader van de gedragscode", schrijft voor zitter H. Couzy namens de samen werkende organistaties voor defen siepersoneel aan het ministerie. „Dan mogen reservisten ervan uit gaan dat Defensie zich óók aan de gedragscode 'loon naar werken' houdt. De achterstand neemt onac ceptabele vormen aan." Volgens De Natris groeit het aantal reservis ten dat wil bedanken voor de eer als Defensie hen weer nodig heeft. „Logisch, als je steeds op je geld moet wachten." Het ministerie on derzoekt het probleem. Overlevende Hengelo mag niet naar crematie HENGELO - De vader die vorige week als enige het gezinsdrama in het Gelderse Hengelo overleefde, mag vandaag niet bij de crematie van zijn omgekomen vrouw en twee kinderen aanwezig zijn. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) in Zutphen gisteren be paald. De vader zit in voorlopige hechtenis op verdenking van moord. Binnenkort gaat hij naar het Pieter Baan Centrum voor on derzoek. FNV begint campagne voor '35-minners' UTRECHT - FNV Bondgenoten is gis teren een campagne begonnen om aandacht te vragen voor de positie van '35-minners'. Dat zijn mensen die voor minder dan 35 procent ar beidsongeschikt zijn verklaard. Zij hebben geen recht op een arbeids ongeschiktheidsuitkering, maar ve len raken wel hun baan kwijt. De bond wil in cao's afspraken maken over een ontslagverbod en werkga- rantie voor deze groep. Nieuw onderzoek naar dienstweigeraar ARNHEM - De militaire kamer van de rechtbank in Arnhem wil een nieuw onderzoek naar een militair die niet kwam opdagen voor zijn uitzending naar Afghanistan. Hij wordt vervolgd voor dienstweige ring. Net als twee andere vervolg de militairen eerder, stelt de mili tair dat hij niet goed is gescreend voor de uitzending. Hij is in 2004 naar Irak uitgezonden en stelt dat hij daaraan een posttraumatische stress stoornis overhield. Een op drie ontving vorig jaar zorgtoeslag VOORBURG - Vorig jaar hebben 4,9 miljoen mensen een zorgtoeslag ontvangen. Er is voor 2,4 miljard euro aan zorgtoeslag uitgekeerd, al dus het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren. Ruim 38 procent van de bevolking van 18 jaar en ouder kwam in aan merking voor een zorgtoeslag. Ge middeld kregen zij 480 euro per jaar. De toeslag is inkomensafhan kelijk. Trafigura verdacht van omkoping op Jamaica ROTTERDAM - Justitie verdenkt olie- bedrijf Trafigura Beheer van het omkopen van Jamaicaanse politici. Sinds begin dit jaar doet de Rijksre cherche daar onderzoek naar. Trafi gura Beheer raakte in september in opspraak toen bleek dat het een lading giftig afval in de Ivoriaanse havenstad Abidjan had laten dum pen. Vijftien mensen kwamen om door het gif. Trafigura was huur der van het schip Probo Koala dat de lading in Ivoorkust achterliet. Zus van Marijnissen gekozen in Staten ARNHEM - Ankie Marijnissen, de zus van SP-leider Jan Marijnissen, heeft dankzij voorkeursstemmen een zetel behaald in de Provinciale Staten in Gelderland. Op de lijst van de Socialistische Partij stond zij als lijstduwer op nummer der tig, maar door het behalen van ruim 5200 stemmen belandde Ma rijnissen (uit Ooij) op de tweede plek. Dat bleek gisteren tijdens de presentatie van de uitslagen. SCHEVENINGEN - Op het strand van Scheveningen wordt Het was gisteren in het zuiden van het land zelfs 17 gra- hard gewerkt aan het opbouwen van strandtenten. Een den. man is bezig met het neerzetten van parasols. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4