Betfair zit in schemergebied centrK Nevland blij Dick Jaspers moet met nieuw team met dode mus mogelijk onderaan beginnen Wpzc Woensdag 14 maart 2007 37 'T-SOI UTlOÊk Spelbeeld uit de wedstrijd Groningen-NAC van 3 maart, waarop bij gokbedrijf Betfair abnormaal hoog werd ingezet. foto Cor Viveen Justitie stelt onderzoek in naar hoge inzetten rond Groningen-NAC. door Wilber Hack den bosch - Justitie stelt op ver zoek van de KNVB een onderzoek in naar eventuele malversaties rond de wedstrijd tussen FC Gro ningen en NAC. Op dat duel zet ten onbekenden via de Britse gok- onderneming Betfair een extreem hoog bedrag van meer dan een miljoen euro in. Volgens Lotto-di recteur Tjeerd Veenstra is er van omkoping geen sprake. Hij denkt dat de wedstrijd is gebruikt om zwart of crimineel geld wit te was sen. Volgens Veenstra leent de formule die Betfair hanteert zich voor der gelijke malversaties. Betfair bemid delt tussen gokkers die elkaar niet kennen en die anoniem zijn. „Je wilt iets voorspellen en legt daar geld voor uit", vertelt Veenstra. „Dan is het wachten of er iemand een tegenweddenschap afsluit. Maar het is niet gezegd dat die te genpartij de gokkende partij niet kent. In het geval van Groningen - NAC hebben bekenden van elkaar misschien besloten om zowel op winst als verlies een fors bedrag te zetten. Ze betalen daar een kleine commissie voor, maar kunnen op die manier wel een flink bedrag witwassen." Alex Eate, de internationale pr-rna- nager van Betfair, haalt de theorie van Veenstra meteen onderuit. Hij zegt dat er door veel meer dan twee partijen op Groningen - NAC is gewed. Hij gelooft ook niet in de uitspraak van tv-analyticus Youri Mulder dat er een toverfor mule bestaat waarmee je door bij een aantal wedkantoren in te zet ten verzekerd bent van winst „Als dat zo is, zou ik graag over die formule beschikken. Nee, zo werkt het niet. Je kunt je wel in een posi tie manoeuvreren dat de verlies- Volgens Lotto-directeur Veenstra leent de werkwijze van Betfair zich voor misbruik. Hij denkt dat het gokbedrijf gebruikt wordt om geld wit te wassen. kans klein is. Door bijvoorbeeld in te zetten op een reeks van voor spelbare wedstrijden. Maar er blijft altijd een risico bestaan." Betfair houdt zich sinds 2000 met het sluiten van weddenschappen via internet bezig. Het zijn de pio niers op dat gebied. Volgens Eate bestaan er naast Betfair inmiddels 'nog een stuk of tien organisaties' die soortgelijke mogelijkheden bie den. In Nederland heeft Toto Select, on derdeel van Lotto, juridisch het al leenrecht. „Er kan bij ons slechts gelimiteerd gegokt worden met een maximuminzet van 22,50 euro per dag", zegt Veenstra. „Bij Bet fair is de inzet ongelimiteerd. Dat maakt het zo gevaarlijk." Doll derde coach dit seizoen bij Dortmund - dortmund - Thomas Doll is de nieuwe trainer van Borussia Dort mund. Hij is de opvolger van Jür- gen Röber die maandag na zes ne derlagen in zeven wedstrijden zijn ontslag indiende. Doll werd vorige maand nog ont slagen bij Hamburger SV. Hij is al weer de derde coach van Borussia Dortmund in dit seizoen. De win naar van de Champions League in 1997 begon de competitie met de Nederlander Bert van Marwijk aan het roer. - Van der Vaart mag niet weg bij Hamburg hamburg - Hamburger SV werkt niet mee aan een vertrek van Rafael van der Vaart. „Hij is de man rond wie wij onze toekomst plannen", reageerde technisch di recteur Dietmar Beiersdorfer van de Duitse club op speculaties over een mogelijke overgang van de middenvelder naar Bayern Mün- chen. Voorzitter Franz Beckenbau- er van Bayern München verklaar de afgelopen weekeinde dat Van der Vaart goed bij de recordkam pioen van Duitsland zou passen. De Stene Brug blijft in degradatiezone sprundel - De driebanders van Aartsbouw 3 en De Stene Brug hielden elkaar in café De Drie Zwaantjes perfect in evenwicht: 4-4. Bij winst was de afstand tot de degradatiezone voor de bezoe kers een stuk groter geworden. Nu eindigde het vierpuntenduel onbe slist en moeten de Goesenaren nog steeds vol aan de bak. Arjo Hollestelle en Wim de Kok zorg den voor de punten. Marco van der Hout en Piet Koek verloren. Jeremiasse Racing wint kartwedstrijd middelburg - Jeremiasse Racing heeft in Middelburg een wedstrijd in de instapklasse van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap ge wonnen. De ploeg startte van pole position en leidde de hele race. Au toteam Racing werd tweede, Ciooo/Clement eindigde als der de. De snelste ronde kwam op naam van Patrick Bakker van het winnende team. Jeremiasse Ra cing verstevigde met de overwin ning de leiding in het klassement. UITSLAGEN p BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule vier. Aarts- bouw 3-De Stene Brug 4-4: A. van Schijn- del-Wim Koek 35-28, 58; J. van Loon-Arjo Hol lestelle 31-35, 54; K. van de Beemd-Wim de Kok 17-30, 45; W. Aarts-Marco van der Hout 30-20, 60. P FUTSAL Tweede klasse: Biezentrappers-Kloetinge 2-8, Biezentrappers 2-FM Sranang 2 4-9, SSV'65 4-FC Dauwendaele 3-10, SSV'65 3-ZVV/TMF 12-2, SSV'65 2-Matisse 2-3, Amigo's/De Post-Biezentrappers 3 7-7. p KARTEN Middelburg. Zeeuws Indoorkampioenschap, zesde race: 1. Jeremiasse Racing 150 ronden; 2. Autoteam Racing 149; 3. C1000 Clement 148; 4. Ritel-Blinkers 147; 5. Taxi Infrachoice 147; 6. De Daltons 147; 7. De Wokkies 147; 8. Rest. De Zeelandbrug 146; 9. GSM Shop 145; 10. De Hypotheker 143; 11. Alltechno Sup port 1 143; 12. RMB Racing 138; 13. Alltech no Support 2 135. Stand: 1. Jeremiasse Racing 123 punten; 2. Autoteam Racing 99; 3. De Dal tons 82; 4. C1000/Clement 82; 5. Taxi/lnfrachoice 69; 6. Ritel/Blinkers 64; 7. De Wokkies 53; 8. Rest. De Zeelandbrug 48; 9. De GSM Shop 41; 10. De Hypotheker 38; 11. RMB Racing 30; 12. Alltechno Support 1 29; 13. Alltechno Support 2 15. p WATERPOLO Auckland (NZe). Vierlandentoernooi, vrou wen. Finale: Nederland - Duitsland 15-14 (3-4 6-4 4-2 2-4). Doelpunten Nederland: Van Bel- kum en Koot 5, De Bruijn 2, Van den Berg, Smit en Hakhverdian 1. p WIELRENNEN ProTour. Parijs-Nice. Tweede etappe, Vatan - Limoges: 1. Pellizotti (Ita) 3.57.36, 2. Bennati (Ita) 0.02, 3. Paolini (Ita), 4. Bonnet (Fra), 5, Ro driguez (Spa), 6. Vaitkus (Lit), 32. Posthuma 0.08, 39. De Jongh 0.12. Algemeen klasse ment: 1. Pellizotti 8.33.12, 2. Millar (GBr) 0.06, 3. Bennati 0.06, 4. Kreuzinger (Tsj) 0.07, 5. Joly (Fra) 0.08, 6. Sanchez (Spa) 0.10. AGENDA woensdag Rugby Tweede klasse zuid: Vets-Oemoemenoe (20.00 uur, Valkenswaard). groningen - Erik Nevland hoeft zich niet bij de Noorse selectie voor het EK-kwalificatieduel met Bosnië-Herzegovina (24 maart) te melden. De uitnodiging die vrij dagavond bij FC Groningen bin nenkwam voor de aanvaller bleek op een misverstand te berusten. De Noorse voetbalbond had Gro ningen verzocht de fax pas dins dag naar buiten te brengen nadat tijdens een persconferentie in Os lo de definitieve ploeg bekend was gemaakt. Daarin kwam Nevland niet meer voor. De teleurgestelde tweevoudig international kreeg te lefonisch van bondscoach Age Ha- reide te horen dat het om een voorlopige selectie ging en dat de bond een verkeerde brief stuurde. Nieuw topteam gaat spelen in voetbalstadion van FC Zwolle. door onze sportredactie breda - Het is dat driebanden teams als Steketee Schilders (Kwa- dendamme) en 't Bierwinkeltje (Sas van Gent) in een andere regio spelen, maar wat niveau betreft hadden de biljarters van die teams volgend jaar zomaar tegen Dick Jas pers of Torbjörn Blomdahl kun nen uitkomen. Of tegen Martin Horn. Zij vormen namelijk met Ad Koorevaar een nieuw super team, dat de businessruimte van het nieuwe stadion van FC Zwolle als thuisbasis krijgt. De regel van de KNBB is dat nieu we teams in de vierde divisie be ginnen. Alleen als er in hogere re gionen plekken vrijkomen, vult de bond die zo sterk mogelijk in. Dus verwacht Jaspers dat hij niet zal beginnen op het laagste niveau. „Met zulke namen zou dat een aan fluiting zijn." Hij is met beoogd teamleider Edwin van Wissen de initiatiefnemer van één van de ge vaarlijkste 'debutantenteams' aller tijden. „De vorming van de ploeg is in een vergevorderd stadium", meldt Jaspers. De Zweedse vedette en eeuwige ri vaal Blomdahl wordt zijn meest opmerkelijke ploeggenoot. Jaspers: „Wie er kopman wordt? Daar moe ten we het nog over hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39