Drama eindigt op het spoor Ene zelfmoord leidt tot de andere ^V3° 2 en 3 Treinbotsing bij Muiderpoort -J Geregeld zon Plusklas in Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone De Bruijn komt niet meer terug Dinsdag 13 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 61 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Belspelletjes moeten verboden worden amsterdam - Een intercitytrein is gisteravond bij het Amsterdamse station Muiderpoort op een lege goederentrein gebotst. Over de oorzaak van het ongeval was gister avond nog niets bekend. De trei nen kwamen vanuit dezelfde rich ting op hetzelfde spoor terecht. Door de aanrijding ontspoorden I en kantelden twee rijtuigen van de goederentrein. De machinist daarvan raakte bekneld, verder wa ren er geen slachtoffers. Het trein verkeer tussen Weesp en Amster dam Centraal lag gisteravond stil. Op dit traject rijden ook vanoch tend vroeg nog geen treinen. Volgens reizigersvereniging Rover gaat de veiligheid op het spoor bergafwaarts. „Er moet een groter onderzoek komen naar wat er de afgelopen tijd op het spoor structu reel misgaat", zegt een woordvoer der. www.tmcwoonwinkels.nl Man springt met zoons voor de trein na moord op schoonmoeder. haarlem - Een 32-jarige man uit Haarlem heeft gistermiddag zijn schoonmoeder vermoord en is daarna met zijn twee kinderen voor de trein gesprongen. De man stak de moeder van zijn vrouw dood in zijn woning in de Haar lemse Transvaalbuurt. De vrouw paste op dat moment op zijn zoons van respectievelijk vier en zes jaar oud. Hij reed daarna naar de spoorwegovergang in de Liede- weg bij Haarlemmerliede en gooi de zich voor een aanstormende trein, zijn twee zoontjes meesleu rend. Volgens een ooggetuige die met zijn fiets voor de slagboom stond te wachten, kwam de man met zijn kinderen uit een bij het spoor geparkeerde auto. De kinderen hadden vlak voordat hun vader hen het spoor op trok, door wat hij van plan was, aldus de oogge tuige. „De man had ze allebei aan de hand en liep het spoor op." De familie was niet bekend bij de hulpverlening, zo vertelden de Haarlemse politieschef P. Holla en burgemeester B. Schneiders later. „Het ging om een ogenschijnlijk normaal gezin." Ook buurtbewo ners zeiden dat de moord in hun straat kwam 'als een donderslag bij heldere hemel'. De man en de vrouw waren van plan te schei den, aldus Schneiders. „Dat heeft ongetwijfeld een duidelijke relatie met de gebeurtenissen." Tweede taal verplicht voor Engelse kinderen LONDEN - Engelse kinderen moe ten al op zevenjarige leeftijd een buitenlandse taal leren. Dat heeft de Britse regering gisteren bekend gemaakt. Met de kennis van vreemde talen bij Engelse leerlingen is het veel slechter gesteld dan in andere Eu ropese landen. Deskundigen wij ten dat aan gemakzucht van de kinderen die zich wereldwijd pri ma in hun moedertaal kunnen red den. Israël roept 'naakte ambassadeur' terug TEL aviv - Het Israëlische ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft zijn ambassadeur in El Salvador te ruggeroepen, nadat hij naakt, dron ken en vastgebonden achter zijn re sidentie in San Salvador was aange troffen. Volgens de krant Ha'aretz zat er een rubberen bal in zijn mond, waren zijn handen gebon den en wezen de accessoires die hij bij zich droeg op seksuele activi teiten. „Dit gedrag komt niet over een met de houding die wij van Is raëlische diplomaten verwachten", verklaarde het ministerie. Zwemles moet gratis zijn B9BHHMHHH1181 üü£s 19% Politie en hulpdiensten halen de lichamen van de man en zijn twee zoontjes van de rails nabij Haarlemmerliede. Forensisch psycholoog Ad Kerkhof ziet relatie tussen familiedrama's. door Karen Zandbergen den haag - De wanhopige daad van een vader die gisteren zijn kin deren meesleepte voor een rijden de trein komt nog geen week na een gezinsdrama in het Gelderse Hengelo. Kort daarvoor berichtten media uitgebreid hoe een moeder in het Belgische Nijvel haar vijf kinderen ombracht. Forensisch psycholoog Ad Kerk hof denkt dat er een relatie is tus sen de drama's. „Een paar dagen geleden zei ik nog tegen mijn vrouw: het is wachten op de vol gende." Wie zelfmoord pleegt is meestal wanhopig. „Die mensen voelen zich vaak klem staan. Zij denken alleen aan moord of wraak en voelen zich emotioneel ontredderd." Een voorbeeld op te levisie kan dan werken als een aan zet, legt Kerkhof uit. „Als een soort postume publieke erken ning: zien jullie wel hoeveel ik heb geleden?" Er zijn vele voorbeelden van. Halverwege de jaren tachtig schreven Weense journalisten sen sationele en dramatische verhalen over zelfmoorden van mensen die voor de metro sprongen. Het aan- 'Zij denken alleen aan moord of wraak en voelen zich emotioneel ontredderd' tal zelfmoorden nam toe tot het moment dat de lokale media af spraken hier niet meer over te be richten. TWee Duitse psychologen onder zochten de gevolgen van een do- cu-drama waarin scholieren zich voor de trein gooiden. De serie leidde tot tientallen navolgingen. Soms hadden de scholieren zelfs dezelfde kleren aan als de acteurs. „Als er veel details worden be schreven, dan hebben de artikelen en programma's meer effect", zegt Kerkhof „Wanhopige mensen heb ben een zeer beperkt blikveld. Zij denken alleen: hoe kom ik de nacht door, hoe red ik dit?" Die mensen kunnen dan impulsief rea geren als zij een voorbeeld zien van een wanhoopsdaad. Als zelf- moordverhalen worden geromanti- ceerd, dan voelen meer mensen zich aangesproken. Zelfs program ma's die mensen willen behoeden van een wanhoopsdaad, kunnen mensen er juist toe aanzetten. Medio 2005 maakten journalisten en psychologen een richtlijn voor berichtgeving over zelfmoord. Laat details weg, romanticeer niet en presenteer het drama niet alsof er geen andere uitweg was, staat er in. „Maar in Nederland valt het reuze mee", vindt Kerkhof. foto Koen van Weel/GPD Zeeland: 2,3,21,22, 23, 25 en 27; Boekenweek 10 en 11; Beurs 12; Economie: 13; Meningen: 14; Geld en werk: 16 en 17; Weer: 18; Cul tuur: 29; Buitengebied 30 en 31; Agenda 33; Sport 34 tot en met 37; Televisie 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1